jak odzyskać hasło na facebooka

Nie masz dostępu na Facebooka? Nie martw się, nie wszystko stracone! Może minęło już trochę czasu od ostatniego logowania na Facebooku, a może po prostu uruchomiłeś swoje konto i nie pamiętasz adresu e-mail lub numeru telefonu, którego użyłeś do jego utworzenia. Nieważne dlaczego zapomniałeś swoich danych uwierzytelniających, nie jesteś pierwszą osobą, która to zrobiła. Jeśli jednak zdarzy się to Tobie, utrata dostępu do Twojego konta może być frustrująca. Na szczęście istnieją pewne sposoby na szybkie odzyskanie dostępu na Facebooka, nawet bez adresu e-mail lub numeru telefonu.

Zaloguj się za pomocą alternatywnego adresu e-mail lub numeru telefonu

Jeśli nie jesteś w stanie zalogować się na Facebooku za pomocą zwykłych danych do logowania, spróbuj użyć alternatywnego adresu e-mail lub numeru telefonu. Jeśli podałeś więcej niż jeden adres e-mail lub numer telefonu na swoim koncie, ale nadal pamiętasz swoje hasło, to może być wszystko, co musisz zrobić.

Możliwe, że jeśli nie jesteś w stanie zalogować się przy użyciu zwykłych danych uwierzytelniających, Twoje konto zostało zhakowane, więc po odzyskaniu dostępu zmień hasło (upewnij się, że jest bezpieczne) i odwiedź stronę rozwiązywania problemów na Facebooku, aby rozwiązać ten problem.

Kiedy odzyskasz dostęp, poświęć kilka minut, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje konto. Aby to zrobić, przejdź do strony głównej i kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu. Kliknij Ustawienia > Zabezpieczenia i zaloguj się. Zapoznaj się z sekcjami Autoryzacja dwustopniowa, Ustawianie dodatkowych zabezpieczeń i Zaawansowane, aby wdrożyć lub zaktualizować środki bezpieczeństwa. Na przykład, uwierzytelnianie dwustopniowe wymaga, aby oprócz danych uwierzytelniających do logowania do Facebooka, do telefonu został wysłany kod.

Znajdź swoje konto na facebooku, podając swoje imię i nazwisko lub nazwę użytkownika

Inną strategią, którą możesz wypróbować, jest użycie strony Facebooka „Znajdź swoje konto„, aby znaleźć swoje konto używając swojego imienia lub nazwy użytkownika. Podczas wyszukiwania swojego imienia i nazwiska, spróbuj wszystkich pseudonimów, których możesz powszechnie używać, jak również swojego oficjalnego imienia i nazwiska. Zobaczysz listę możliwych kont. Wybierz opcję To jest moje konto, gdy zobaczysz swoje zdjęcie profilowe i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło i odzyskać dostęp do swojego konta.

Jeśli nie jesteś pewien, jaka jest twoja nazwa użytkownika, poproś znajomego o zalogowanie się na Facebooku i przejście do swojego profilu, a następnie poproś o wysłanie adresu URL, który się pojawi. Będzie to coś w rodzaju https://www.facebook.com/jan.kowalski.34. Ostatnia część, jan.kowalski.34, to twoja nazwa użytkownika. Jeśli Facebook jest w stanie znaleźć Twoje konto, zostaniesz poprowadzony przez instrukcje, aby zresetować hasło i odzyskać dostęp do swojego konta.

Korzystaj z usług Trusted Contacts, aby odzyskać dostęp do swojego konta

Jeśli wypróbowałeś powyższe metody, a nic nie działają, możesz odzyskać swoje konto na Facebooku korzystając z zaufanych kontaktów. Trudność z tą metodą polega na tym, że zanim dojdzie do takiej sytuacji, trzeba będzie ustalić, kim są Twoje zaufane kontakty.

Poniżej znajdują się kroki do wstępnej konfiguracji.

 1. Zaloguj się na Facebooku (pamiętaj, że do tej części procesu musisz mieć jeszcze dostęp).
 2. Na ekranie głównym, w prawym górnym rogu, kliknij strzałkę w dół i wybierz opcję Ustawienia.
 3. W lewej kolumnie wybierz opcję Security and Login.
 4. W obszarze Choose Friends (Wybierz znajomych) kliknij przycisk Choose Friends (Wybierz znajomych).
 5. W oknie dialogowym What Are Trusted Contacts (Czym są zaufane kontakty) kliknij przycisk Choose Trusted Contacts (Wybierz zaufane kontakty).
 6. W oknie dialogowym Choose Trusted Contacts (Wybierz zaufane kontakty) wpisz nazwiska trzech do pięciu znajomych z Facebooka, a następnie kliknij przycisk Confirm (Potwierdź).
 7. Zostaną wyświetlone wybrane kontakty. W razie potrzeby można je później edytować lub usuwać. Na razie kliknij przycisk Zamknij.

Aby użyć zaufanych kontaktów w celu odzyskania dostępu do konta, wykonaj poniższe kroki.

 1. Przejdź do strony logowania na Facebooku.
 2. W polu Hasło kliknij opcję Zapomniałem konta (Forgot Account).
 3. Na stronie Reset Your Password kliknij opcję No longer have access to these.
 4. Na stronie How Can We Reach You (Jak możemy do Ciebie dotrzeć) wpisz adres e-mail lub numer telefonu, do którego możesz uzyskać dostęp, a następnie kliknij przycisk Continue (Kontynuuj).
 5. Kliknij przycisk Reveal My Trusted Contacts (Ujawnij moje zaufane kontakty) i wpisz nazwę jednego z wcześniej przypisanych kontaktów.
 6. Następnie zobaczysz dodatkowe instrukcje i link z kodem odzyskiwania. Wyślij znajomemu łącze i poproś go, aby podążał za nim i wysłał Ci wyświetlony kod.
 7. Użyj tego kodu, aby uzyskać dostęp do swojego kontaktu

22 KOMENTARZE

 1. A co w przypadku gdy po podaniu kodów email od facebooka nie przychodzi dalsza instrukcja? Probowalam z 4roznymi moimi emailami, nie ma nigdzie w spamie w społecznościach itd. Probowalam tez podać nr tel ale pokazuje komunikat, że link wygasl.

 2. Udalo Ci sie dodac numer telefonu? Jak to zrobiłaś? Ja mogłam dodać dodatkowy email bo miałam podany na fb taki do ktorego juz nie mialam dostepu i sie udało, ale dodatkowo prosza mnie o podanie kodu ktory przychodzi sms-em ale ha nie podawalam numeru tel na fb lub jest on rownie stary z ktorego juz dawno nie kozystam. Co mam zrobic ? Bez twgo nkodu nic nie moge dalej zrobic.

  • Czy udało się Pani jakoś odzyskać konto ? Właśnie mam ta sama sytuacje , niby konto odzyskane , hasło zmienione ale mam wpisać kod z generatora albo SMS , a na żadnym innym urządzeniu nie jestem zalogowana żeby moc zdobyć ten kod a numer telefonu dawno nie instniwje bądź nawet go nie podałam

 3. Czy komuś się udało coś zrobić?Mam to samo co powyżej… po wysłaniu kodów przez znajomych mail nie dotarł pod wskazany przeze mnie adres mailowy.

 4. Witam. Nadal mam problem z odzyskaniem dostępu do Facebooka.
  Ktoś wkradł mi się na konto i ja nie mogę się teraz tam dostać, cały czas walczę z procesem uzyskania nowego hasła i wysyłam kod ale mnie odrzuca i jest napisane błąd nieznany 😐
  Co w takiej sytuacji moje jeszcze zrobić??

 5. Po podaniu kodów od zaufanych kontaktów mail umożliwiający odzyskanie konta nie dociera. Powtarzam procedurę raz w tygodniu od dwóch miesięcy. Kontaktowałam się z supportem fb, ale bez odpowiedzi.

 6. Niestety po podaniu kodów przez zaufane kontakty mail umożliwiający odzyskiwanie konta nie dociera. Próbuję systematycznie, co tydzień (od 2 miesięcy) na różnych skrzynkach mailowych. Sprawdzam folder spamu i inne. Facebook proponuje rozwiązania, które nie działają.
  Kontaktowałam się poprzez Centrum Pomocy, ale odpowiedzi brak, rozwiązania brak i tym samym konta.
  Co jeszcze mogę zrobić?

 7. Czy ktoś wie coś w tym temacie? Mam ten sam problem co w/w. Po podaniu kodów od znajomych żaden E-mail nie przyszedł na wskazany przeze mnie adres, nie ma go również w spamie. Po wpisaniu go po raz kolejny wyświetla się informacja o tym że na ten adres email rozpoczął się proces odzyskiwania konta. Z innym mailem wyświetla się że ograniczają spam. A z numerem telefonu że jest on używany na innym koncie… Nie wiem ile mogę jeszcze czekać na jakąś odpowiedź….

 8. Hej mam problem z zalogowaniem się do mojego konta na facebooku , wpisuję hasło , ale pokazuje , że jest nieprawidłowe. Nie mam pojęcia co mam teraz zrobić, nie mogę odzyskać konta przez e-mail, ponieważ jest stary i nie pamiętam do niego hasła . Jest tu ktoś kto może mi pomóc?

 9. Usunieto mi konto z powodu wieku ponizej 13 lat. Dziwne bo jestem dojrzalą kobietą od kilkunastu lat na fb i na przestrzeni tych lat pojawialy sie moje zdjecia z roznych okresow zycia, mase komemtarzy i artykulow. Stracilam znojomych ,przyjaciol mnostwo filmow z roznych wydarzen i zdjec. Nie pozwolono mi ani na weryfikacje ani na obrone. Profil ponoc zostal negatywnie zweryfikowany i bezpowrotnie usuniety. Co mam robic . Gdzie się odwolac bo na fb jedt to juz nie mozliwe

 10. Cóż nadal nie wiem czy w mojej sytuacji mogę coś zrobić żeby odzyskać konto, ponieważ podczas rejestracji użyłam numeru telefonu, a adresu e-mail nie podawałam wcale, ale mój telefon jest zniszczony i nie działa, więc nie mogę otrzymać kodu SMS.

 11. Potrzebuje zmiany hasła ponieważ długo go nie zmieniałam i totalnie o nim zapomniałam. więc na spokojnie sobie myśle że przecież mogę zresetować sms, otóż nie tym razem. Wymagany jest podpięty email a nie numer. problem w tym że ja takowego maila nie mam podpiętego do konta a żeby podpiąć musze posiadać hasło. co mogę z tym zrobić? bardzo mi zależy na koncie, zdjęciach, konwersacjach itp… :((

 12. Ja mam taki problem chcę odzyskać konto z ponad 7lat wstecz, lecz nic co by było potrzebne nie pamiętam. Tylko moje imię i nazwisko, lecz gdy wpisuje imię i nazwisko owszem wynajduje mojej konto ale obecnie na którym mam to samo imię i nazwisko??? Czy jest nadzieja?!?🤔

 13. 7. Użyj tego kodu, aby uzyskać dostęp do swojego kontaktu, dostałam ten kod i mail wygląda tak:
  „aby potwierdzić twoją tożsamość na Facebooku, potrzebujemy zweryfikować Twój adres e-mail. Wklej ten kod do przeglądarki. Można go użyć tylko raz”
  Wklejam do przeglądarki i nic, wyszukuje mi go w google jako „Podana fraza – nie została odnaleziona.”
  Gdzie mam wkleić ten kod żeby zadziałało?

 14. dzien dobry
  a co robić w przypadku jeśli nie pamiętam hasła ,a telefon który był podany został dezaktywowany. Adres e-mail nie był podany – w jaki sposób można w tej sytuacji zresetować hasło , aby wprowadzić nowe ? czy jest w ogóle to możliwe ? Przez znajomych nie ma tez takiej możliwości .

 15. Witam
  mam pytanie jak możliwa jest sytuacja taka że usunąłem konto na fb a teraz ktoś zmienił moje dane i nadal to konto teraz jest aktywne tylko pod innym imieniem i nazwiskiem … wszystkie zdjęcia i relacje są takie jakie miałem na koncie które usunąłem. Czyżby wyciekły dane z fb ? Co najśmieszniejsze zgłaszałem aby usunąć konto a FB odpisał .że nie usunie bo to nie zagraża nikomu . Ktoś ukradł moje prywatne dobra i kontakty a FB nie widzi w tym problemu. Może tym się musi zająć prokuratura?

 16. Co zrobić kiedy nie pamiętam hasła do fb oraz do poczty powiązanej .
  Zalogowana jestem na telefonie ale jeśli sie wyloguje to juz się nie zaloguje drugi raz.
  Na pocztę też nie mogę odzyskać hasła bo podalam nr telefonu którego już nie używam od lat. Ma ktoś jakiś pomysł ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj