Problemy ze snem to niestety przypadłość wielu z nas. Dosyć często zastanawiamy się nad tym, dlaczego nie potrafimy zasnąć lub budzimy się w środku nocy. Aby poznać odpowiedzi na te pytania, powinniśmy bardzo szczegółowo przeanalizować swój sen, wykorzystując np. w tym celu darmowe aplikacje, które możemy pobrać na nasz telefon.

Aplikacje do monitorowania snu

W przypadku telefonów na Android możemy znaleźć sporo różnego rodzaju aplikacji, które pomagają monitorować nasz sen, jednak wśród tych najbardziej popularnych możemy wymienić w szczególności Sleep Cycle oraz Sleep as Android. Wspomniane aplikacje opierają się na bardzo zbliżonych założeniach, a mianowicie na analizie faz snu oraz na budziku w płytkiej fazie snu. O co jednak w tym wszystkim chodzi? W przypadku analizy faz snu aplikacja mierzy, jak długi jest nasz sen, a także, w jakiej fazie snu jesteśmy. Może również podawać tzw. efektywność naszego snu. Z kolei drugie założenie to tzw. inteligentny budzik. W tym przypadku aplikacja poprzez sprawdzanie snu ocenia, kiedy znajdujemy się w płytkiej fazie snu, uruchamiając w tym momencie budzik, co ma na celu ułatwienie nam wstawania o poranku. Nieco szerzej na ten temat możemy przeczytać, odwiedzając stronę https://biohacki.pl/darmowa-aplikacja-do-monitorowania-snu-na-telefon-apki-na-android-i-ios/.

Jak działają wspomniane aplikacje?

Pierwsza z aplikacji, czyli Sleep cycle mierzy dźwięki, które wydajemy w trakcie snu, mierząc tym samym jego jakość. Oprócz tego ma ona możliwość nagrywania chrapania (możemy je później odsłuchać), wybudzania w płytkiej fazie snu, a także zapisywania statystyk naszego snu. Z kolei druga aplikacja najprawdopodobniej mierzy nie tylko dźwięki, które wydajemy w trakcie snu, ale również ruchy naszego ciała. Ma również możliwość nagrywania naszego chrapania, a także może emitować muzykę, która ułatwia zasypianie. Warto jednak podkreślić w tym momencie, iż niektóre z funkcji tej aplikacji mogą być dodatkowo płatne.

Jakie inne aplikacje do monitorowania snu możemy ściągnąć?

Aplikacji, które pomagają nam monitorować nasz sen, jest obecnie dosyć dużo, jednak zdecydowana większość z nich nie jest niestety zbyt dobra. Jeśli chodzi zatem o aplikacje, które mają stosunkowo dosyć dobre opinie wśród użytkowników, to oprócz tych wspomnianych powyżej warto z pewnością zwrócić uwagę również na Sleep Tracker oraz Prime Nap. Pierwsza z nich pomaga monitorować sen, a także nagrywać nocne chrapanie. Druga wyposażona jest w inteligentny budzik, dźwięki natury, które ułatwiają zasypianie, a także w monitor długości snu.Problemy ze snem to niestety przypadłość wielu z nas. Dosyć często zastanawiamy się nad tym, dlaczego nie potrafimy zasnąć lub budzimy się w środku nocy. Aby poznać odpowiedzi na te pytania, powinniśmy bardzo szczegółowo przeanalizować swój sen, wykorzystując np. w tym celu darmowe aplikacje, które możemy pobrać na nasz telefon.

1 KOMENTARZ

  1. Analiza snu jest bardzo przydatna, ułatwia przestrzeganie zasad higieny snu. Dodatkowo jeżeli ktoś chce dobrze zadbać o sen lub ma z nim problemy powinien również oprócz aplikacji zainwestować w dobry materac. Bez tego nie będziemy dobrze spać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj