Bez artykułów piśmiennych nie można wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania w biurze. Zapotrzebowanie na konkretne produkty zależy w dużej mierze od specyfiki firmy. Niemniej można wymienić szereg artykułów, które powinny znaleźć się w każdym miejscu pracy. Co zawsze warto mieć w biurze? Jakie artykuły sprawdzają się najlepiej? Podpowiadamy!

Długopisy – rodzaje i sposoby doboru

Najpopularniejszymi akcesoriami do pisania są bez wątpienia długopisy. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Poszczególne modele różnią się wielkością, kształtem, mechanizmem włączania, kolorem tuszu, materiałem wykonania, ceną i wykończeniem. Wszystkie te czynniki mają wpływ na komfort pisania. Wybór modelu zależy w dużej mierze od potrzeb i gustu piszącego. Ze względu na mechanizm włączający można wyróżnić m.in. długopisy automatyczne, ekonomiczne i kapilarne. Jeśli chodzi o rodzaj wkładu, w biurze stosuje się przede wszystkim długopisy olejowe i żelowe.

Markery – dostępność i zastosowanie

Markery to artykuły piśmienne przystosowane do pisania na przedmiotach i powierzchniach śliskich. Można je zróżnicować ze względu na przeznaczenie, kolorystykę, grubość i rodzaj końcówki. Najbardziej podstawowy podział jest następujący:

  • Markery olejowe (olejne)

Grupa markerów, w przypadku której bazą tuszu jest farba olejna. Charakterystyczne dla tego typu przyborów są umieszczany w środku ruchomy element (służący do mieszania farby) i sprężynująca końcówka. Markery nadają się do pisania na szkle, metalu, plastiku, a nawet drewnie. Większość dostępnych modeli jest wodoodporna.

  • Markery suchościeralne

Nadają się do pisania wyłącznie na tablicach suchościeralnych i flipchartach. Ich tusz może zostać starty za pomocą gąbki lub szmatki.

  • Markery kredowe

Stanowią alternatywę dla tradycyjnej kredy. Są bezwonne i nietoksyczne. Stosuje się je przede wszystkim podczas pisania na szkle, np. na kawiarnianych i sklepowych witrynach.

Markery permanentne (najpopularniejsze) są niezmywalne i wodoodporne. Znajdujący się w nich tusz wykonany jest na bazie alkoholu lub innego rozpuszczalnika. Doskonale sprawdzają się w przypadku pisania na tekstyliach, plastiku oraz płytach CD i DVD.

  • Markery specjalistyczne

Markery specjalistyczne przeznaczone są dla artystów i profesjonalistów w swoich dziedzinach. Znajdują się wśród nich produkty do pisania na nietypowych powierzchniach (np. chropowatych bądź porowatych) i przybory dekoracyjne.

Pióra – gadżety z przeszłości czy praktyczne narzędzia piśmienne?

Pióra kojarzą się z prestiżem i elegancją, dlatego świetnie sprawdzą się w kancelarii lub korporacji. Ich dużą zaletą jest uwydatnianie charakteru pisma piszącego. Pisanie piórem wymaga zwiększonej koncentracji, co może ograniczyć popełnianie błędów. Zdarza się jednak, że stalówka w piórze wiecznym powoduje przerwy w pisaniu lub nadmierne wydostawanie się tuszu. Najlepszym rozwiązaniem do biura będą więc bez wątpienia pióra kulkowe, które są łatwiejsze w użytkowaniu, a ze względu na swoją budowę przypominają klasyczny długopis.

Zakreślacze do biura – jakie są najlepsze?

Zakreślacze do papieru używane są do zaznaczania najważniejszych akapitów, zdań czy słów w obszernym tekście. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej – ich barwy są najczęściej fluorescencyjne lub pastelowe. Pierwsze wyraźnie odznaczają się na kartce. Drugie idealnie sprawdzają się np. w przypadku oznaczania zadań o niższym priorytecie. Zakreślacze do papieru są niezmazywalne, dlatego używa się ich wyłącznie na kopiach dokumentów i w prywatnych notatkach. Doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w wiele modeli o różnych kolorach.

Pisaki i cienkopisy – kiedy się przyjadą?

Miejsce pracy warto wyposażyć w kolorowe pisaki i cienkopisy. Narzędzia te różnią się przede wszystkim barwami i grubością końcówki. Pisaki lub cienkopisy sprawdzają się podczas wykonywania prezentacji, szkicowania i urozmaicania notatek. Korzystając z nich, można podkreślić ważne fragmenty tekstu lub stworzyć atrakcyjną mapę myśli.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na różnorodne produkty do pisania, najlepiej jest zakupić je w jednym miejscu. W ofercie sklepu Biurpap znajdziesz wszystkie niezbędne artykuły piśmienne, takie jak długopisy, pióra, markery i zakreślacze. Wszystkie produkty cechują się najwyższą jakością i niezawodnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj