Ochrona mienia jest niesamowicie ważna. Istnieje wiele sposobów dzięki którym możesz chronić Twoją firmę. Jednym z nich jest monitoring wizyjny, który zabezpiecza Twój lokal przez całą dobę. W każdej chwili możesz zobaczyć, co dzieje się w budynku, bez osobistej wizyty w zakładzie. Monitoring wizyjny chroni cały Twój dobytek przed kradzieżą i zniszczeniem. Bezpieczeństwem maszyn i urządzeń zajmie się Centrum monitoringu wizyjnego. W jaki sposób działa? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Centrum monitoringu wizyjnego – w jaki sposób działa?

Monitoring wizyjny działa przy pomocy różnych narzędzi. Można z niego korzystać z różnych powodów, a bezpieczeństwo jest tylko jednym z nich. Jeśli chcesz kontrolować jakość oraz procesy produkcyjne w swojej firmie – monitoring wizyjny przyda się także Tobie.

Pierwszym narzędziem wykorzystywanym do monitoringu wizyjnego są kamery. Rejestrują one obraz przy zachowaniu wysokiej jakości. Dzięki temu możesz widzieć dokładnie twarze ludzi czy tablice rejestracyjne pojazdów. Dane z kamery są transmitowane bez przerw, a Ty możesz w każdej chwili na nie spojrzeć i sprawdzić, co dzieje się w Twojej firmie. Niektóre kamery mogą zawierać także mikrofon, ale należy uważać z jego używaniem. Aktualne przepisy nie pozwalają na nagrywanie rozmów pracowników bez ich zgody.

Dane, które zarejestruje kamera, są nagrywane i przechowywane na specjalnych nośnikach. Odpowiada za to oprogramowanie, które pozwala na zarządzanie całym monitoringiem wizyjnym. Oprogramowanie to pozwala także na zaprogramowanie reakcji systemu w odpowiedzi na pewne zdarzenia. Możesz ustawić alarm, który pojawi się w przypadku pojawienia się ruchu w ustalonym miejscu lub czasie (np. po zamknięciu zakładu).

Korzyści z monitoringu wizyjnego

Jakie są korzyści z monitoringu wizyjnego? Jest ich wiele:

  • zapewnienie bezpieczeństwa przez całą dobę,
  • możliwość kontrolowania obiektu bez osobistej wizyty w firmie,
  • niższy koszt ochrony budynku,
  • możliwość zaprogramowania odpowiednich reakcji monitoringu na pewne zdarzenia (np. ruch w nieodpowiednim miejscu lub czasie),
  • ochrona peryferyjna budynku, czyli wzdłuż granic firmy.

Przewaga centrum monitoringu wizyjnego nad tradycyjną ochroną fizyczną obiektów

Porównując ochronę mienia poprzez zastosowanie centrum monitoringu wizyjnego a tradycyjną ochroną fizyczną obiektów zauważamy że po pierwsze koszty tego pierwszego są o wiele niższe, aniżeli w przypadku zatrudnienia ochroniarzy. Ochrona poprzez centrum monitoringu zapewnia o wiele większe bezpieczeństwo. Już sam fakt widocznych dookoła budynku kamer działa odstraszająco na złodziei. Również pracownicy mniej chętnie będą dopuszczać się drobnych kradzieży czy przewinień.

Dodatkowo wszystkie nagrania z kamer są archiwizowane i można do nich w każdej chwili wrócić. W przypadku przestępstwa czy sporu można w łatwy sposób dotrzeć do konkretnych nagrań i wielokrotnie je przeanalizować. Nagrania mogą posłużyć także jako dowód w postępowaniu sądowym.

By zapewnić największe bezpieczeństwo firmie, oprócz monitoringu wewnętrznego wybierz także monitoring zewnętrzny. Jaki wybrać? Taki, który rejestruje najwyższą jakość obrazu (tak, by nawet tablice rejestracyjne pojazdów były dobrze widoczne i czytelne). Zadbaj także o to, by kamery nagrywały dobrej jakości obraz w ciemności.

Centrum monitoringu wizyjnego w Krakowie

Centrum monitoringu wizyjnego w Krakowie zajmuje się ochroną budynków przez całą dobę. Zapewnia monitoring firm zewnętrzny i wewnętrzny. Kamery rejestrują obraz przez 24 godziny na dobę, a dostęp do nagrań jest za pomocą Internetu. W każdej chwili możesz zobaczyć, co dzieje się w Twojej firmie. Wystarczy komputer lub nawet telefon. Centrum monitoringu wizyjnego zapewnia specjalną wtyczkę oraz konfigurację kamer z przeglądarką, dzięki czemu nie musisz się o nic martwić.

Stosowane przez centrum kamery CCTV pozwalają na rejestrację obrazu w wysokiej jakości. Dzięki temu zobaczysz tablice rejestracyjne pojazdów, a także inne drobne szczegóły, typu twarze. W sytuacji popełnienia przestępstwa takie nagrania będą twardym dowodem w sprawie. Kamery CCTV nagrywają także w nocy. Jednakże wtedy należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Kamery, które mają rejestrować obraz w ciemności, powinny mieć wbudowane diody podczerwieni. Takie kamery automatycznie przełączają się po zmierzchu na tryb nocny.

Dane z kamer przechowywane są przeważnie od 2 do 4 tygodni, ale w przypadku ważniejszych miejsc możesz mieć dostęp do nagrań nawet przez 3 miesiące.

Korzystanie z Centrum monitoringu wizyjnego jest o wiele lepszym wyborem niż tradycyjna ochrona. Dzięki niemu zapewniamy bezpieczeństwo naszej firmie przez całą dobę, a dodatkowo otrzymujemy wiele innych korzyści, takich jak chociażby wysokiej jakości nagrania czy dostęp do transmisji bez wychodzenia z domu.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistami z Centrum Monitoringu Wizyjnego cmw24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj