Kolizje drogowe czy uszkodzenia pojazdów podczas parkowania zdarzają się wszędzie. Kiedy uszkodzenia są niewielkie i polegają na zarysowaniach, przetarciach czy wgnieceniach, warto zdecydować się na naprawę w warsztacie blacharsko-lakierniczym. Jakie narzędzia powinien posiadać wyspecjalizowany warsztat zajmujący się naprawą karoserii aut? Przeczytasz w tym krótkim artykule. 

szlifierka mimośrodowa do pojazdów

Na czym polega praca warsztatu blacharsko-lakierniczego?

W warsztatach blacharsko-lakierniczych świadczone są usługi związane z naprawą poszycia zewnętrznego auta, najczęściej po wypadkach, kolizjach czy stłuczkach. Chodzi dokładnie o usuwanie zarysowań, wgnieceń i odkształceń, a także wymianę zderzaków, drzwi i masek samochodowych. Dodatkowo praca ta polega również na regeneracji lakieru czy polerowaniu elementów w celu przywrócenia blasku. Profesjonalne świadczenie tych usług wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na wykonanie usług na najwyższym poziomie.

szlifierka mimośrodowa do lakieru samochodu

Jakie narzędzia powinien posiadać warsztat blacharsko-lakierniczy?

Profesjonalny warsztat blacharsko-lakierniczy to przede wszystkim konieczność posiadania wielu pomieszczeń, w których wykonywane mogą być poszczególne naprawy. Dodatkowo pomieszczenia te powinny być odpowiednio wyposażone. Jednym ze sprzętów koniecznych, w takim miejscu jest agregat natryskowy. Służy on do malowania natryskowego różnorodnych powierzchni, w tym także karoserii aut. Polecany jest do dużych powierzchni, gdyż przyśpiesza proces malowania. Pozwala na jak najlepsze wykończenie, a także gwarantuje komfort i wygodę użytkowania. Dobry warsztat powinien posiadać także pistolet lakierniczy, bez którego nie ma możliwości nakładania powłok lakieru. W zależności od preferencji istnieją zarówno pistolety automatyczne, jak i ręczne. Urządzenie to jest niezwykle wszechstronne, a praca z nim niezwykle prosta i sprawna. Wiele blacharzy i lakierników nie wyobraża sobie pracy bez urządzeń, takich jak szlifierki mimośrodowe. Pozwalają one na osiągnięcie perfekcyjnego efektu szlifowania, a wszystko przez połączenie ruchu obrotowego i oscylacyjnego. Mimośrodowość pozwala na wydajną pracę, gdyż daje możliwość szlifowania lekko zakrzywionych powierzchni.

agregat natryskowy dla przemysłu motoryzacyjnego

agregat lakierniczy dla przemysłu samochodowego

agregat natryskowy przemysłowy

Co jeszcze przyda się w warsztacie blacharza i lakiernika?

Warsztat blacharsko-lakierniczy to cała masa urządzeń i narzędzi, które pozwolą na sprawne przeprowadzanie wszystkich prac. Każdemu blacharzowi przyda się z pewnością komplet pneumatycznych kluczy udarowych. Wszystko po to, aby odkręcić pewne elementy. Potrzebny będzie również odkurzacz do zbierania kurzu, pyłu i drobinek, tak aby malowanie mogło być perfekcyjne. Oczywiście w miejscu takim nie może zabraknąć również felcarki blacharskiej, młotka blacharskiego i akcesoriów do malowania, jak kubki, dysze i wężyki. Te wszystkie narzędzia służą do konserwacji, montażu i napraw blacharsko-lakierniczych. Posiadanie odpowiednich urządzeń pozwala na sprawne i perfekcyjne wykonywanie obowiązków, a efekty tych prac zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Pistolet do lakierowania aut osobowych

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here