Smartfon stał się nieodłącznym towarzyszem codziennych chwil. W momencie, gdy sięgamy do kieszeni lub do torebki, a telefonu tam nie ma, wpadamy w atak paniki. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie specjalnej aplikacji do namierzania smartfona.

Lokalizacja telefonu z systemem Apple (iOS)

Smartfony obecnie służą do tak wielu czynności w życiu codziennym, że ciężko jest sobie bez nich poradzić. To już nie tylko rozmowy i pisanie wiadomości, lecz także przeglądanie Internetu, odpowiadanie na ważne maile oraz płacenie za zakupy w sklepie. Osoby, które mają podpiętą kartę do smartfona i zainstalowaną aplikację bankową, mogą obawiać się kradzieży. Właśnie dlatego w momencie, gdy telefonu nie ma w kieszeni, torebce lub w innym miejscu, pojawia się problem. Jak namierzyć telefon za darmo? W przypadku smartfonów z systemem iOS dobrym rozwiązaniem jest włączenie funkcji „Znajdź mój telefon” oraz lokalizacji urządzenia. W ten sposób smartfon można znaleźć przy pomocy innych urządzeń marki Apple, na przykład zegarka, laptopa lub iPada. Wystarczy zalogować się do chmury iCloud i już można odszukać swój smartfon. Takie rozwiązanie jest proste i funkcjonalne, ponieważ można oznaczyć swoje urządzenie jako zgubione. W ten sposób producent będzie miał dostęp do tej informacji, a smartfon zostanie zablokowany, jednak wciąż będzie można ustalić jego położenie.

Namierzenie smartfona z systemem Android

W przypadku telefonu z systemem Android konieczne jest posiadanie konta Google. W tym wypadku procedura także nie jest skomplikowana. Wystarczy tylko wejść na swoje konto Google i kliknąć przycisk „Znajdź mój telefon”. Później można wybrać różne opcje, a więc można zadzwonić na swój numer, znaleźć go lub po prostu wylogować się z urządzenia. W ten sposób można zabezpieczyć swój smartfon przed kradzieżą. Ochrona swojego urządzenia jest więc możliwa w sposób zdalny. Dodatkowo warto skontaktować się ze swoim bankiem i poinformować o zaistniałej sytuacji.

Inne zabezpieczenia podstawowe

Warto pamiętać o tym, że każdy smartfon powinien być wyposażony w podstawowe zabezpieczenia chroniące przed kradzieżą. Do takich zabezpieczeń można zakwalifikować kod PIN, odblokowanie smartfona przy pomocy odcisku palca lub widoku własnej twarzy (FaceID), a także stosowanie bardziej skomplikowanego kodu. W przypadku bankowości mobilnej świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie podwójnej weryfikacji, a więc kodu oraz przycisku palca lub FaceID. W ten sposób można lepiej zabezpieczyć się przed kradzieżą. Warto zaznaczyć, że namierzenie swojego urządzenia po numerze telefonu nie jest możliwe, chociaż proponują to niektóre nieuczciwe strony internetowe. Numer telefonu jest identyfikatorem karty SIM i nie jest on przypisany do konkretnego modelu telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj