Nie każdy jest w stanie od razu wydać kilka tysięcy na nowy sprzęt. A dla wielu osób do pracy dobry laptop jest dokładnie tym, czego potrzebują. Niestety, wysokiej jakości podzespoły są zazwyczaj bardzo drogie, co przekłada się na wysokie koszty zakupu komputera przenośnego, zwanego laptopem. Można je jednak nieco obniżyć. W jaki sposób? Sprawdź, na jakie laptopy powinieneś się zdecydować, aby cieszyć się jakością i relatywnie niską ceną!

Sklep z elektroniką to miejsce, w którym podczas zakupów można wydać naprawdę sporo pieniędzy. Jednak nie każde takie miejsce oferuje wyłącznie drogie i wyłącznie nowe przedmioty. Są też takie sklepy, które coraz chętniej sprzedają sprzęt poleasingowy i powystawowy. Takie urządzenia niewiele różnią się od nowych, a jednocześnie są znacznie tańsze. Mogą na tym skorzystać osoby o średnich i niskich dochodach. Pomimo znacznie niższej ceny, urządzenia te nie różnią się zbytnio jakością i działaniem od nowych.

Laptopy poleasingowe i powystawowe — jakościowy sprzęt za ułamek ceny

Marzysz o wysokiej jakości laptopie, na którym będziesz mógł pracować, grać lub pisać powieści czy wiersze? Jeśli tak, możesz zdecydować się na sprzęt z najwyższej półki. To jednak kosztuje. Laptopy z dobrymi podzespołami, które wróciły z umowy leasingowej lub są po prostu sprzętem poleasingowym, będą kosztować nieco mniej, oferując jednocześnie tę samą jakość.

Podczas zakupów niedrogich laptopów warto wziąć pod uwagę laptopy z rynku wtórnego, które oferuje sklep AG. Ponieważ nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, a jakość i wyposażenie takiego laptopa są satysfakcjonujące, jest to atrakcyjna inwestycja. Laptop z rynku wtórnego oferuje mnóstwo opcji, więc warto go rozważyć, jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu w nieco niższej cenie. Oczywiście przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się ze specyfikacją i funkcjami dostępnych modeli, aby upewnić się, że sprzęt dokładnie odpowiada naszym wymaganiom oraz że zmieści się w zakładanym budżecie.

Dobry laptop poleasingowy prawie jak nowy

Jednym z rodzajów finansowania jest leasing. Pierwotnie bardzo poszukiwany przy zakupie samochodów służbowych, obecnie obejmuje również sprzęt IT. Oferuje on świetny substytut regularnych zakupów. Sklep elektroniczny otrzymuje wynagrodzenie za użytkowanie sprzętu, a w zamian otrzymuje częste zwroty kosztów. Po zakończeniu umowy leasingowej firma ma dwie możliwości: odkupić sprzęt lub wymienić go na nowy. Ta druga opcja jest zwykle wybierana przez właścicieli firm, co wyjaśnia, dlaczego tak wiele komputerów pozostaje nieodebranych.

Po dwóch latach umowy, laptopy z umową leasingową — które często są najlepszymi dostępnymi urządzeniami — są rzadko używane. Z tego powodu są one odsprzedawane po dokładnym wyczyszczeniu i przywróceniu do oryginalnej konfiguracji fabrycznej.

Używane laptopy to niedroga technologia. Zakup jednego z nich jest bardzo korzystną opcją, szczególnie dla osób z niewielkimi zasobami pieniężnymi. Laptop średniej klasy z półki sklepowej nie jest tak dobry jak tani laptop, który został zwrócony z leasingu, o najwyższych możliwych parametrach. Zazwyczaj są to gadżety klasy biznesowej. Osoby prywatne mogą ich używać do pracy, nauki i studiowania. Zazwyczaj są one bardziej wydajne niż sprzęt komercyjny. Ponadto taki sprzęt jest poddawany ocenie wydajności i podatności na zagrożenia przed odsprzedażą.

Warto zdecydować się na dobry jakościowo sprzęt poleasingowy przywrócony do ustawień fabrycznych, aniżeli wybierać całkowicie nowy laptop z niskiej półki cenowej, który po niedługim czasie użytkowania zacznie niedomagać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj