Smartwatche są dostępne na rynku od dobrych kilku lat. Producenci prześcigają się w funkcjonalnościach i najnowszych rozwiązaniach. Mnogość produktów i użytych technologii nie ułatwia wyboru kupującym. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji? Czym powinien charakteryzować się dobry smartwatch?

Trochę informacji na start

Na początek należy zdefiniować pojęcie smartwatcha. To nic innego, jak inteligentny zegarek, wspomagający funkcjonalności telefonu, z którym łączy się poprzez komunikację bluetooth. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by używać go również samego, w wersji bez smartfona. Alternatywą dla wskazanego urządzenia, mogą być jego mniejsze wersje, tzw. smartbandy, które pozbawione są niektórych funkcji, choć te mają znacznie mniejszy rozmiar i tworzone są w formie opasek zapinanych na rękę.

Smartwatche zyskały swoją popularność, dzięki olbrzymiej funkcjonalności, które do tej pory nie dawały tradycyjne zegarki. Prócz standardowego wyświetlania daty i godziny, te urządzenia oferują możliwość częściowego zarządzania telefonem. Komunikacja bluetooth pozwala na odczytywanie przychodzących wiadomości tekstowych (SMS), ale także na prowadzenie rozmów telefonicznych (funkcja w szczególności polecana kierowcom, gdy podczas jazdy np. zapomnieli wyjąć telefonu z kieszeni).

Komu przyda się smartwatch?

Tak naprawdę – każdemu! Dodatkowe urządzenie to doskonałe rozwiązanie, ułatwiające korzystanie z telefonu w wielu codziennych sytuacjach. Dobry smartwatch pozwoli na szybkie zapoznanie się z przychodzącymi wiadomościami, nie tylko SMS, ale i z innych komunikatorów, poinformuje o nadchodzących wydarzeniach (dodanych do kalendarza) czy pomoże w szybkim odnalezieniu pozostawionego gdzieś w pobliżu telefonu.

Urządzenie z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy dbają o zdrowy tryb życia. Funkcjonalny inteligentny zegarek, jak np. huawei smartwatch gt 2 daje dostęp do wielu ciekawych funkcji sportowych. Urządzenie nie tylko zmierzy liczbę kroków, którą można przebyć w ciągu dnia, ale także będzie idealnym dodatkiem podczas treningów. Smartwatch zmierzy wszystkie parametry podczas np. biegania, jazdy na rowerze czy pobytu na siłowni. Wszystkie najważniejsze informacje, takie jak czas trwania aktywności, liczba spalonych kalorii czy np. średnia prędkość osiągnięta podczas biegu, trafiają do dedykowanych aplikacji sportowych zainstalowanych na połączonym telefonie. Dane można ze sobą porównywać i analizować na przestrzeni wybranego okresu. Dodatkowo, podczas samego treningu, wszystkie najważniejsze informacje dostępne są na wyświetlaczu zegarka.

Ile kosztuje smartwatch?

Wszystko uzależnione jest od wybranego modelu i dedykowanych funkcji. Urządzenia mogą kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Przed zakupem warto pamiętać, by wybierać zegarek pochodzący od jednego z wiodących producentów. To zapewni komfort użytkowania i pewność co do funkcjonalności. Dodatkowo renomowane firmy nie skupiają się wyłącznie na technologii, ale pamiętają również o estetycznym wyglądzie. Tym samym, dla wszystkich, dla których ten element jest równie istotny, z pewnością uda się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Smartwatch to urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek. Warto zdecydować się na jego zakup i rozszerzyć możliwości technologiczne, które daje sam telefon. To doskonałe rozwiązanie, które na pewno niejednokrotnie przyda się na co dzień. Łatwo się o tym przekonać. Zarówno podczas jazdy samochodem, idąc pieszo czy podejmując się dowolnych aktywności sportowych. Urządzenie pozwala na swobodną komunikację nawet w sytuacjach, gdy dostęp do smartfona jest utrudniony.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here