Fanpage na Facebooku to oficjalna strona przeznaczona specjalnie dla fanów firmy, organizacji, celebryty lub innego podmiotu. Istnieją dwa rodzaje takiej strony: publiczna i prywatna. Te pierwsze mogą zostać polubione przez każdego użytkownika portalu, niezależnie od tego, czy jest on członkiem listy znajomych celu, czy nie. Natomiast prywatne strony wymagają, aby osoba, która je polubiła, znajdowała się na liście znajomych twórcy. Fanpage na Facebooku to świetny sposób na udostępnianie treści swoim obserwatorom w łatwy i wygodny sposób. Jeśli nie masz konta na Facebooku, ludzie mogą nie być w stanie znaleźć Twoich postów lub aktualizacji na swojej osi czasu tak łatwo, jak w przypadku strony.

Dlaczego warto mieć fanpage na Facebooku?

Fanpage to świetny sposób na promocję Twojej firmy, produktów lub usług na Facebooku. Dzięki niemu możesz zwiększyć swój zasięg, zapraszając znajomych i obserwatorów do polubienia strony na FB. Posty, które udostępniasz na stronie, są publiczne i będą pojawiać się na stronie głównej u innych osób, dlatego ważne jest, aby publikować wysokiej jakości treści, które potencjalnie mogą być udostępniane również przez nich.

Fanpage na Facebooku to również miejsce, w którym możesz łączyć się z odbiorcami, rozwijać społeczność wokół swojej marki i publikować aktualizacje dotyczące swoich produktów lub usług. Dodatkowo jest to prosty sposób na komunikowanie się ze swoimi potencjalnymi klientami.

Jak założyć fanpage na Facebooku?

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.
 2. Przejdź to tej strony – https://www.facebook.com/pages/create.
 3. Uzupełnij informacje dotyczące Twojej nowej strony.
 4. Kliknij na „utwórz stronę”.
 5. Dodaj zdjęcie profilowe oraz tło.
 6. Zapisz zmiany i publikuj posty.

Jak wypromować fanpage na Facebooku?

O popularności Twojej strony świadczą lajki na Facebooku oraz lajki na fanpage. Kiedy zdobędziesz ich naprawdę sporo, będzie to oznaczać, że Twoje treści trafiają do dużej liczby osób, a co najważniejsze doceniają oni to co tworzysz. Jak zbudować prężny fanpage na Facebooku?

 • Publikuj regularnie i starannie.
 • Kup lajki na fanpage.
 • Zapraszaj swoich znajomych do polubienia strony.
 • Promuj się na innych mediach społecznościowych.
 • Odpisuj na wiadomości swoich klientów.
 • Dodaj informacje takie jak kontakt, adres czy godziny otwarcia.
 • Lajkuj i komentuj posty innych stron oraz użytkowników.

Podsumowanie

Samo założenie strony na Facebooku jest dziecinnie proste. Zabawa zaczyna się w momencie, gdy chcemy, żeby stała się ona popularna i miała jak najwięcej lajków. Mamy nadzieję, że z pomocą naszego artykułu dowiedziałeś się wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy dotyczących fanpage na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj