tonery do drukarek laserowych

Drukarki laserowe spełniają swoją funkcję dzięki tonerom. Ich wydajność jest wyższa niż tuszów do drukarek atramentowych, a poza tym nie istnieje ryzyko zaplamienia dokumentu lub samego urządzenia. Do drukarek laserowych stosuje się tonery oryginalne i zamienniki. Czym się różnią? Czy zamienniki są bezpieczne?

Tonery – proces drukowania

Tonerem często określa się pojemnik przeznaczony do montażu w drukarce, a tymczasem toner to proszek znajdujący się w jego wnętrzu. W zależności od tego, czy jest to drukarka laserowa monochromatyczna, czy kolorowa, należy wybierać czarne lub kolorowe tonery. Zawsze tonery do drukarek muszą być dopasowane do danego modelu urządzenia. Tylko wtedy będą kompatybilne i drukarka będzie działać sprawnie.

W pojemniku znajduje się specjalny proszek o właściwościach magnetycznych. Są w nim drobinki żelaza, co sprawia, że w procesie druku jest przyciągany przez listwę magnetyczną w odpowiednie miejsce. Proszek jest podawany na wałek magnetyczny i nanoszony na papier, a następnie wtapiany w niego pod wpływem wytwarzanego ciepła. Jest to tzw. sucha technika druku. W przeciwieństwie do tuszu toner do drukarki nie ma szans, aby się wylać. Obecnie tusze są doskonale zabezpieczane i rzadko się rozlewają, ale w razie jakiegoś uszkodzenia jest to możliwe, podczas gdy toner nigdy nie zabrudzi otoczenia.

Wydajność tonerów – co warto wiedzieć?

Chociaż tonery do drukarek laserowych kosztują więcej niż tusze do drukarek atramentowych, ich wydajność jest większa. Producenci podają czasem informację, ile proszku znajduje się w kasecie i jest to wartość wyrażona w gramach. Najważniejsze dane dotyczą jednak liczby stron, jaką można wydrukować przy pomocy danego tonera. Wydajność na poziomie np. 4 000 stron stanowi wartość przybliżoną przy założeniu, że 5% powierzchni papieru zostanie zadrukowane. Gdy mamy do czynienia z drukowaniem obrazów, wykresów i zdjęć, wówczas wydajność tonera zawsze będzie mniejsza od zakładanej.

Oryginalne tonery do drukarek laserowych – co je wyróżnia?

Oryginalne tonery są produkowane przez producentów drukarek. Dzięki temu mamy pewność, że są najwyższej jakości. Działają niezawodnie. Należy tylko pamiętać, aby wybrać toner odpowiedni do modelu drukarki. Różne tonery oryginalne do drukarek laserowych są dostępne na stronie https://www.drukuj24.pl/. Ich wydajność jest zgodna z danymi podanymi przez producentów – oczywiście adekwatnie do tego, co drukujemy.

Zamienniki tonerów – jakie korzyści zapewniają?

Zamienniki są oferowane przez niezależnych producentów, dlatego należy uważniej się im przyglądać. Renomowania producenci działają na rynku co najmniej kilka lat i mają wiele pozytywnych opinii. Oczywiście tonery zamienniki do drukarek laserowych mogą różnić się między sobą jakością, ale bez problemu kupisz takie, które spełniają wysokie normy jakościowe i są zbliżone do oryginałów. Stosowanie zamienników umożliwia obniżenie kosztów użytkowania drukarki. Jeżeli drukujesz dużo dokumentów, to opcja dobra dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here