Zablokowane drzwi pojazdu, do którego nie można się dostać z różnych powodów, to dla wielu kierowców powód do stresu i frustracji. Nie warto jednak tracić niepotrzebnie nerwów, ponieważ istnieją skuteczne sposoby na to, aby sprawnie wybrnąć z opresji. Poniżej prezentujemy najlepsze z nich!

Zatrzaśnięte drzwi samochodu – przyczyny

Kierowcy zazwyczaj nie mogą otworzyć zatrzaśniętych drzwi pojazdu wtedy, gdy pozostawili kluczyki do samochodu w jego wnętrzu. Wbrew pozorom nie jest to rzadka sytuacja – dotyka naprawdę wielu właścicieli aut. W efekcie dochodzi do uruchomienia automatycznej blokady drzwi, która montowana jest w wielu modelach samochodów. To jednak nie jedyny powodów, w efekcie którego nie ma możliwości dostania się do pojazdu. Niekiedy kluczyki do niego mogą zostać zgubione lub skradzione bądź dochodzi do awarii mechanizmu zamkowego w drzwiach. Każda z tych sytuacji wytrąca kierowców z równowagi, a jednocześnie powoduje poszukiwanie przez nich rozwiązania na wybrnięcie z problemu.

Wybicie szyby – czy to dobre rozwiązanie?

Często pierwszą myślą kierowców, którzy nie mają dostępu do swojego pojazdu ze względu na zatrzaśnięte w nim drzwi, jest wybicie szyby. Rozwiązanie to ma jednak sporo wad. Przede wszystkim wstawienie nowej szyby jest dość kosztowne. Po drugie takie działanie niesie ze sobą ryzyko pokaleczenia siebie bądź osób trzecich. Dodatkowo posprzątanie kawałków szkła z auta może być wymagającym zadaniem. Z tego względu wybicie szyby warto potraktować jako rozwiązanie ostateczne na wypadek, gdyby komuś zagrażało niebezpieczeństwo np. dziecku znajdującemu się we wnętrzu auta w bardzo gorące dni. W pozostałych przypadkach lepiej skorzystać z innych, mniej inwazyjnych metod.

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi auta?

Gdy drzwi pojazdu z różnych przyczyn nie chcą się otworzyć, warto przede wszystkim skorzystać z metod jak najmniej inwazyjnych w celu przywrócenia dostępu do samochodu. W pierwszej kolejności powinno być to zastosowanie kluczyków zapasowych, które jest szczególnie przydatne wtedy, gdy dojdzie do zatrzaśnięcia podstawowego egzemplarza wewnątrz auta. Nie zawsze jednak właściciele dysponują zapasową kopią kluczyków bądź nie mają opcji jej użycia ze względu na np. przebywanie w zbyt dużej odległości od domu, gdzie są one przechowywane. Co w takim przypadku warto zrobić?

Choć w Internecie aż roi się od metod na samodzielne otworzenie auta, takie rozwiązanie niesie ze sobą sporo zagrożeń. Zastosowanie prowizorycznych narzędzi może prowadzić do uszkodzeń, których naprawa będzie sporo kosztować. Zdecydowanie bezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usługi ślusarskiej, jaką jest awaryjne otwieranie samochodu.

Pomoc specjalistów od awaryjnego otwierania zamków

Awaryjne otwieranie samochodu to usługa oferowana przez Pogotowie zamkowe – https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/, czyli firmę cieszącą się doskonałą opinią wśród klientów, działającą na rynku od ponad trzydziestu lat. Usługa ta wykonywana jest przez doświadczonych ślusarzy za pomocą profesjonalnych narzędzi, dzięki czemu drzwi pojazdu otwierane są w bezpieczny i bezinwazyjny sposób. To sprawdzone i skuteczne rozwiązanie na zatrzaśnięte drzwi samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj