jak namierzyć zgubiony telefon po imei

Zgubiłeś telefon? Wraz z rozwojem telefonów z systemem android, są one obecnie bardziej bliskim przyjacielem niż tylko urządzeniem. Utrata telefonu wystarczy, aby wprowadzić osobę w stan zamieszania. To dlatego, że urządzenie przechowuje ważne dane i niełatwo jest przywrócić wszystkie dane. Najgorszy scenariusz jest kiedy wpadnie w niepowołane ręce.

Możesz zgubić telefon, albo zostać okradziony, albo zostawić go w kawiarni lub nawet w pociągu . Kiedy go potrzebujesz, zaczynasz szukać i zastanawiasz się: „Jeśli nie mogę znaleźć telefonu we wszystkich kieszeniach, to gdzie on może być? Czy zgubiłem telefon?” W tym momencie, gdy zaczynasz przypominać sobie wszystkie ważne dane, które są przechowywane przez Twoje urządzenie.

W tym momencie jesteś rozdarty pomiędzy tym, co należy zrobić dalej. I tu właśnie przydają się platformy internetowe do śledzenia telefonów. Wystarczy, że wpiszesz jak śledzić zgubiony telefon za darmo online, a będziesz miał miliony możliwości, jak śledzić swój telefon.

Rocznie, miliony telefonów są kradzione lub gubione. Prawie wszyscy właściciele próbują różnych sposobów, aby odzyskać swoje telefony z androidem, ale to zawsze jest bezskuteczne. Ale to było dziesięć lat temu. Ze śledzeniem przez Internet numeru IMEI, szanse na odzyskanie telefonu są większe.

Możesz zacząć od zgłoszenia sprawy do odpowiednich władz. W tym przypadku, policja jest pierwszą instytucją, od której można zacząć. Ale w większości przypadków może to zająć trochę czasu, a odzyskanie telefonu jest często niemożliwe. W tym przypadku, śledzenie online po IMEI jest najlepszą opcją. Poza oczekiwaniem na informacje zwrotne od organów władzy, metoda ta jest najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem na odzyskanie utraconego telefonu.

Śledzenie telefonu za darmo online za pomocą numeru IMEI jest popularną metodą ze względu na wysoki wskaźnik powodzenia w odnalezieniu zgubionego telefonu.

Korzystanie z tej metody może odbywać się na różne sposoby:

Korzystanie z usługi Śledź mój telefon – jest to skuteczna metoda lokalizacji telefonu. Ale wymaga to wcześniejszej konfiguracji. Jednakże, gdy telefon zostanie zresetowany fabrycznie, nie będzie już w stanie go śledzić.

Korzystanie z metody śledzenia IMEI online; jest to skuteczna metoda o wyższym wskaźniku sukcesu. Ma ona kilka ograniczeń i nie opiera się na zainstalowanych aplikacjach. Ponadto, numer IMEI jest skomplikowany i trudno go zmienić, choć nie jest to niemożliwe. Dzięki temu masz większe szanse na odzyskanie zgubionego telefonu

Co to jest numer IMEI?

International Mobile Equipment Identity, skrót od IMEI, to cyfrowy kod zawierający od 14 do 17 cyfr. Jest to forma tożsamości mobilnej, która sprawia, że każdy telefon komórkowy jest niepowtarzalny względem innych. Działa on tak samo jak karta identyfikacyjna, z wyjątkiem reprezentowania zestawu komórkowego.

Za pośrednictwem IMEI, Globalny System Komunikacji Mobilnej (GSM) lub jego odpowiednik Universal Mobile Telecommunications Service (UMTS) może zostać włączony w celu uniemożliwienia wykonywania połączeń przez telefon, który został skradziony lub umieszczony w niewłaściwym miejscu.

Jaki jest cel stosowania IMEI?

Kiedy znasz swój numer IMEI, przyda się on w przypadku zgubienia telefonu lub jego kradzieży. Dzięki temu numerowi, nadal masz pewną kontrolę nad swoim telefonem, nawet jeśli nie masz go przy sobie. Możesz spróbować go odzyskać za pośrednictwem stron internetowych, aplikacji lub za pośrednictwem odpowiednich organów.

Możesz również zdecydować się na uczynienie go bezwartościowym, aby ten, kto go ukradł, nie mógł z niego skorzystać. Możesz to zrobić, kontaktując się z operatorem urządzenia aby umieścić urządzenie na czarnej liście, podając im numer IMEI zaginionego telefonu. Oznacza to, że urządzenie nie będzie wykonywać żadnych połączeń ani odbierać telefonów. Ponadto, nie będzie w stanie połączyć się online przez sieć komórkową, nawet po wymianie karty SIM na nową.

Kiedy zdecydujesz się na zakup używanego telefonu z systemem android, będziesz potrzebował numeru IMEI. Przy częstych kradzieżach telefonów, jest to raczej korzystne, aby mieć pewność, że nie dostaniesz skradzionej własności. Dzięki temu dowiesz się również, czy jest on przedmiotem roszczenia przez ubezpieczenie lub znajduje się na czarnej liście.

Na koniec, numer ten umożliwi Ci uzyskanie szczegółowych informacji o telefonie. Będzie on zawierał model, markę, datę produkcji, wydanie i różne funkcje, które posiada.

Jak można uzyskać numer telefonu IMEI?

Ponieważ jesteś teraz zaznajomiony z kluczową rolą numeru IMEI, przejdźmy przez różne sposoby, aby go uzyskać.

Pierwsza metoda jest najprostsza ze wszystkich. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać *#06# i natychmiast numer pojawi się na ekranie Twojego telefonu. W przypadku, gdy Twoje urządzenie jest dualne i korzystasz z obu slotów, otrzymasz IMEI dla każdego slotu karty SIM.

Drugą metodą jest sprawdzenie numeru w ustawieniach urządzenia. Należy kliknąć ikonę ustawień, a następnie pojawi się lista z opcjami w ustawieniach. Listę należy przewijać w poszukiwaniu opcji „O urządzeniu lub systemie”. Następnie klikamy na nią po jej otrzymaniu, przewijamy listę i klikamy na „Status lub o telefonie”. następnie pod podaną listą otrzymujemy numer IMEI. Chociaż procedura ta może się różnić w zależności od telefonu z Androidem, często otrzymasz numer IMEI zawarty gdzieś w ustawienia opcji „O urządzeniu lub systemie”.

Trzecia opcja to szukanie numeru IMEI na wierzchu smartfona. Może to być nadruk na tylnej stronie telefonu dla osób nie posiadających zdejmowanej tylnej pokrywy. Albo może być z tyłu telefonu po wyjęciu baterii dla tych, którzy mają zdejmowaną tylną pokrywę. Ponadto, IMEI można umieścić na tacce karty SIM, w przypadku kilku marek telefonów.

Ostatnią możliwością jest sprawdzenie numeru na opakowaniu telefonu komórkowego, jeśli nadal je przechowujesz. IMEI otrzymasz w formie nadruku na naklejce gdzieś na pudełku telefonu.
Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz w celu otrzymania numeru IMEI, upewnij się, że zapisałeś go w bezpiecznym miejscu. Pewnego dnia możesz go potrzebować. Ostrożnie, nie udostępniaj swojego numeru IMEI ludziom. Ktoś podejrzany może zdecydować się na umieszczenie Twojego numeru na urządzeniu, które zostało skradzione, aby uniknąć wpisania go na czarną listę.

W pewnych okolicznościach Twój telefon może się zgubić lub zostać skradziony, ale nie zarejestrowałeś gdzieś swojego numeru IMEI. Więc co robisz w takim przypadku? To dość proste, gdybyś zsynchronizował swój telefon android z Google, możesz uzyskać dostęp do swojego numeru IMEI za pośrednictwem strony internetowej Google dashboard.

Wystarczy zalogować się na konto Google poprzez to samo konto, które zostało zsynchronizowane z telefonem. następnie trzeba kliknąć na „Android”, aby uzyskać listę zarejestrowanych urządzeń. Google zawsze rejestruje każdy numer IMEI urządzenia po synchronizacji.

Jak śledzić zgubiony telefon za darmo online za pomocą numeru IMEI?

W android Google Play, istnieją różne aplikacje śledzenia telefonu dostępne. Każda aplikacja ma swoje własne kryteria, które mają zastosowanie podczas wyszukiwania zgubionego telefonu. Niektóre będą wymagać numeru telefonu komórkowego w celu śledzenia utraconego urządzenia. Inne będą musiały być preinstalowane w zaginionym telefonie z androidem do ich pracy. Każda z aplikacji ma zarówno zalety, jak i wady.

Ale w tym przypadku, będziemy mieć do czynienia z tym, jak śledzić mój telefon za darmo online przy użyciu swojego numeru IMEI. Z numerem IMEI, można natknąć się na kilka niedociągnięć. Na przykład telefon jest wyłączony i jest to mało istotne, ponieważ nadal można śledzić lokalizację, w której był ostatnio aktywny.

Kolejną wadą jest wymazanie numeru IMEI i zastąpienie go nowym, ważnym. Kiedy to się stanie, zapomnij o tym urządzeniu. Ale dzięki producentom tych telefonów z systemem android, jest to dość skomplikowany i trudny proces do osiągnięcia.

Wśród aplikacji, które mogą okazać się przydatne do śledzenia online utraconego telefonu są AntiTheft App i IMEI Tracker app, Znajdź moje urządzenie App. W tym przypadku, pokażemy Ci prosty krok na temat tego, jak korzystać z aplikacji IMEI tracker w poszukiwaniu zgubionego telefonu.

Pierwszy krok: Zdobądź inny telefon z systemem android od przyjaciela lub członka rodziny; potrzebujesz go, aby mieć połączenie internetowe. Następnie znajdź Google Play na urządzeniu i kliknij w niego. Gdy Google Play jest otwarty, wyszukaj „Antitheft App & IMEI Tracker All Phone Location”. Równocześnie, upewnij się, że telefon, którego używasz jest to android w wersji 4.4 i powyżej. Po zidentyfikowaniu tej aplikacji w wynikach wyszukiwania, kliknij na nią i rozpocznij pobieranie i instalację aplikacji.

UWAGA: „Antitheft App & IMEI Tracker All Phone Location” jest bezpłatną aplikacją.

KROK 2: Po zakończeniu procesu pobierania i instalacji, uruchom aplikację. W tym momencie aplikacja poprosi o dostęp do niektórych plików w telefonie, którego używasz. Mogą one obejmować połączenia, kontakty, SMS-y, Lokalizację i Przechowywanie. W takim przypadku, daj aplikacji pozwolenie na dostęp do tych plików. Będą one niezbędne do zapewnienia pełnej funkcjonalności aplikacji w śledzeniu utraconego telefonu z Androidem.

KROK 3: Po udzieleniu pozwolenia, kliknij na kontynuuj, aby przejść do następnego kroku. Ale ponieważ jest to darmowa aplikacja online, będziesz musiał obejrzeć reklamy / krótkie reklamy, aby przejść do następnego kroku. Są one faktycznie obowiązkowe, ale mimo to, jest to świetna aplikacja, żeby spróbować. Niestety, trzeba również czekać na krótkie reklamy, aby załadować, w przeciwnym razie, nie przejdziesz do następnego kroku.

KROK 4, śledzenie IMEI online: Wpisz numer IMEI swojego zaginionego telefonu z androidem. Potwierdź kod pierwszy, aby upewnić się, że jest prawidłowy. Gdy będziesz pewien, przesuń się poniżej pola tekstowego i naciśnij na „Track”. Pojawi się okno pokazujące listę lokalizacji. Ta lokalizacja wskazuje lokalizację Twojego telefonu i miejsca, w których znajduje się on w pobliżu.

Oprócz śledzenia utraconego telefonu, można zdecydować się na zainstalowanie tej aplikacji jako zabezpieczenie telefonu z systemem android nawet bez jego zgubienia. Posiada funkcje antykradzieżowe, które mogą się przydać w przypadku utraty telefonu.

Co zrobić po zlokalizowaniu zgubionego telefonu?

Po zlokalizowaniu telefonu, sprawdzić miejsca w pobliżu jego lokalizacji, jeśli byłeś tam w danym czasie. Oznacza to, że mogłeś po prostu pozostawić go nieświadomie. Ale jeśli jest to nowa lokalizacja, której nigdy nie mijasz ani nie odwiedzasz, to rozważ inne środki.

To może być świetny pomysł, aby pójść za osobą z telefonem, ale nigdy nie wiadomo, jakie są jej intencje. Najlepszą decyzją w tym momencie jest pozyskanie personelu ochrony, który znajduje się w bliskiej odległości od lokalizacji telefonu. W ten sposób zapewnisz sobie bezpieczeństwo i szansę na odzyskanie telefonu.

Ale w przypadku, gdy Twoje urządzenie jest dość daleko z niewielkimi szansami na jego odzyskanie, rozważ zablokowanie urządzenia. Pozwoli to chronić wszystkie Twoje dane i uniemożliwi dostęp do informacji, które uważasz za poufne. Możesz też zdecydować się na zdalne wymazanie wszystkich swoich danych i udać się do centrum dystrybucyjnego, aby na stałe zablokować urządzenie. Dzięki temu telefon stanie się bezużyteczny dla osoby, która go zabrała.

PODSUMOWANIE

Wraz z rosnącą liczbą milionów użytkowników i nabywców telefonów z systemem android, każdego roku obserwuje się również drastyczny wzrost popytu. Biorąc pod uwagę, że najlepszy telefon ma wysokie ceny, spowodowało to wzrost popytu na używane telefony z systemem android. W związku z tym wzrasta również liczba przypadków kradzieży telefonów. W związku z tym doskonałym pomysłem jest bycie bardzo ostrożnym przy obchodzeniu się z urządzeniem podczas przebywania w miejscach publicznych. Nigdy nie wiadomo, kto próbuje zdobyć twój telefon.

Tak więc, zrób nawyk zapisywania gdzieś swojego numeru IMEI, nigdy nie wiesz, kiedy może być potrzebne. Po kradzieży, na tyle na ile może to być skomplikowane i trudne, zmiana numeru IMEI jest możliwa. Musisz szybko zareagować, gdy zgubisz swój telefon.

Użyj metody śledzenia IMEI online. Postępuj zgodnie z powyższymi krokami i odzyskaj zgubiony telefon tak szybko, jak to możliwe. Dodatkowo, musisz zareagować szybko po ustaleniu lokalizacji telefonu. Ponieważ może się zdarzyć, że znów zaniknie sygnał i nigdy nie będziesz wiedział, kiedy znowu będzie online.

3 KOMENTARZE

  1. Właśnie zaginął mi świeżo kupiony telefon. Szukam tej aplikacji ale nie mogę jej znaleźć. Telefon nawet nie był włączony więc tylko po IMEI mogłabym to znaleźć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj