Zakup nowego sprzętu z najwyższej półki to nierzadko wydatek przekraczający możliwości finansowe niektórych firm czy osób prywatnych. Trwały laptop o solidnych parametrach, który ma służyć do pracy, nauki czy rozrywki, wcale nie musi być jednak drogi. Z pomocą przychodzi sprzęt poleasingowy. Dla kogo jest przeznaczony? Czy na pewno warto korzystać z takiego rozwiązania?

Laptopy używane – alternatywa dla nowego, drogiego sprzętu

Fabrycznie nowe laptopy dedykowane do biznesu cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Wszak przeznaczone są do wielogodzinnego użytkowania ze sporym zaangażowaniem procesora i pozostałych elementów całego układu. Taki sprzęt oprócz dużych możliwości posiada również jedna kluczową wadę – cenę. Komputery leasingowane przez firmy, tuż po zakończeniu umowy najmu, mogą w niej pozostać lub zostać zwrócone do leasingodawcy. Przy tej drugiej opcji pojawia się możliwość wykupienia takiego sprzętu przez klientów indywidualnych lub kolejne przedsiębiorstwa.

Kupno laptopów używanych po zakończonej umowie leasingu to okazja do solidnego zaoszczędzenia. Ich cena, w zależności od modelu, może wynosić połowę lub nawet mniej wartości początkowej nowego sprzętu.

Laptopy poleasingowe – czy warto je wybrać?

Odpowiadając na pytanie, czy słusznie jest rozważać zakup takiego sprzętu, należy jednoznacznie stwierdzić: jak najbardziej! To nie tylko doskonała okazja do zaoszczędzenia, ale przede wszystkim szansa kupna sprzętu o wysokiej jakości. Należy pamiętać, że laptopy poleasingowe nabywane przez firmy muszą spełniać określone parametry, co oznacza, że ich podzespoły muszą być w wersji premium. Dodatkowo komputery są regularnie serwisowane, co niweluje ryzyko zbyt szybkiego, nienaturalnego zużycia. Mimo eksploatowania przez kilka lat, takie komputery są w świetnym stanie, ponieważ tuż po okresie leasingu – przechodzą po raz kolejny szczegółowy serwis. Podczas czynności oceniana jest kondycja sprzętu i następuje ewentualna wymiana elementów w gorszym stanie.

Laptopy poleasingowe – dla kogo?

Używany sprzęt jest dedykowany tak naprawdę dla wszystkich. Z powodzeniem można będzie go wykorzystać zarówno w warunkach domowych, jak i w firmie. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą nabyć dobrej jakości sprzęt w przystępnej cenie. Szczególnie ich wydajność docenią mniejsze przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biznesie, a które chcą ograniczyć wydatki. Tak samo będzie z prywatnymi klientami. Komputery mogą być swobodnie wykorzystywane do oglądania filmów, gier czy innych niezawodowych czynności. Dobre podzespoły sprawią, że laptop nada się również dla dzieci, które będą chciały instalować najnowsze i wymagające sprzętowo gry.

Laptopy powystawowe – dobry sprzęt w dobrej cenie

Laptopy powystawowe spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających. Sprzęt wysokiej jakości, który nowy wart jest kilkadziesiąt procent więcej, teraz dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Komputery z tego źródła to pewność dla użytkownika i niewątpliwa oszczędność w budżecie. Zdecydowanie warto zdecydować się na tę opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here