Rozdzielczość monitora komputerowego nie jest wystarczająca do oglądania filmów w wysokiej jakości. Czasami nagranie dużego, „ciężkiego” pliku filmowego do telewizora może być trudne, ale chcesz go obejrzeć teraz. Problem ten można rozwiązać, podłączając sprzęt telewizyjny do komputera. Oto w jaki sposób można oglądać film z komputera na ekranie telewizora.

Jak odtwarzać filmy przez sieć Wi-Fi?

Synchronizacja urządzeń za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego to złożony proces, który zasługuje na osobną uwagę. Mimo złożoności tego rozwiązania większość użytkowników chętnie je wdraża, ponieważ prawie każdy dom ma router.

Aby móc oglądać filmy na ekranie telewizora za pośrednictwem komputera, należy nawiązać połączenie bezprzewodowe. Do tego potrzebne są:

 • Urządzenie serwerowe, za którego pośrednictwem plik będzie odtwarzany;
 • Telewizor, na którym ma być oglądane nagranie, musi obsługiwać DLNA, aby nagranie z komputera PC lub laptopa było wyświetlane na jego ekranie (posiadanie funkcji Smart TV ułatwi połączenie);
 • Utworzona sieć, która łączy urządzenia, musi być podłączona do tego samego routera.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranym pliku i w wyświetlonym oknie wybierz opcję „Transfer to device” (Przenieś do urządzenia). Następnie w wyświetlonym polu podaj nazwę telewizora.

DLNA

Jest to technologia umożliwiająca połączenie urządzeń elektronicznych (komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów, telefonów) w jedną sieć z serwerem. Przyjrzyjmy się konfiguracji i opcji połączenia na przykładzie podłączenia komputera do telewizora LG przy użyciu tej technologii. Do tego należy:

 • Pobrać i zainstalować oprogramowanie dla komputera osobistego o nazwie Smart Share;
 • Po zainstalowaniu programu na ekranie pojawi się jego ikona, kliknij ją;
 • Przechodzimy do ustawień tego programu, przełącznik musi być ustawiony w pozycji „ON”, potwierdzamy nasze działania klikając „OK”, w ten sposób otwieramy dostęp do całego urządzenia;
 • W obszarze „My Shared Files” (Moje udostępnione pliki) można usuwać lub dodawać pliki i foldery, które mają być wyświetlane na ekranie telewizora;
 • W sekcji „Ustawienia mojego urządzenia” możesz zmienić nazwę swojego serwera;
 • Pamiętaj, aby w sekcji „Zezwalaj/blokuj inne urządzenia” zlokalizować swój telewizor i nacisnąć przycisk „Zastosuj”.

Nazwy tych i innych elementów mogą się różnić w zależności od wersji oprogramowania sprzętowego telewizora. Zazwyczaj wszystkie wymagane elementy są wyraźnie oznakowane.

Jak odtwarzać za pomocą kabla?

Podłączenie za pomocą kabla jest uważane za najłatwiejsze i trwa najkrócej. Ta metoda jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie jest dostępny odpowiedni router lub gdy istniejący router ma zbyt słabe parametry techniczne. Komputer można podłączyć do telewizora za pomocą specjalnego kabla na kilka sposobów.

 • Zaletą tej technologii jest szybkość przesyłania danych. Dzięki niemu można oglądać filmy z wysoką jakością obrazu bez strat. Dzięki złączu HDMI dobrze działają nie tylko pliki wideo, ale także pliki audio. To połączenie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą zawracać sobie głowy ustawieniami sieci bezprzewodowej.
 • To złącze, podobnie jak HDMI, umożliwia przesyłanie sygnału wideo o wysokiej jakości. Przed zakupem takiego kabla należy wziąć pod uwagę, że dźwięk nie będzie przez niego przesyłany, jeśli karta graficzna ATI nie obsługuje sygnału audio. Problem ten można rozwiązać tylko za pomocą odpowiedniego dodatkowego kabla audio.
 • Ten przewód jest znacznie starszy niż poprzednie, ale nadal aktualny. Większość nowoczesnych urządzeń jest wyposażona w odpowiedni port, ale wielu producentów wycofuje to złącze, argumentując to jego przestarzałością. Jeśli posiadasz takie wyjście w swoim sprzęcie, możesz z niego skorzystać.

Jeśli urządzenie nie jest wyposażone w wyżej wymienione porty, a mimo to chcesz podłączyć do niego komputer lub laptop, możesz skorzystać z odpowiednich przejściówek.

Sprawdź jak podłączyć komputer do telewizora na stronie https://testoria.pl/poradniki/poradniki-komputery/jak-podlaczyc-komputer-stacjonarny-do-telewizora-wszystkie-sposoby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj