Spawanie to proces, w którym dwa materiały są łączone ze sobą poprzez podgrzewanie, mieszanie, a następnie chłodzenie materiałów i wypełniacza w celu utworzenia mocnego połączenia. Od spawania łukowego po zgrzewanie punktowe, nowe i używane roboty spawalnicze są zwykle stosowane w procesach spawania, w których wymagana jest powtarzalność spoin, a jakość i szybkość mają kluczowe znaczenie. Spawanie zrobotyzowane to zautomatyzowany proces, który zwiększa wydajność, spójność i zwrot z inwestycji.

Oszczędność czasu

Zrobotyzowane systemy spawalnicze wykonują pracę szybko. Niezależnie od tego, czy są to nowe czy używane roboty spawalnicze, popełniają one mniej błędów niż spawanie ręczne. W przeciwieństwie do robotników, roboty nie wymagają przerw, urlopów itp. Twoja praca może być kontynuowana bez przerwy. Koszt spawania ręcznego może być bardzo wysoki. Wymaga czasu, umiejętności i koncentracji. Jest również niebezpieczny. Błysk, opary, iskry i wysoka temperatura sprawiają, że spawanie ręczne jest zajęciem trudnym i niebezpiecznym. Spawanie zrobotyzowane zapewnia ochronę pracowników i redukcję kosztów. Systemy te eliminują zagrożenia i często zwiększają produkcję. Koszty ubezpieczenia i koszty związane z wypadkami są również znacznie niższe. Nawet najbardziej wykwalifikowani spawacze popełniają błędy. Jednak dzięki nowym i używanym robotom spawalniczym wszystko jest regulowane, łącznie z energią i drutem. Zautomatyzowane używane roboty spawalnicze oszczędzają energię, ponieważ pracują w sposób ciągły. Ponadto, tworzone spoiny są bardziej spójne. Dokładność systemów zrobotyzowanych oznacza mniejszą ilość zmarnowanego materiału i czasu. Oszczędzaj materiał i jednocześnie poprawiaj jakość produktów.

Bogaty wachlarz zalet

Zrobotyzowane systemy spawalnicze oferują szereg korzyści, które stopniowo pomagają zwiększyć marże zysku i zadowolenie klientów. Roboty umożliwiają lepszy dostęp do małych i trudno dostępnych miejsc. Można wybierać spośród szerokiej gamy konstrukcji oferujących smukłe ramię robota, które zapewnia lepszy dostęp do takich obszarów. Największym wyzwaniem po nabyciu zrobotyzowanego systemu spawalniczego jest zapewnienie osób posiadających umiejętności programowania i obsługi sprzętu. Wielu producentów oferuje dogłębne szkolenie przed zakupem oraz dodatkowe narzędzia informacyjne, takie jak filmy wideo i szczegółowe podręczniki. Ewentualnie można poszukać spawacza z doświadczeniem w pracy z systemami zrobotyzowanymi, który pomoże w ich programowaniu i przeszkoleniu pracowników. Jedynym znaczącym kosztem ponoszonym w związku z użytkowaniem zrobotyzowanych systemów spawalniczych jest początkowy koszt zakupu urządzenia, a później trzeba ponosić jedynie wydatki na rutynową konserwację i naprawy. Ponadto, w przeciwieństwie do spawania ręcznego, systemy zrobotyzowane nie wymagają programów ubezpieczeniowych, odszkodowań za wypadki, polis ubezpieczeniowych i wynagrodzenia za nadgodziny. Oszczędzasz także na kosztach takich jak znalezienie odpowiednich spawaczy i przeszkolenie ich w celu dostosowania do potrzeb Twojej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z https://corobotics.pl/zastosowania/spawanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj