Drukarki termotransferowe są wykorzystywane w wielu firmach. Okazuje się, że powalają drukować na papierze, materiałach sztucznych i naturalnych. Z pomocą druku termotransferowego sprawnie naniesiemy aplikacje doskonałej jakości, ciesząc się stosunkowo niskimi kosztami. Technologia tego typu odznaczają się dokładnością wydruków, co porównać można do efektów działania drukarek laserowych.

Działanie drukarki termotransferowej

Pamiętajmy o tym, że drukarka termotransferowa wykonuje druki na wielu materiałach za pomocą rozstąpienia pokrycia taśmy. W efekcie barwnik przyklejony do  taśmy zostaje naniesiony na materiał. W tym wypadku spore znaczenie ma głowica drukująca. Podczas działania nagrzewa się do wysokiej temperatury. Co ciekawe, temperatura rozgrzania i prędkość ruchu zależą od tego, jakie parametry sprzętu wybierzemy. Dokładne odwzorowanie projektu graficznego wiąże się z ruchem, jaki zachodzi pomiędzy głowicą i taśmą transferową. Użytkownicy doceniają fakt, że głowica drukująca to niezwykle zaawansowany element. Urządzenie ma wbudowane funkcje, dzięki czemu możemy nadać punktom grzewczym odpowiednią gęstość. Powstaje wydruk o danej rozdzielczości, zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Co warto wiedzieć?

Zazwyczaj spotykane są głowice o parametrach rozdzielczości 300 dpi oraz 203 dpi. Nie zapominajmy o tym, że producenci oferują także modele 600 dpi. Takie urządzenia są stosowane w najbardziej wymagających projektach, gdzie konieczne jest nanoszenie dużej ilości szczegółowych aplikacji. Nowoczesny druk termotransferowy pozwala nanosić aplikacje na różnorodne powierzchnie, w tym także papier i wypukłe powierzchnie. Użytkowanie wiąże się z drukowaniem na materiałach naturalnych i sztucznych. Poza tym, drukarka poradzi sobie nawet w najbardziej wymagającymi materiałami. Co ciekawe, taki rodzaj druku jest popularny w reklamowych branżach. Służy przykładowo do produkcji materiałów reklamowych i promocyjnych. Ponadto, jest stosowany w logistyce do drukowania etykiet i kodów kreskowych na towarach.

Drukarka termotransferowa to urządzenie wydajne, nowoczesne i sprawne. Poszukując takiego sprzętu, warto mieć na uwadze ofertę sklepu online. Można tutaj znaleźć wiele ciekawych propozycji, które spełnią nasze wymogi. Coraz więcej firm decyduje się na zakup sprzętu termotransferowego, dającego wiele korzyści. W  razie wątpliwości, pomocą służą sprzedawcy podczas doboru takiej drukarki dla firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj