Nieodłącznym elementem przedsiębiorstw, które odnoszą sukcesy jest ciągła chęć rozwoju. Firmy idące z duchem czasu, otwarte na nowe rozwiązania i pomysły mają w sobie mnóstwo zapału i ambicji, dzięki którym zostawiają konkurencję daleko w tyle. Jednym z narzędzi stanowiących w ostatnich latach podstawowy element wspierający efektywnie działające biznesy, m.in. z obszaru produkcji, logistyki czy handlu jest system WMS, którego zadaniem jest wspieranie codziennej pracy w hurtowni.

Dlaczego warto wdrożyć system WMS?

Rosnące wyzwania, przed którymi stają dzisiejsze magazyny i związana z nimi logistyka poniekąd zmuszają przedsiębiorców do szukania rozwiązań będących w stanie stawić czoła współczesnym potrzebom klientów i firm. Narzędzie, jakim jest system WMS dostarcza wielu korzyści, które procentują jeszcze przez wiele lat od wdrożenia. Poniżej prezentujemy 5 powodów, dla których warto rozważyć jego implementację.

#1 Stała kontrola nad aktualnymi stanami magazynowymi

Dzięki scyfryzowanej formie narzędzia mamy możliwość bieżącego nadzoru nad ilością produktów w magazynie. Unikamy w ten sposób sytuacji, w której nagle brakuje jakiegoś typu towaru – system pozwala z wyprzedzeniem przewidzieć i poinformować nas o małej ilości produktów.

#2 System WMS = automatyzacja

Jedną z największych zalet, jakie posiada system WMS jest automatyzacja procesów, co w długofalowej perspektywie przekłada się na sprawniejszą pracę i zaoszczędzenie dużej ilości czasu, m.in. magazynierów. Dzięki usprawnieniom, np. w obszarze wydawania towarów czy uzupełniania ich stanów magazynowych praca staje się bardziej efektywna.

#3 Redukcja kosztów

Wspomniana w poprzednim punkcie automatyzacja nie tylko przyczynia się do sprawniejszego działania magazynu, ale i oszczędności finansowych. W jaki sposób? Wraz z większą kontrolą nad towarem rośnie także możliwość redukcji strat magazynowych. Dokonuje się to m.in. dzięki eliminacji pomyłek popełnianych przez magazynierów – po przejściu wielu elementów procesu na ich zdigitalizowaną formę wiele błędów udaje się uniknąć.

#4 Dbałość o środowisko

Jednym z powodów, dla których warto wdrożyć system WMS jest także fakt, iż poprzez cyfryzację procesów zmniejsza się (a w wielu przypadkach schodzi praktycznie do zera) zużycie papieru. Większość danych znajduje się w komputerze, przez co wykorzystanie papierowych dokumentów w firmie przestaje mieć rację bytu, a to wpływa pozytywnie na nasze środowisko.

#5 Łatwiejsza adaptacja nowych pracowników

Wdrażanie nowego pracownika, szczególnie w miejscach takich jak magazyn to praktycznie codzienność ze względu charakterystyczną dla tego obszaru rotację zatrudnionych. Właśnie dlatego tak ważny jest sprawny proces, który zaoszczędzi czas nie tylko osób wdrażanych, ale i wdrażających. Istotną funkcją, którą posiada system WMS jest przeprowadzenie pracownika przez każdy przypisany do niego proces.  Dodatkowo, w momencie zakończenia przez operatora przydzielonych obowiązków, narzędzie przypisuje mu kolejne zadania biorąc pod uwagę zakres jego umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj