dron do filmowania

Rynek urządzeń latających wyposażonych w nowoczesny sprzęt do fotografowania stale się rozwija i dziś niemal każdy, kto myśli o realizacji profesjonalnych projektów filmowych, komu zależy na tworzeniu ciekawych materiałów, kupuje dobrej jakości drona typu filmowy dron Yuneec. Jeśli ma być to sprzęt przystosowany do tworzenia wartościowych treści, musi spełniać szereg wymagań i to nie tylko w zakresie czasu lotu czy maksymalnego pułapu, ale i wielu dodatkowych funkcji.

Podstawowe właściwości dobrego drona do filmowania

Pomijając kwestię jakości zainstalowanej w dronie kamery oraz system stabilizacji obrazu, najważniejszymi parametrami typowego drona filmowego jest jego maksymalny pułap oraz czas trwania lotu. W urządzeniach do zastosowań hobbystycznych stosuje się zwykle mniejsze baterie, które wystarczają zaledwie na kilka-kilkanaście minut lotu. Zaawansowane technicznie drony Yuneec, zwłaszcza heksakoptery, czyli drony z sześcioma niezależnymi wirnikami, mają już zdecydowanie większy udźwig, w związku z czym można wyposażyć je w baterie o większej pojemności, umożliwiające lot trwający kilkadziesiąt minut. Warto pamiętać, że im dłuższy czas lotu, tym więcej czasu na wykonanie ciekawych ujęć. Poza czasem lotu liczy się również maksymalny pułap oraz zasięg drona. Inwestując w taniego drona, nie można liczyć na długie loty, na duże odległości i znaczną wysokość. Do dalekich lotów potrzebny jest profesjonalny sprzęt typu dron Yuneec z serii Typhoon.

Przydatne funkcje przy filmowaniu z wysokości

Jeśli szukasz urządzenia przystosowanego do tworzenia materiałów najwyższej jakości, warto sięgnąć po sprzęt z zaawansowanym oprogramowaniem umożliwiającym automatyzację przynajmniej części procedury lotu. Dzięki temu można skupić się na filmowaniu, a nie na sterowaniu urządzeniem. Szczególnie przydatnymi funkcjami jest opcja podążania za operatorem czy orbitowania wokół jakiegoś punktu lub obserwatora. W tego typu funkcje standardowo wyposażone są najnowsze drony Yuneec z serii Typhoon. Inną ciekawą funkcją, jaką posiada każdy dron Yuneec z tej serii jest planowanie niewidzialnej ścieżki lotu. Dzięki temu na sucho można zaplanować trasę przelotu drona, co pozwala na stworzenie płynnych ujęć zgodnie z przyjętą sekwencją. Inwestując w drona do filmowania, warto również sprawdzić, czy jest on wyposażony w tempomat i jakimi funkcjami bezpieczeństwa lotu dysponuje – trzeba pamiętać, że zaawansowane technicznie drony to sprzęt drogi, w związku z czym nie warto inwestować w sprzęt, który można łatwo uszkodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj