Salonowe dodatki dbają o doskonałe urozmaicenie wybranej stylistyki pomieszczenia. Warto je umiejętnie dobrać, aby salon stał się prawdziwą wizytówką domu lub mieszkania. W końcu spędza się w nim długie godziny, np. podczas przebywania z rodziną czy też w trakcie przyjmowania gości. Jednym z najkorzystniejszych pomysłów na wzbogacenie salonu jest zainwestowanie w obrazy.

Na jakie obrazy do salonu warto się zdecydować?

Dobierając obrazy do salonu warto zastanowić się nad tym, czy mają to być małe, czy też może duże dekoracje. Duże znaczenie ma oczywiście dostępna przestrzeń ścienna. Do wyboru są obrazy:

  • prostokątne,
  • owalne,
  • kwadratowe,
  • o nietypowych kształtach.

W niektórych przypadkach nie obejdzie się bez wsparcie architekta wnętrz, dzięki któremu wybierze się jedynie designerskie oraz pasujące do konkretnej aranżacji obrazy. Kluczową kwestią jest też dobranie ramy. Popularnymi rozwiązaniami są ramy drewniane (pozwalające na obcowanie z naturą i bardzo estetyczne) oraz metalowe (wytrzymałe i odporne na uszkodzenia).

Obrazy do salonu – gdzie powinno się je umieścić?

Inwestując w obrazy do salonu warto pamiętać o tym, iż trzeba znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Na całe szczęście w salonie nie powinno to być większym problemem. Najciekawsze pomysły to:

  • obraz znajdujący się nad sofą lub kanapą – będzie idealnym wyborem dla domowników, którzy chcą w ten sposób podkreślić zaaranżowanie relaksacyjnej strefy dziennej,
  • obraz, który zawiśnie nad komodą lub szafką – możliwość połączenia z innymi dodatkami, np. doniczkami, figurkami i świecami.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby obraz umieścić np. nad stołem. Należy to sobie dokładnie przeanalizować, chociaż trzeba trzymać się przy tym jednej podstawowej zasady – w salonie nie może panować przepych. Obrazów powinno być w nim zaledwie kilka (najlepiej jeśli będzie to połączenie obrazów małych z dużymi). W innym przypadku wprowadzi się do wnętrza chaos i zakłopotanie. Więcej informacji o planowaniu sztuki w domu można przeczytać na stronie https://sztukadlaludzi.pl.

Obrazy do salonu – co powinny przedstawiać?

Obrazy do salonu mogą przedstawiać różne krajobrazy, postacie czy też zjawiska. Ich tematyka powinna być do siebie jak najbardziej zbliżona, dzięki czemu w salonie raz na zawsze zapanuje długo wyczekiwany ład.

Każdemu domownikowi będzie zależało na stworzeniu nietuzinkowej i oryginalnej kompozycji. Warto wprowadzić do aranżowanego wnętrza odrobinę zieleni (np. liście czy też jesienna aura), roślinności (ulubione drzewa i kwiaty) czy też swojej pasji (np. buty, świat mody, itd.). Obrazy muszą się łączyć ze stylem konkretnego wnętrza. Nie należy stawiać na niezbyt przemyślane połączenia, np. nowoczesny obraz z rustykalną aranżacją.

Nie da się jasno określić tego, co powinny przedstawiać salonowe obrazy. Wiele zależy od indywidualnych preferencji inwestorów. Jeśli kupuje się obrazy do klasycznych wnętrz najlepiej stawiać na górskie krajobrazy i kwiatowe kompozycje. W salonach minimalistycznych i lekko nowoczesnych sprawdzą się obrazy przedstawiające architekturę wielkich miast, natomiast we wnętrzach śródziemnomorskich strzałem w dziesiątkę okażą się egzotyczne pejzaże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj