Efektywne prowadzenie firmy, to przede wszystkim dobre planowanie oraz automatyzowanie procesów. Dzięki jasnym procedurom, wdrożonym systemom kontroli oraz odpowiednim zarządzaniu bazą klientów można monitorować sytuację i regularnie poprawiać wyniki. W miarę rozwoju biznesu przybywa danych, nad którymi trzeba zapanować. Popularne narzędzia w pewnym momencie stają niewystarczające. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu CRM. Co to jest i na jaki system się zdecydować?

System CRM — jego główne funkcjonalności

CRM, to skrót od angielskiej nazwy customer relationship management. Co daje tego typu oprogramowanie? Przede wszystkim przydaje się on do zarządzania relacjami i komunikacją z klientami. System CRM zbiera w jednym miejscu informacje o naszych kontrahentach, historię kontaktów oraz zawarte transakcje. Dodatkowe funkcjonalności pozwalają na wprowadzenie notatek, a system analityki daje możliwość raportowania i wyciągania wniosków. Program CRM łączy informacje ze wszystkich kanałów kontaktu z klientami jak: e-mail, telefon, strona WWW, czat na żywo, kampania reklamowa czy media społecznościowe. Dodatkowym plusem jest możliwość rejestrowania potencjalnych klientów, a więc tworzenia bazy dla handlowców.

Wszystko to sprawia, że CRM to nie tylko program do zarządzania firmą, ale również możliwość tworzenia baz danych. W jednym miejscu mamy źródło informacji o kliencie i jego potrzebach. Zebranie danych umożliwia segmentację kontrahentów i kreowanie kampanii dedykowanych dla określonych grup docelowych. Tym samym otrzymujemy narzędzie do zarządzania relacjami z klientami. Idzie za tym automatyzacja marketingu, która optymalizuje procesy i pozwala na szybszą reakcję w przypadku rozpoczęcia działań przez konkurencję.

Oprogramowanie CRM — dla dużych czy małych firm?

Wdrożenie oprogramowania często kojarzy się z działaniami dedykowanymi dla dużych firm. Jednak jest to błędne myślenie, ponieważ może być też z powodzeniem programem zastosowanym w małej firmie. Obsługując klientów, zawsze budujemy swoją bazę, a od efektywnego zarządzania nią, zależą nasze wyniki sprzedaży. Jeśli chcemy wyróżnić się na tle konkurencji, to wdrożenie systemu CRM, może stać się krokiem, który kompletnie odmieni nasz biznes. To narzędzie dla osób zarządzających firmą, które pozwala nie tylko na bieżąco kontrolować sytuację, ale też długofalowo planować kierunek, w którym pójdzie firma.

System CRM, to także bezpieczeństwo danych. W dzisiejszych czasach żadna firma nie może pozwolić sobie na nieautoryzowany wyciek informacji. Taki błąd może słono kosztować i wpłynąć negatywnie na wizerunek przedsiębiorcy. Systemy CRM nie tylko gromadzą dane w jednym miejscu i zapewniają kopię zapasową. Dane klientów są przechowywane w bezpieczny sposób, nie ma więc ryzyka, że dostaną się w niepowołane ręce.

Co jeszcze musisz wiedzieć o systemie CRM?

Dobry system CRM, to uniwersalne środowisko, które sprawdzi się w różnorodnych branżach. Powinien też być łatwy w obsłudze i dawać użytkownikom różnorodne możliwości. oprogramowanie ASARI CRM, to nie tylko skuteczne zarządzanie bazą klientów, ale również możliwość planowania strategii firmy i automatyzacja przebiegających w niej procesów. Do wdrożenia systemu CRM warto zatrudnić profesjonalną firmę, która odpowiednio skonfiguruje ten system informatyczny. Jeśli chcesz, więc przenieś swój biznes na inny poziom i zainwestować w rozwiązanie, które w krótkim czasie da Ci wymierne efekty, zdecyduj się na CRM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here