Undercut to ponadczasowa i klasyczna fryzura męska, która obecnie przeżywa swój prawdziwy renesans. Fryzurę tę ponownie rozsławili znani aktorzy i celebryci jak uwielbiani przez rzesze fanów Brad Pitt czy Justin Timberlake. Na fryzurę undercut postawił również były piłkarz, a obecnie ikona stylu David Beckham. Męski undercut to również fryzura w stylu Peaky Blinders. Kto nie chciałby wyglądać niczym Thomas Shelby?

Historia tej fryzury sięga aż lat 20. ubiegłego wieku. Cięcie undercut było popularne najpierw wśród brytyjskich, a następnie niemieckich żołnierzy podczas pierwszej wojny światowej.

Undercut ustąpił na jakiś miejsca stylizacji pompadour, czyli fryzurze Elvisa Presleya. Ta lekka i nowoczesna fryzura była uwielbiana przez miliony mężczyzn na całym świecie. Pompadour to grzywka w kształcie fali na szczycie głowy i wygolone boki, które nadawały lekkości i elegancji całej fryzurze.

Przeczytaj również: https://blackbeard.com.pl/wieczor-kawalerski-wroclaw/

A jak wygląda klasyczne undercut? Cechą charakterystyczną tej popularnej męskiej fryzury są mocno wygolone boki i tył głowy, które mocno kontrastują z koroną włosów. Wierzchnia warstwa włosów rozpoczyna się najczęściej już w połowie lub u góry skroni i wyraźnie rzuca się w oczy. Strzyżenie undercut nadaje ciekawy i prawdziwy męski look. Podstawą idealnego undercut jest odpowiednie cięcie, które doświadczony barber powinien dobrać do typu włosów i kształtu twarzy.

Jak wygląda profesjonalne wykonanie fryzury undercut:

  • Góra powinna mieć około 10-15 cm i być wyraźnie dłuższa od boków i tyłu.
  • Boki i tył należy ściąć na co najmniej 3 mm.
  • Przedziałek czy nie? Wszystko zależy od tego, jaki styl męskiej fryzury preferujemy. W tzw. disconnected undercut włosy oddzielamy przedziałkiem. W wersji connected undercut włosy łączą się ze sobą w naturalny sposób bez przedziałka.

Układanie włosów przy undercut wymaga pewnej wprawy. Do wystylizowania fryzury undercut potrzebny będzie prestyler i pomada do włosów wysokiej jakości. Warto też obserwować swojego barbera i zapytać go o kilka trików. Cięcie undercut pozwala na eksperymenty i daje duże pole do popisu. Jednego dnia można postawić na gładki zaczes do tyłu, a innym razem na grzywkę spływającą na bok. Męski undercut świetnie sprawdzi się z prostymi, falującymi, a nawet kręconymi, włosami. Nienaganna fryzura undercut wymaga regularnych wizyt u barbera.

Mam nadzieję, że artykuł zainspirował mężczyzn, którzy szukają idealnej fryzury dla siebie. Chcesz się umówić na strzyżenie i sprawdzić czy fryzura typu undercut jest odpowiednia dla Ciebie ? Zapraszamy do salonu BlackBeard przy ulicy Tęczowej 57 we Wrocławiu.

Przeczytaj również: https://blackbeard.com.pl/miejsce-do-wynajecia/

BlackBeard to unikalne miejsce na skalę Polski i światową, to w tym miejscu w loftowych poniemieckich wnętrzach męski salon fryzjerski, barber shop i stacjonarny sklep z alkoholami łączą się w całość nadając przestrzeni iście męski klimat. Na miejscu poza skorzystaniem z usług wykwalifikowanych barberów również możesz: zakupić dowolny zestaw prezentowy, zorganizować uroczystości takie jak: wieczór kawalerski, degustację czy spotkanie firmowe.

Salon pomimo męskiego klimatu nie zapomniał też o płci pięknej, kobiety mogą przyjść do  BlackBeard na kawę, z dala od miejskiego zgiełku wypić lampkę prosecco czy innego dowolnego napoju ( w części cocktailowej) oraz zorganizować wieczór panieński czy urodziny.

Dodać należy również, że BlackBeard jest również organizatorem i pomysłodawcą Rum Love Festiwal – Najbardziej Aromatycznego Festiwalu w Polsce poświęconego kulturze Karaibów, produkcji rumu, którego już piąta edycja odbędzie się w czerwcu 2024 roku we Wrocławiu więcej o festiwalu dowiedzieć się można tutaj: https://rumlovefestiwal.com/pl/

Źródło: https://blackbeard.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj