Podróżowanie autem po zatłoczonych ulicach średnich i dużych miast przestaje być opłacalne – zwłaszcza gdy benzyna drożeje z dnia na dzień. Nic zatem dziwnego, że potencjalni użytkownicy środków komunikacji, szukają alternatyw pozwalających im obniżyć koszty codziennych dojazdów do pracy, szkoły lub każdego innego miejsca, do którego zamierzają się wybrać. Hulajnogi elektryczne podbijają więc ich serca i ciężko nie zauważyć rosnącej popularności takich rozwiązań.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat hulajnóg elektrycznych i ich potencjału? Przygotowaliśmy krótki materiał, dzięki któremu podjęcie decyzji o inwestycji powinno stać się wyłącznie formalnością. Zapraszamy do lektury.

Poruszanie się hulajnogami po mieście – czy to legalne?

Dotychczas potencjalni konsumenci hulajnóg elektrycznych zwracali szczególną uwagę na dwa najistotniejsze (pozornie) dla nich aspekty: prędkość maksymalną i zasięg. Koniecznie trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że stosunkowo niedawno w życie weszły nowe przepisy dotyczące prędkości hulajnóg elektrycznych. Obecnie maksymalna prędkość jest określona w przepisach na 20 km/h. To jednak niejedyne ograniczenie. Przepis ten dotyczy ruchu po drodze (pasie) dla rowerów lub ulicy. Jadąc chodnikiem, należy dostosować prędkość do tempa pieszych. Chcąc przybliżyć różnice – pieszy statystycznie osiąga prędkość ok. 3-5 km/h. Z kolei 20 km/h to prędkość szybkiego biegu lub jazdy na rowerze.

Czy te zmiany są słuszne? Trzeba przyznać, że mają one swoje zastosowanie, gdyż osiąganie wyższych prędkości przez użytkowników hulajnóg elektrycznych skutkowało wieloma groźnymi zdarzeniami. Przy optymalizacji prędkości, ich statystyczna ilość znacznie spadła.

Hulajnogi elektryczne i ich parametry techniczne

Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie? Skoro niemal wszystkie hulajnogi są w stanie przekroczyć tę prędkość (większość z nich jest blokowana do konkretnego limitu i jego obejście skutkuje utratą gwarancji), istotniejszy staje się zasięg. Z wyjątkiem tego warto zwrócić uwagę na:

  • pojemność akumulatorów,
  • rodzaj baterii,
  • obciążenie maksymalne (waga użytkownika),
  • rozmiary,
  • wagę.

Jak widać, hulajnogi elektryczne są w stanie zastąpić rower lub nawet auto. Warto jednak wybrać model, który zagwarantuje Ci nie tylko efektywność, ale i wydajność. Sięgnij po sprawdzone rozwiązania od Frugal.pl i ciesz się ekonomiczną, szybką i ekologiczną podróżą z punktu A do B. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących wyboru konkretnego modelu, skontaktuj się z zespołem Frugal. Pomogą oni na każdym etapie realizacji zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here