Wakacje to czas wyjazdów i urlopów, a na każdą podróż dobrze jest się odpowiednio przygotować. Polacy od lat świętują dni wolne w gronie znajomych, gdzie podczas cieplejszych dni lubią pić schłodzone napoje nad morzem czy nad jeziorem. Jeśli jeszcze nie posiadasz lodówki turystycznej, koniecznie sprawdź, jakie są jej zalety!

Czym jest lodówka turystyczna?

Lodówki turystyczne popularne są w Polsce od lat, a z biegiem czasu stały się jeszcze bardziej zaawansowanym technologicznie gadżetem na wyjazdy. Zasada działania prostych lodówek turystycznych jest wręcz banalna. Za pomocą izolacji termicznej chłodzące wkłady utrzymują w niej niską temperaturę, podobnie jak w przypadku termosów. Na chłodzenie można wtedy liczyć przez około 8-12 godzin, ale wkłady należy przed wycieczką zamrozić. W takiej lodówce z powodzeniem schłodzić można napoje, przechowywać żywność i ulubione produkty dzieci, czyli lody. Należy jednak pamiętać, że im wyższa temperatura zewnętrzna, tym w prostej lodówce turystycznej ciężej utrzymać chłodzenie.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje lodówek turystycznych?

Do najpopularniejszych lodówek turystycznych zaliczamy te na wkłady chłodzące oraz elektryczne. Przed zakupem należy zastanowić się, do czego ma posłużyć lodówka. Jeśli wyjazdy, na których będzie potrzebna, są sporadyczne i kończą się tylko na spędzeniu kilku godzin nad morzem, z pewnością prosta lodówka na wkłady wystarczy. Natomiast jeżeli planuje się wielodniowe wycieczki, np. samochodem, idealnym rozwiązaniem okażą się lodówki elektryczne z możliwością podłączenia do gniazdka zapalniczki. Warto także zwrócić uwagę na wielkość urządzenia. Kupno większej lodówki ma sens jedynie wtedy, gdy posiada się dużą rodzinę i trzeba do niej spakować wiele produktów. Do schładzania napoi na zwykłe wycieczki wystarczy urządzenie o pojemności 25 litrów. Dodatkowo należy pamiętać, że lodówki elektryczne nie pracują w całkowitej ciszy, co może być problemem w podróży samochodem z małymi dziećmi. Więcej ciekawostek i porad znajdziesz na stronie Smartix.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here