Twoja firma rozwija się zgodnie z oczekiwaniami, a wraz z nią rośnie Twój system informatyczny? Zastanawiasz się, jak zapewnić mu stałą opiekę i zabezpieczyć dane Twoje i Twoich klientów? Zapewnij sobie i swoim pracownikom należyty komfort pracy. Dowiedz się, na czym polega outsourcing IT oraz jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie.

Czym jest outsourcing IT?

W dzisiejszych czasach, aby twoja firma się rozwijała, była konkurencyjna oraz nadążała nad realizacją zadań, zmuszona jest do korzystania z coraz bardziej rozbudowanego systemu informatycznego. Stale rosnąca ilość działań realizowanych za pośrednictwem systemów informatycznych począwszy od składania zamówień, przez e-faktury, po systemy organizacji pracy biurowej czy dane przechowywane w chmurze, stawia przed firmami coraz to większe wyzwania.  Ponadto sieci informatyczne nawet mniejszych przedsiębiorstw są coraz mocniej obciążane i przechowują więcej danych o wrażliwym charakterze. Wraz z rozwojem firmy, jej system informatyczny potrzebuje coraz więcej uwagi i jest narażony na więcej zagrożeń. By odpowiednio zadbać o płynność funkcjonowania systemu komputerowego, przedsiębiorstwa decydują się zazwyczaj na jedno z dwóch rozwiązań: zatrudnienie informatyka lub outsourcing IT.

Już pierwszy wariant, stawia przed firmą wiele wyzwań, również te natury ekonomicznej, dostępności specjalistów, lub innych niejednokrotnie niemożliwych do spełnienia kryteriów. Przy opcji numer dwa pojawia się kilka pytań. Przede wszystkim, na czym polega outsourcing IT? To nic innego, jak zlecenie opieki informatycznej specjalistom z zewnętrznej firmy. Co ciekawe Kompleksowa obsługa w ramach outsourcingu może obejmować działania w ramach infrastruktur IT o dowolnym rozmiarze.

Outsorcing IT — korzyści

Niewątpliwie zaletami takiego rozwiązania są m.in. fachowa opieka nad infrastrukturą informatyczną, dyspozycyjność, pewność ciągłości usługi oraz jej całodobowy monitoring. W przypadku niepożądanych działań lub awarii możliwe jest jak najwcześniejsze jej wykrycie i zlecenie interwencji. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zewnętrzni specjaliści mogą udzielić pomocy na miejscu lub zdalnie w ramach helpdesku. Zgłoszenie niewłaściwego działania odbywa się z pomocą sprawdzonego systemu zgłoszeń, który funkcjonuje 24 godziny na dobę.

Korzystając z usług informatycznych zewnętrznych specjalistów, możesz liczyć również na pełną standaryzację wdrożeń i konfiguracji, a wszystko zgodne z najnowszymi zasadami oraz RODO. Dzięki współpracy ze specjalistyczną firmą informatyczną zapewnisz sobie również dostęp do usług dodatkowych, np. udostępniania zasobów w chmurze.

Twój system informatyczny potrzebuje specjalistycznej opieki? Zastanawiasz się, gdzie znaleźć fachowy outsourcing IT w Katowicach? Sprawdź ofertę kompleksowej obsługi w CSK!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj