Sprzęt taki jak komputer, telefon to elektronika, z której korzystamy na co dzień nie tylko do celów rozrywkowych, ale głównie do nauki i pracy. Każdy w związku z tym decyduje się na zakup jak najlepszych urządzeń patrząc mimo wszystko na cenę. Chcąc, aby wydana kwota była adekwatna do pozyskanego przez nas np. komputera. Mimo wszystko istnieje obawa przed zakupem używanego sprzętu, gdyż ogłoszenia sprzedażowe z ich udziałem mogą być tak przygotowane, aby oszukać potencjalnego kupca. Jak z tym walczyć? Jak nie dać się oszukać. Czy nie lepiej zainwestować w sprzęt poleasingowy, po windykacyjny.

Czym jest sprzęt poleasingowy?

Pojęcie to w celu jego zrozumienia najłatwiej wytłumaczyć porównując urządzenia poleasingowe z używanymi. Już sama nazwa powinna nam sugerować, że sprzęt poleasingowy to będący wcześniej w leasingu komputer, telefon, laptop, tablet itp., czyli urządzenia te były użytkowane prze firmy lub korporacje. Natomiast wszystkie inne produkty sprzedawane są przez lombardy lub osoby prywatne. Osoba wypożyczająca od firmy czy korporacji dany sprzęt liczy się z tym, że w momencie jego uszkodzenia może zostać pociągnięta do odpowiedzialności, dlatego też dba o niego nawet i lepiej niż o swoje prywatne mienie, dlatego najczęściej jego stan wizualny jest lepszy niż ma to miejsce w przypadku używki.

Z czego wynika niższa cena komputerów poleasingowych?

Z tego, że firma lub korporacja nie zamawia jednej określonej sztuki jak osoba prywatna tylko jest to zamówienie na szeroką skalę, dlatego też sprzedawcy decydują się na wprowadzenie dodatkowej zniżki. Również inny będzie przeznaczenie komputera wziętego na firmę niż na osobę prywatną, dlatego jeden sprzęt od drugiego może być tańszy. Wpływ może mieć na to jakość karty graficzne, układu graficznego, czy procesora.

Sprzęt poleasingowy powindykacyjny

Jeśli w pełni chcesz mieć kontrolę nad swoim majątkiem to warto pomyśleć o sporządzeniu testamentu, w którym znajdzie się tak zwany zapis windykacyjny. W ten sposób unikniemy spotkania z takim pojęciem jak sprzęt powindykacyjny, czyli urządzenia, które zostały nam zabrane przez windykatora z powodu nieuregulowania odpowiedniej zalegającej przez nas kwoty. Jednak, aby taka sytuacja mogła mieć miejsce to osoba, która domaga się spłaty istniejącego zadłużenia kieruje sprawę do adwokata, z którym najprawdopodobniej współpracuje. Następnie, jeśli jemu nie uda się wyegzekwować określonej sumy to sprawa kierowana jest do biura windykacyjnego. Jest to tak zwane postępowanie przed sądowe, w wyniku którego przy negatywnej próbie pozyskania pieniędzy sprawa trafia do prokuratury, a następnie do sądu. W ten sposób istnieje możliwość przeprowadzenia windykacji terenowej, podczas której zawierana jest umowa na określonych warunkach. Dodatkowo windykator w celu spłaty zadłużenia może zarekwirować nam określony sprzęt.

W co warto zainwestować

Podsumowując najbardziej opłacalną inwestycją będzie zakup sprzętu poleasingowego, gdyż produkty powindykacyjne to nic innego jak sprzęt używany przez osobę prywatną, który zarekwirowany został przez windykatora. Tak jak w przypadku ofert kupna np. laptopa nie mamy pewności co do jakości zakupionego np. laptopa to dokładnie z identyczną sytuacją spotkamy się przy urządzeniach powindykacyjnych. Natomiast poleasingowce są sprawdzane przez serwisantów i w razie czego ewentualnie naprawiane. Dlatego w takiej sytuacji zakup sprawnego i dobrze prezentującego się produktu zwiększa się.

Więcej informacji dostępnych tutaj: https://www.otokomputery.pl/pl/c/Sprzet-poleasingowy/179.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj