Marka Dell EMC już od wielu lat dostarcza na rynek komercyjne rozwiązania serwerowe w postaci urządzeń typu Tower. Swoim wyglądem przypominają one tradycyjne komputery biurowe, jednak skrywają w sobie znacznie wyższą moc obliczeniową i pozwalają na znacznie więcej! Serwery marki Dell EMC dostępne są w sprzedaży już od 1979 roku – to właśnie wtedy założona została firma EMC Corporation, którą w 2016 roku oficjalnie przejęła korporacja Dell.

Do serwera w obudowie tower z powodzeniem podłączymy nawet do kilkunastu komputerów. Może on być wykorzystany do wymiany danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, obsługi poczty elektronicznej, stworzenia sieci intranet czy stworzenia wydajnego i dużego magazynu danych – takie serwery mogą często obsłużyć nawet kilkadziesiąt dysków twardych.

Serwery typu Tower doskonale nadają się również jako serwery wydruku. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że są one znacznie cichsze niż serwery typu Rack.

Podzespoły wykorzystywane w serwerach marki Dell EMC

Marka Dell EMC przy produkcji swoich serwerów typu Tower stawia przede wszystkim na niezawodność oraz wysoką wydajność. Najnowsza generacja urządzeń Dell w obudowie typu Tower stawia na układy Intel Xeon E oraz Intel Xeon Silver. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące poszczególnych modeli serwerów Dell EMC typu Tower.

Serwer Dell T550 Xeon Silver 4314

Dell T550 Xeon Silver 4314 jest uniwersalnym serwerem klasy podstawowej w obudowie typu Tower, który oferuje dwa gniazda procesorów. Sprzęt doskonale nada się do obsługi nawet bardziej wymagających obciążeń roboczych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dell T550 Xeon Silver 4314 umożliwia montaż do 24 nośników danych typu HDD lub SSD o łącznej pojemności wynoszącej nawet 360 TB. W tym wariancie do dyspozycji dostajemy moc obliczeniową płynącą z 16-rdzeniowego procesora Intel Xeon Silver 4314, oferującego aż 32 wątki przy częstotliwości taktowania 2,4 GHz. Bazowo do dyspozycji dostajemy 16 GB pamięci operacyjnej RAM 3200MTs RDIMM w jednej kości, jednak serwer obsłuży nawet 1 TB pamięci RAM w 16 kościach! Decydując się na zakup tego serwera, w pakiecie otrzymujemy także zdalne zarządzanie iDrac Enterprise wraz z dedykowanym portem sieciowym i dwie karty sieciowe 1G RJ45.

Serwer Dell T350 Intel Xeon E-2334

Dell T350 to wydajny serwer którego sercem jest procesor Intel Xeon E-2334. Tego typu układ to cztery rdzenie i aż osiem wątków, pracujących w maksymalnej częstotliwości 4,5 GHz. Standardowo w serwerze umieszczana jest kość pamięci RAM typu DDR4 3200 ECC UDIMM o pojemności 16 GB, jednak dzięki zastosowaniu wydajniejszego układu, maksymalnie możemy tutaj zastosować pamięć o pojemności aż 128 GB!

Serwer Dell T40 Intel Xeon E-2224G

Szukając serwera do podstawowej obsługi małej firmy, nie sposób pominąć modelu Dell T40 Intel Xeon E-2224G. Sprzęt ten będzie doskonałą propozycją dla osób chcących postawić własny serwer plików, serwer wydruku czy serwer obsługi poczty elektronicznej. Proponowane urządzenie w tym wariancie oferuje czterordzeniowy, czterowątkowy procesor Intel Xeon E-2224G o taktowaniu do 3,5 GHz i 8 GB pamięci operacyjnej typu DDR4 2666 MHz ECC UDIMM. Sprzęt maksymalnie obsługuje do 64 GB pamięci RAM w czterech kościach. W takiej konfiguracji na pliki dostajemy dwa nośniki o pojemności po 1 TB każdy, jednak maksymalnie w Dell T40 Intel Xeon E-2224G zastosować możemy dyski o pojemności do 12 TB.

Dell EMC – serwery doskonalone od lat

Marka Dell EMC już od wielu lat dostarcza na rynek komercyjne rozwiązania serwerowe w postaci urządzeń typu Tower. Swoim wyglądem przypominają one tradycyjne komputery biurowe, jednak skrywają w sobie znacznie wyższą moc obliczeniową i pozwalają na znacznie więcej! Serwery Dell EMC dostępne są w sprzedaży już od 1979 roku – to właśnie wtedy założona została firma EMC Corporation, którą w 2016 roku oficjalnie przejęła korporacja Dell za 67 miliardów dolarów amerykańskich.

Na rynku dostępna jest już 15. generacja serwerów Tower marki Dell EMC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj