Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grami komputerowymi? A może potrzebujesz nowego, mobilnego sprzętu, aby dalej rozwijać swoje hobby? Niezależnie od powodu warto dowiedzieć się czym są laptopy gamingowe oraz na co zwracać uwagę podczas wyboru jednego z nich. Cennych wskazówek dostarczy ten artykuł!

Czym są laptopy gamingowe?

Laptopy do gier zdecydowanie wyróżniają się na tle innych dostępnych w sprzedaży notebooków i to nie tylko pod względem parametrów, lecz również wyglądu. Najczęściej laptop gamingowy charakteryzuje się dużą szybkością oraz wydajnością. To niezwykle ważne, aby uruchamiane na nim gry działały sprawnie oraz dawały przyjemność z grania. Nic bardziej nie rozprasza ani nie uprzykrza doświadczeń jak często zacinająca się oraz wolno ładująca się gra. Dlatego gracze często decydują się właśnie na laptopy gamingowe, które dodatkowo zazwyczaj posiadają ciekawy design – są zwieńczone różnymi kolorami oraz wzorami, które dodają rozgrywce charakteru.

Na jakie parametry laptopa zwrócić uwagę?

W laptopach gamingowych największą rolę odgrywają trzy kluczowe parametry – są to procesor, pamięć RAM oraz karta graficzna. Przyjrzyjmy się po kolei roli każdego z nich.

Procesor

To bezapelacyjnie serce każdego komputera, dlatego tak ważne jest, aby posiadał odpowiednią liczbę rdzeni. W przypadku komputera, który ma za zadanie obsłużyć wiele gier podstawową opcją będzie procesor o czterech rdzeniach. Oczywiście im więcej rdzeni, tym lepiej, lecz lepiej sprawdzić wymagania techniczne gier, w które zamierzamy grać, aby przekonać się jakiej dokładnie jednostki będziemy potrzebować. Warto mieć również na uwadze, że procesor jest zazwyczaj niewymienną częścią laptopa, dlatego tak ważne jest, aby wybrać model dostosowany do naszych długoterminowych potrzeb.

Pamięć RAM

Ten parametr jest kluczowy, aby uruchamiane gry działały szybko i płynnie. Koniecznie musimy posiadać dużą liczbę gigabajtów pamięci RAM, aby w ogóle uruchomić większość gier. Dlatego polecane jest, aby wybierać laptopy wyposażone w co najmniej 8 GB RAMu, a dodatkowo, żeby pamięć ta była najnowszą wersją, czyli DDR4. Pamiętajmy również, że kości pamięci RAM zawsze możemy dokupić, gdyż większość laptopów posiada opcję rozszerzania tego parametru.

Karta graficzna

Kwestia niezwykle kluczowa dla każdego gracza. Karta graficzna odpowiada m.in. za rozdzielczość oraz liczbę klatek obrazu na sekundę (fps), co odpowiada za płynność gry. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać kartę graficzną o wysokiej wydajności, tak aby rozgrywka była nie tylko płynna, lecz także obraz odpowiadał założeniom producentów, czyli był realistyczny oraz pozwalał na immersję w grę.

Jaki model laptopa wybrać?

Na rynku znajduje się obecnie wiele różnych serii laptopów gamingowych. Jak więc wybrać odpowiedni? Na pewno warto zwrócić uwagę na serię Lenovo Legion, a zwłaszcza podserię Lenovo Legion 5 Pro, która charakteryzuje się wysokimi osiągami przez wyposażenie w potężne wyżej wspomniane parametry, co pozwala na ekscytującą i płynną rozrywkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj