Strona główna Technologia Jak odzyskać hasło na Facebooka bez adresu e-mail i numeru telefonu

Jak odzyskać hasło na Facebooka bez adresu e-mail i numeru telefonu

6
15012
jak odzyskać hasło na facebooka

Nie masz dostępu na Facebooka? Nie martw się, nie wszystko stracone! Może minęło już trochę czasu od ostatniego logowania na Facebooku, a może po prostu uruchomiłeś swoje konto i nie pamiętasz adresu e-mail lub numeru telefonu, którego użyłeś do jego utworzenia. Nieważne dlaczego zapomniałeś swoich danych uwierzytelniających, nie jesteś pierwszą osobą, która to zrobiła. Jeśli jednak zdarzy się to Tobie, utrata dostępu do Twojego konta może być frustrująca. Na szczęście istnieją pewne sposoby na szybkie odzyskanie dostępu na Facebooka, nawet bez adresu e-mail lub numeru telefonu.

Zaloguj się za pomocą alternatywnego adresu e-mail lub numeru telefonu

Jeśli nie jesteś w stanie zalogować się na Facebooku za pomocą zwykłych danych do logowania, spróbuj użyć alternatywnego adresu e-mail lub numeru telefonu. Jeśli podałeś więcej niż jeden adres e-mail lub numer telefonu na swoim koncie, ale nadal pamiętasz swoje hasło, to może być wszystko, co musisz zrobić.

Możliwe, że jeśli nie jesteś w stanie zalogować się przy użyciu zwykłych danych uwierzytelniających, Twoje konto zostało zhakowane, więc po odzyskaniu dostępu zmień hasło (upewnij się, że jest bezpieczne) i odwiedź stronę rozwiązywania problemów na Facebooku, aby rozwiązać ten problem.

Kiedy odzyskasz dostęp, poświęć kilka minut, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje konto. Aby to zrobić, przejdź do strony głównej i kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu. Kliknij Ustawienia > Zabezpieczenia i zaloguj się. Zapoznaj się z sekcjami Autoryzacja dwustopniowa, Ustawianie dodatkowych zabezpieczeń i Zaawansowane, aby wdrożyć lub zaktualizować środki bezpieczeństwa. Na przykład, uwierzytelnianie dwustopniowe wymaga, aby oprócz danych uwierzytelniających do logowania do Facebooka, do telefonu został wysłany kod.

Znajdź swoje konto na facebooku, podając swoje imię i nazwisko lub nazwę użytkownika

Inną strategią, którą możesz wypróbować, jest użycie strony Facebooka „Znajdź swoje konto„, aby znaleźć swoje konto używając swojego imienia lub nazwy użytkownika. Podczas wyszukiwania swojego imienia i nazwiska, spróbuj wszystkich pseudonimów, których możesz powszechnie używać, jak również swojego oficjalnego imienia i nazwiska. Zobaczysz listę możliwych kont. Wybierz opcję To jest moje konto, gdy zobaczysz swoje zdjęcie profilowe i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło i odzyskać dostęp do swojego konta.

Jeśli nie jesteś pewien, jaka jest twoja nazwa użytkownika, poproś znajomego o zalogowanie się na Facebooku i przejście do swojego profilu, a następnie poproś o wysłanie adresu URL, który się pojawi. Będzie to coś w rodzaju https://www.facebook.com/jan.kowalski.34. Ostatnia część, jan.kowalski.34, to twoja nazwa użytkownika. Jeśli Facebook jest w stanie znaleźć Twoje konto, zostaniesz poprowadzony przez instrukcje, aby zresetować hasło i odzyskać dostęp do swojego konta.

Korzystaj z usług Trusted Contacts, aby odzyskać dostęp do swojego konta

Jeśli wypróbowałeś powyższe metody, a nic nie działają, możesz odzyskać swoje konto na Facebooku korzystając z zaufanych kontaktów. Trudność z tą metodą polega na tym, że zanim dojdzie do takiej sytuacji, trzeba będzie ustalić, kim są Twoje zaufane kontakty.

Poniżej znajdują się kroki do wstępnej konfiguracji.

 1. Zaloguj się na Facebooku (pamiętaj, że do tej części procesu musisz mieć jeszcze dostęp).
 2. Na ekranie głównym, w prawym górnym rogu, kliknij strzałkę w dół i wybierz opcję Ustawienia.
 3. W lewej kolumnie wybierz opcję Security and Login.
 4. W obszarze Choose Friends (Wybierz znajomych) kliknij przycisk Choose Friends (Wybierz znajomych).
 5. W oknie dialogowym What Are Trusted Contacts (Czym są zaufane kontakty) kliknij przycisk Choose Trusted Contacts (Wybierz zaufane kontakty).
 6. W oknie dialogowym Choose Trusted Contacts (Wybierz zaufane kontakty) wpisz nazwiska trzech do pięciu znajomych z Facebooka, a następnie kliknij przycisk Confirm (Potwierdź).
 7. Zostaną wyświetlone wybrane kontakty. W razie potrzeby można je później edytować lub usuwać. Na razie kliknij przycisk Zamknij.

Aby użyć zaufanych kontaktów w celu odzyskania dostępu do konta, wykonaj poniższe kroki.

 1. Przejdź do strony logowania na Facebooku.
 2. W polu Hasło kliknij opcję Zapomniałem konta (Forgot Account).
 3. Na stronie Reset Your Password kliknij opcję No longer have access to these.
 4. Na stronie How Can We Reach You (Jak możemy do Ciebie dotrzeć) wpisz adres e-mail lub numer telefonu, do którego możesz uzyskać dostęp, a następnie kliknij przycisk Continue (Kontynuuj).
 5. Kliknij przycisk Reveal My Trusted Contacts (Ujawnij moje zaufane kontakty) i wpisz nazwę jednego z wcześniej przypisanych kontaktów.
 6. Następnie zobaczysz dodatkowe instrukcje i link z kodem odzyskiwania. Wyślij znajomemu łącze i poproś go, aby podążał za nim i wysłał Ci wyświetlony kod.
 7. Użyj tego kodu, aby uzyskać dostęp do swojego kontaktu

6 KOMENTARZE

 1. A co w przypadku gdy po podaniu kodów email od facebooka nie przychodzi dalsza instrukcja? Probowalam z 4roznymi moimi emailami, nie ma nigdzie w spamie w społecznościach itd. Probowalam tez podać nr tel ale pokazuje komunikat, że link wygasl.

 2. Udalo Ci sie dodac numer telefonu? Jak to zrobiłaś? Ja mogłam dodać dodatkowy email bo miałam podany na fb taki do ktorego juz nie mialam dostepu i sie udało, ale dodatkowo prosza mnie o podanie kodu ktory przychodzi sms-em ale ha nie podawalam numeru tel na fb lub jest on rownie stary z ktorego juz dawno nie kozystam. Co mam zrobic ? Bez twgo nkodu nic nie moge dalej zrobic.

 3. Czy komuś się udało coś zrobić?Mam to samo co powyżej… po wysłaniu kodów przez znajomych mail nie dotarł pod wskazany przeze mnie adres mailowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here