Patch panel często występuje również pod polskimi nazwami typu panel krosowy lub panel krosowniczy. Jest to jeden z elementów sieci komputerowych, który zazwyczaj występuje w szafach rackowych. Najpopularniejsze patch panele składają się z kilkunastu lub kilkudziesięciu gniazd 8P8C. Chociaż jest to komponent pasywny, to odgrywa bardzo istotną rolę. Nie dość, że służy do zakończenia kabli skrętkowych, to dodatkowo stanowi główny punkt wykorzystywany do podłączenia pracującego w danej sieci sprzętu.

Jeżeli więc ktoś planuje zakup i montaż patch paneli, warto mieć na uwadze, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań, które bez problemu będą działały przez długi czas. Pozwoli to stworzyć niezawodny punkt podłączenia sprzętu aktywnego i wyeliminuje konieczność ciągłego przeprowadzania prac serwisowych. W dalszej części artykułu znajdziesz informacje o tym, gdzie można kupić porządne patch panele, moduły keystone i inne elementy przydatne w sieciach komputerowych i telekomunikacyjnych.

Największy wybór porządnych patch paneli

Firma, która od lat specjalizuje się w sprzedaży produktów związanych z sieciami komputerowymi ma w ofercie patch panele od najlepszych producentów. Jeżeli więc chcesz kupić tego typu elementy, koniecznie zajrzyj do kategorii patch panel, gdzie znajdziesz kilkadziesiąt różnych produktów. W przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego rozwiązania zawsze możesz skorzystać z pomocy sprzedawcy lub zapoznać się ze szczegółową specyfikacją konkretnego produktu.

Czym różnią się patch panele?

Dostępne w sklepie online panele różnią się trzema istotnymi rzeczami, dzięki czemu każdy klient może znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie:

  • podstawowe wymiary patch paneli (dostępne są zarówno wersje 10″, jak i 19″),
  • typ (FTP/STP lub UTP),
  • klasa patch paneli (5e/D, 6/E, 6A/EA).

W ofercie sprzedawcy dostępna jest również obudowa serwerowa w wielu wariantach (jednym z nich jest solidna szafa rack wisząca) i różnego rodzaju gniazda abonenckie. Daje to klientom możliwość zamówienia wszystkich elementów w jednym miejscu, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

Moduły Keystone w atrakcyjnych cenach

Dużą popularnością wśród klientów korzystających z oferty sklepu online działającego w branży sieci komputerowych cieszą się moduły keystone rj45. Pełną listę dostępnych produktów znajdziesz na stronie keystone, gdzie dostępne są między innymi kategorie 5e, 6 i 6A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj