kurs-angielskiego-wrocław

Język angielski to obecnie jeden z trzech najczęściej używanych języków na świecie. Oblicza się, że językiem tym porozumiewa się przeszło miliard mieszkańców ziemi. To język uniwersalny, używany w dyplomacji, kulturze, przemyśle, czy nauce. Każdy, kto chce dotrzeć do jak największej liczby odbiorców na całym świecie, używa właśnie języka angielskiego. Nie jest to jednak język jednorodny. W różnych krajach używa się różnych odmian tego języka. Inaczej posługują się angielskim mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, w inny sposób mówi się w Zjednoczonym Królestwie, jeszcze inaczej w Australii. Jednak różnice wynikające z położenia geograficznego i naleciałości z innych języków, to nie wszystko. Na świecie operuje się również językiem angielskim biznesowym. Business English, to język techniczny, pełen zwrotów i słów związanych z konkretną branżą. Zbudowany jest na bazie języka angielskiego, jednak jest on przydatny jedynie podczas kontaktów biznesowych. Znajomość języka angielskiego to wymóg naszych czasów, nic dziwnego, że tyle osób wybiera się na kurs angielskiego.

Kurs angielskiego – czy nauka musi być nudna niczym w tradycyjnej szkole?

Istnieje pewna szkoła prowadząca kurs angielskiego we Wrocławiu, który jest totalnym przeciwieństwem tradycyjnego nauczania. W Polsce nauczanie języka angielskiego rozpoczyna się w szkole podstawowej. Czasem niektóre przedszkola na życzenie rodziców dzieci organizują nauczanie angielskiego dla starszych dzieci, jednak generalnie to w szkole większość dzieci ma pierwszy kontakt z angielskim. Dla większości tych młodych ludzi nauka w szkole nie jest niczym przyjemnym i większość uczniów nie przykłada się  do nauki. Zresztą trzeba powiedzieć, że warunki, w jakich się dzieciaki uczą, stary system nauczania, sprawia, że dzieci i młodzież na lekcjach angielskiego zazwyczaj się nudzą. To powoduje, że efekt nauczania języka nie jest w większości imponujący. Część rodziców dostrzegając potencjał tkwiący w znajomości języka obcego, a w szczególności języka angielskiego posyła swoje pociechy na kurs angielskiego. Jednak w większości szkół językowych nauka wygląda podobnie jak w szkołach państwowych. Wróćmy jednak do tematu i zastanówmy się, na czym w takim polega ta inność kursu językowego z Wrocławia?

Kurs angielskiego we Wrocławiu to nie miejsce na szkolną rutynę

Kurs angielskiego, gdzie nie ma podręczników i szkolnych ławek

Czy ktoś wyobraża sobie szkołę, gdzie nie ma podręczników, a w klasach panuje swobodna atmosfera? Taka szkoła to byłby raj dla każdego ucznia. Taki raj funkcjonuje w stolicy Dolnego Śląska. Szkoła językowa proponująca między innymi kurs angielskiego we Wrocławiu, postawiła na odpowiednią atmosferę, dzięki której chce się nie tylko chodzić na zajęcia z angielskiego czy niemieckiego, ale przede wszystkim chce się uczyć. Zmiana dotyczy wszystkiego. Rozpoczęto od pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia. Są to kameralne pomieszczenia, w których można spotkać zwierzęta, a nawet się bawić z nimi. Obecność zwierząt wpływa doskonale na obniżenie stresu i pomaga w koncentracji na przekazywanych informacjach. W toku procesu dydaktycznego zrezygnowano z korzystania z podręczników, w zamian zaoferowano możliwość korzystania z pomocy multimedialnych. Zajęcia językowe są nastawione przede wszystkim na opanowanie sztuki prowadzenia konwersacji w języku, którego się uczy słuchacz. Nie zapomina się jednak o gramatyce, czy też pisaniu, czy też czytaniu. Nie ma jednak uczenia się czystych regułek, słówek, czy też zwrotów, a wszystko ma się odbyć niejako samo z siebie.

Kurs angielskiego zapewnia niezależność i lepsze zarobki

Tak naprawdę kończąc szkołę publiczną, dziecko powinno umieć posługiwać się językiem obcym. Praktyka jednak pokazuje, że z tą znajomością języka nie jest zbyt dobrze. Nie zawsze też kończąc kurs angielskiego, potrafimy się porozumiewać w tym języku. Owszem zdaje się egzamin kończący kurs, jednak bez dalszego kontaktu z językiem, umiejętności te szybko gdzieś wyparowują. Powód jest prosty. Kończąc większość szkół i kursów mało kto potrafi porozumiewać się w języku angielskim, niemieckim, czy też francuskim, bo tej umiejętności mało kto uczy. Tu trzeba zauważyć, że większość pracodawców określając warunki, które musi spełniać przyszły pracownik, znajomość języka obcego w stopniu co najmniej komunikatywnym stawia bardzo wysoko. Wybierając więc kurs angielskiego, wybierajmy taki, który nas tej sztuki nauczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here