Dzisiaj producenci telewizorów wciąż walczą o to, kto stworzy większy. Są jednak takie, które istnieją na rynku już od kilku lat i wciąż bardzo dobrze się sprzedają, mowa tutaj o urządzeniach z ekranem o przekątnej 55 cali. Dlaczego są tak popularne? Czy warto je wybrać?

Coraz większe telewizory na rynku – czy warto gonić za trendami?

W ostatnich latach technologia mocno ruszyła do przodu. Dlatego też producenci telewizorów nie ograniczają się i wciąż chcą tworzyć coraz to większe urządzenia. Oczywiście poniektórzy odbiorcy ślepo idą w tym samym kierunku. Widząc reklamę, w której telewizor ma 70/80 cali, decydują się na jego zakup bez wcześniejszego namysłu. Czy to jednak dobry pomysł? Oczywiście, że nie, choć są osoby, które na takie urządzenie mogą sobie pozwolić. Przede wszystkim to sprzęt bardzo drogi, dlatego powinni go kupować użytkownicy, którzy nie odczują mocno takiego zamówienia w swoim portfelu. Co więcej, wszyscy posiadacze dużych mieszkań czy domów jednorodzinnych, ewentualnie również właściciele biur chcący stworzyć salę negocjacyjną na miarę oczekiwań kontrahentów.

Należy mocno zastanowić się nad aspektem zdrowotnym, wybierając tak duży ekran. W dzisiejszych czasach telewizory oczywiście mniej negatywnie wpływają na wzrok oglądających, wciąż jest to jednak potencjalna przyczyna problemów z oczami. Szczególnie mowa tutaj o dużych ekranach w małych pomieszczeniach. Przyjmuje się, że przy telewizorze o przekątnej około 40 cali, odległość oglądającego od urządzenia powinna wynosić około 2,5 metra. Jak można w prosty sposób obliczyć, przy telewizorach 70-calowych, ta odległość musi być jeszcze większa. Czy tak jest w domach użytkowników? Mało prawdopodobne. Dlatego też zalecamy kupno nieco mniejszego urządzenia dla ochrony wzroku i własnego portfela.

Telewizor o przekątnej ekranu 55 cali – kto powinien go kupić?

Telewizory 55-calowe mogą okazać się złotym środkiem dla wszystkich ceniących sobie duży ekran. To urządzenia większe od tych standardowych 30/40-calowych, wciąż jednak na tyle małe, że mogą spokojnie trafić do nieco mniejszych pomieszczeń. Na taki zakup powinny zdecydować się osoby, które stosunkowo często oglądają telewizję. Z pewnością docenią wielkość ekranu, jednocześnie przy odpowiedniej odległości od urządzenia, nie będą negatywnie wpływać na swój wzrok. Warto także zauważyć, że na przykład telewizor 55 cali Manta to urządzenie, które nie odbiega od najnowszych i największych jakością wykonania czy parametrami, a wciąż jest od takich tańsze. Dlatego wszystkim osobom, które nie mają dużych mieszkań czy domów, myślą o swoim wzroku, a także zasobności portfela, polecamy tanie telewizory 55-calowe.

O czym pamiętać kupując telewizor 55-calowy

Kupując telewizor 55-calowy, powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jedną z nich jest bez dwóch zdań obraz 4K Ultra HD, który w tych urządzeniach pojawia się już od jakiegoś czasu. Wyświetlacz pozwoli zobaczyć cztery razy więcej szczegółów, niż na zwykłym telewizorze w jakości Full HD. Kolory będą niezwykle intensywne, a wyświetlane detale bardzo wyraźne.

Kolejnym aspektem jest funkcja HDR 10, czyli High Dynamic Range 10. Jeśli jest wspierana przez procesor i oprogramowanie telewizora, poprawi się jakość emitowanych barw oraz ich głębia również w przypadku czerni. HDR 10 to funkcja, której nie może zabraknąć w urządzeniu dla gracza.

Warto także pomyśleć o sprzęcie z głośnikami stereo, jeśli nie masz zamiaru dokupywać zewnętrznych głośników czy soundbara. Czytelny, przejrzysty interfejs główny i łatwość wyszukiwania aplikacji to następny przykład. Na koniec polecamy sprzęt z pilotem Magic Mouse, który umożliwi sterowanie funkcjami za pomocą głosu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj