insta lajki

Lajki, czyli po prostu reakcje na zamieszczane zdjęcia i wpisy, w postaci ich polubień są bardzo istotne dla prowadzącego konto na Instagramie. To właśnie duża liczba reakcji pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zwiększa szansę na zdobycie nowych obserwujących.

Niestety, często zamieszczane zdjęcia, mimo dobrego przygotowania i ciekawej tematyki nie wywołują takiej ilości reakcji, jak by się chciało. Jak można to zmienić? Podpowiadamy, jak zdobyć darmowe lajki na Instagramie.

Do czego potrzebne są lajki?

Instagram ma ponad miliard aktywnych użytkowników, z czego aż 500 milionów loguje się na swoje konto każdego dnia. To oznacza miliony zamieszczanych zdjęć i filmików, a więc i znaczną trudność w przebiciu się do odbiorców.

O, tym ile osób zobaczy zamieszczone treści, decyduje czas ich zamieszczania, zgodność z zainteresowaniami użytkowników oraz popularność, czyli liczba lajków i komentarzy. Tak więc, im więcej lajków dostanie zdjęcie, tym większej ilości osób się ono wyświetli.

Dlatego też zakup lajków na Instagramie jest stosowany przez wiele popularnych osób. Kupione lajki jako część marketingowych strategii są polecane nawet przez liczne agencje reklamy. Jednak zakup lajków wiąże się z kosztami. W tym artykule chcemy się skupić tylko na darmowych lajkach na Instagramie.

Poniżej przedstawiamy 7 skutecznych sposobów na darmowe lajki:

1. Aplikacje do zdobywania darmowych lajków

Tego typu aplikacje są dostępne w App Store oraz Google Play. Zasada ich działania jest niezwykle prosta, wystarczy się zarejestrować i podać dane do swojego konta na Instagramie. Następnie należy lajkować zdjęcia zamieszczone w aplikacji, za co użytkownik otrzymuje punkty, które może zamienić na darmowe lajki. To prosty, skuteczny i w miarę szybki sposób na zdobycie większych ilości lajków za darmo.

2. Obserwuj innych użytkowników Instagrama

Przeglądaj zamieszczane treści i reaguj na nie, dodawaj komentarze, polub zdjęcie i zaproś do obserwowania swojego kanału. Im częściej będzie reagował na treści ulubionych twórców, tym większa szansa, że oni odwdzięczą się tym samym. Jeśli nawiązujesz do czyjegoś posta, to odpowiednio oznacz twórcę, dzięki temu jest szansa, że sprawdzi on, co umieściłeś i zareaguje na Twój post.

3. Używaj hasztagów

Odpowiednie hasztagi, wybierane z tych najpopularniejszych pomagają dotrzeć do nowych odbiorców, a więc i umożliwiają zdobywanie nowych lajków za darmo. Używając hasztagów, pamiętaj, aby były one bezpośrednio związane z treścią zdjęcia i opisu. Nie ma też co przesadzać z ilością hasztagów – maksymalna ilość to 20, ale pierwsze 10 powinno być związane bezpośrednio z tematem zdjęcia. Dopiero kolejne 10 można powiązać z ogólną tematyką kanału. Pamiętaj jednak, że kluczowe znaczenie odgrywają pierwsze hasztagi, dlatego lepiej dodać 5 dobrych niż 20, które są słabo związane z tematyką Twojego konta.

4. Wymiana lajków na grupach i forach

Tego typu działania zyskują ostatnio na popularności. Na dużych grupach związanych z konkretnym hobby często posty z wymianą lajków pojawiają się cyklicznie. Jak to działa? W komentarzu do posta dodajesz link do zdjęcia, pod którym chcesz uzyskać więcej lajków. Potem dodajesz lajki do treści innych użytkowników, a oni w zamian robią to samo dla Ciebie. Prosta i szybka metoda na skuteczne podbicie lajków. Minusem tej metody jest, że ze względu na podobny obszar działania, są marne szanse, że Ci użytkownicy pozostaną z Tobą na dłużej. Jednak warto wypróbować tę metodę, gdyż skutecznie zwiększa ona zasięg pojedynczych zdjęć i pozwala na dotarcie do nowych odbiorców.

5. Zamieszczaj ciekawe opisy

Nawet jeśli zdjęcia nie są najwyższych lotów, to możesz spokojnie to nadrobić ciekawą historią lub anegdotą z nim związaną. Zadbaj, aby opisy były interesujące, zabawne i przyciągające uwagę. Nie przesadzaj też z ich długością – użytkownicy portali społecznościowych, chętniej reagują na krótkie, konkretne i treściwe wpisy. Pamiętaj, aby w opisie zachęcić użytkowników do pozostawienia komentarza, czy reakcji. Dzięki temu zasięg Twojego wpisu się zwiększy, a Ty zyskasz szansę na kolejne lajki.

6. Publikuj ciekawe treści

Uprawiasz ciekawy sport, a może masz nietypowe zainteresowania? Podziel się tym ze światem za pomocą Instagrama. Ciekawe i unikalne treści, które są spójne z treściami Twojego konta to prosta droga do sukcesu. Ludzie chętnie obserwują pasje innych i doceniają zaangażowanie oraz autentyczność, a to przekłada się na ilość lajków.

7. Zrezygnuj z działań niezgodnych z regulaminem

Niezgodne z regulaminem programy i boty do zdobywania lajków, czy niedozwolone hasztagi, nie tylko nie zwiększą liczby lajków, ale mogą Ci poważnie zaszkodzić. Obcięcie zasięgów, a w skrajnych przypadkach blokada konta, to ostatnie czego potrzebujesz. Dodatkowo nawet jeśli Ci się upiecze to zdobyte w ten sposób lajki, nie sprawiają, że użytkownicy zostaną z Tobą na dłużej i prawdopodobnie nie wyświetlą im się więcej udostępniane przez Ciebie treści, bo nie są one zgodne z ich zainteresowaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here