Jakość mycia przemysłowego zależy przede wszystkim od prawidłowego dopasowania urządzenia myjącego odpowiadającego specyfice procesu. Jednym z popularnych i przynoszących doskonałe efekty rozwiązań są myjki ultradźwiękowe. Jaka jest zasada ich działania i kiedy warto zdecydować się na zakup?

Co to jest myjka ultradźwiękowa?

Mycie ultradźwiękowe wykorzystuje pęcherzyki kawitacyjne. Ich wytwarzanie jest możliwe dzięki energii produkowanej przez fale ultradźwiękowe. Rozszerzanie i ścieśnianie cieczy skutkuje pojawianiem się zmian ciśnienia, które powodują powstawanie bąbli próżniowych. Ich rozpad wywołuje działanie szorujące przypominające szczotkowanie, co sprzyja odrywaniu się cząstek zanieczyszczeń od powierzchni detali. Dzięki temu proces jest bezpieczny i nie powoduje uszkodzeń powierzchni.

Zastosowanie myjki ultradźwiękowej

Myjki ultradźwiękowe mają wiele zalet – ich praca gwarantuje wysoką wydajność i możliwość skrócenia procesu mycia w porównaniu do mycia ręcznego. Co więcej, mycie ultradźwiękowe pozwala usuwać zanieczyszczenia o bardzo różnym pochodzeniu. Ten rodzaj procesu mycia jest często stosowany w przypadku detali o małych rozmiarach, skomplikowanej geometrii i wyprodukowanych z delikatnych materiałów, które wymagają bardzo dużej dokładności i ostrożności. Ten typ myjni jest stosowany w przedsiębiorstwach różnych gałęzi przemysłu. Szczegółowe informacje na temat myjek ultradźwiękowych można znaleźć na stronie internetowej https://www.noyen.com/pl/baza-wiedzy/myjka-ultradzwiekowa-zalety-i-dzialanie/.

NOYEN, producent nowoczesnych rozwiązań z dziedziny mycia przemysłowego, posiada w swojej ofercie szeroki wybór urządzeń myjących, w tym również specjalistyczne maszyny pozwalające na wykorzystanie możliwości mycia ultradźwiękowego (modele z serii Compact oraz Ultra). Co więcej, w asortymencie firmy dostępne są także specjalne ultradźwiękowe myjki nablatowe, które dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom bardzo dobrze sprawdzają się w mniejszych przedsiębiorstwach. Ponadto oferta NOYEN obejmuje usługi mycia ultradźwiękowego, czyli propozycję skierowaną do klientów, którzy nie chcą jeszcze decydować się na zakup dedykowanego urządzenia.

Firma NOYEN poza urządzeniami do mycia przemysłowego proponuje profesjonalne preparaty chemiczne takie jak środki przeznaczone do mycia elektroniki https://www.noyen.com/pl/chemia-przemyslowa/mycie-elektroniki/, usuwania nagarów i kamienia, defosforanowania czy przygotowywania powłok do malowania. Specjaliści NOYEN pomogą w doborze myjni i chemii przemysłowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj