Co jest niezwykłego w laptopie Matebook D16? Zachwyca swoim minimalistycznym wyglądem – szary kolor podkreśla cel, a 16-calowy ekran wraz z cienkimi matrycami daje nowoczesny wygląd. Laptop jest niesamowicie lekki, co umożliwia go wzięcie ze sobą do pracy czy na wykłady.

Laptop jest też wyposażony w nowoczesne podzespoły, które oferują szybkie obsługiwanie laptopa – pliki otwierają się natychmiastowo, laptop nie ma żadnych opóźnień podczas włączaniu kilku stron internetowych naraz, a sama prędkość włączania się laptopa dzięki dyskowi SSD jest błyskawiczna.

Wygląd ogólny

Laptop jest smukły i lekki – pasuje idealnie do plecaków i toreb, a waga jest ledwo odczuwalna. Laptop można zakupić tylko w kolorze szarym – może on się kojarzyć z czymś przygnębiającym, jednak w przypadku laptopa Matebook D16, symbolizuje on jedynie uproszczone życie codzienne.

Klawiatura jest wygodna, dostosowana dla osób lewo i prawo ręcznych, ciężko popełnić na niej błędy w pisaniu. Możesz skorzystać z myszki albo touchpada – myszka w większości przypadków będzie zawsze wygodniejsza, jednak sam touchpad jest idealnie zgrany z kursorem na ekranie i działa znakomicie podczas pracy. Klawiatura ma także specjalne przyciski – przyciski z ukrytą kamerą albo czytnik linii papilarnych, który pomaga w natychmiastowym przejściu do pulpitu.

Laptop jest wyposażony w cztery wejścia dla kabli USB, mini-jacka do słuchawek/mikrofonu i wejście HDMI.

Podzespoły/kwestia gier komputerowych

Przeanalizujemy teraz podzespoły znajdujące się w tym laptopie. Zacznijmy od: Dysk SSD – ma 512 GB pamięci, dzięki czemu można pozwolić sobie na więcej aplikacji i plików. Dyskowi też można zawdzięczyć szybsze włączanie się laptopa.

16 GB RAM – taka ogromna ilość RAMU pozwala na włączenie kilku aplikacji, piosenek, filmików, plików na raz – pozwala to na wielozadaniowość równającą się z brakiem opóźnień.

AMD Ryzen™ 5 4600H – w najprostszych słowach, służy do najbardziej podstawowych funkcji w twoim laptopie i jest najważniejszym podzespołem, który czyni laptop szybszym.

Komputer według informacji zawartych na oficjalnej stronie internetowej, jest przeznaczony do standardowej pracy biurowej. Chociaż jak się patrzy na podzespoły, są one idealne do grania w gry komputerowe – jednak jedyne co się nie zgadza, to karta graficzna: AMD Radeon™ Graphics nie jest dokładnie przeznaczona do gier komputerowych, a raczej do spraw formalnych.

Chociaż z wystarczającym uporem mógłbyś po prostu podłączyć inną kartę graficzną i w spokoju pykać sobie w GTA albo inne gierki – pozostałe podzespoły są z wysokiej półki i wszystko powinno chodzić w 60 fps’ach.

Podsumowanie:

Jest to laptop przeznaczony dla osób zajmującymi się sprawami biurowymi, jak i szkolnymi, czyli dla typowego Pana Kowalskiego. Podzespoły czynią ten laptop niezwykle szybkim, z brakiem zacięć czy opóźnień. Klawiatura jest dobrze dostosowana dla osób praworęcznych i leworęcznych, można podłączyć myszkę pod jedno z kilku wejść USB albo skorzystać z touchpada, który jest idealnie zsynchronizowany z kursorem na ekranie. Występuję mnóstwo małych gadżetów, które stanowią małe wisienki na torcie – ukryta kamera pod klawiszem, czytnik linii papilarnych, itp..

Jeśli chodzi o sam wygląd, prezentuje się w stylu minimalistycznym – smukła obudowa i lekka waga świadczy o mobilności laptopa, a szary kolor z depresją. Żarty na bok, szary kolor wygląda ślicznie i prezentuje się formalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here