Wystawianie faktur to nieodłączny element prowadzenia właściwie każdego biznesu. To właśnie za pomocą tego typu dokumentów finansowych potwierdza się wykonanie usługi lub dostawę towaru. O ile w poprzednich dekadach faktury były uzupełniane ręcznie na papierowych blankietach, to w dwudziestym pierwszym wieku wystawianie tego typu dokumentów odbywa się z użyciem dedykowanego oprogramowania komputerowego. Jaki powinien być idealny program do faktur? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Program do fakturowania – dla kogo jest to idealne rozwiązanie?

Internetowy program do samodzielnego wystawiania faktur stanowi świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców prowadzących niewielką działalność gospodarczą. Jest to przede wszystkim rozwiązanie wygodne i znacznie tańsze w porównaniu z usługami świadczonymi przez tradycyjne biura rachunkowe.

Jeśli nie prowadzisz skomplikowanego biznesu i masz przynajmniej podstawową wiedzę na temat finansów oraz podatków w przedsiębiorstwie, poprowadzenie spraw księgowych (wystawianie faktur, dokonanie odpisów amortyzacyjnych itd.) nie powinno sprawić Ci problemu. Dzieje się tak między innymi dlatego, ponieważ w ramach programu do fakturowania online możliwe jest także skorzystanie z merytorycznej pomocy doradców.

Ponieważ w obecnych czasach programy do fakturowania są wyposażone w dodatkowe opcje (np. możliwość planowania czasu pracy itd.), aplikacja ta może stać się niezwykle użyteczna podczas zarządzania firmą.

Program do faktur – jak odpowiednio wybrać usługodawcę w tym zakresie?

Pomimo wysokiej liczby rozwiązań w zakresie księgowości internetowej na rynku znalezienie odpowiedniego programu do fakturowania nie jest proste. Zadania nie ułatwia fakt, że wybór w tym zakresie będzie rzutował na sprawność zarządzania biznesem na co dzień. Konieczne jest zatem, aby program do faktur umożliwiał nie tylko wystawianie standardowych dokumentów, ale był wyposażony także w dodatkowe opcje, a jego obsługa nie sprawiała trudności.

Do takich rozwiązań należy system oferowany przez wFirma. Dlaczego wybór wFirma jest dobrym rozwiązaniem? Odpowiedź jest bardzo prosta: program ten oferuje między innymi możliwość wystawiania faktur w różnych językach (jest to opcja przydatna w przypadku świadczenia usług dla odbiorców spoza Polski), a oprócz fakturowania zapewnia także m.in.

  • sporządzanie plików JPK,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań,
  • wykonywanie rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych,
  • ewidencję środków trwałych.

WFirma – rozwiązanie idealne dla e-biznesu

WFirma zdobywa sobie w ostatnich latach popularność szczególnie wśród przedsiębiorców działających w branży e-commerce. Dzieje się tak dzięki niezwykle użytecznej opcji, jaką stanowi tzw. integrator ecommerceIntegrator ecommerce to swego rodzaju hub dla wszelkich działań podejmowanych w ramach handlu internetowego – pozwala on np. na integrację działań na popularnych internetowych platformach sprzedażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj