Finlandia to kraj położony w północnej Europie, który graniczy z Rosją, Szwecją oraz z Norwegią. Jest to popularny kierunek wysyłek paczek z Polski, między innymi ze względu na bliskie położenie geograficzne oraz dużą Polonię zamieszkująca teren Finlandii, która utrzymuje bliskie stosunki z rodzinami w Polsce. Z tego powodu między Polską a Finlandią istnieje wymiana towarowa w dwie strony. Paczki z prezentami oraz zakupionymi dobrami krążą w obu kierunkach, zwłaszcza końcem roku, kiedy następuje kumulacja przesyłek do i z Finlandii. Jak tanio wysłać paczkę do Finlandii? Jak zapakować i nadać paczkę na półwysep skandynawski? Ile kosztuje paczka do Finlandii? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Przygotowując paczkę do Finlandii, należy pamiętać o tym, że jej bezpieczne dostarczenie zależy od tego, jak dobrze będzie zabezpieczona zawartość przesyłki. Sposób pakowania paczki do Finlandii jest dokładnie taki sam, jak każdej innej paczki, np. krajowej. Zaczynając pakowanie dobierz wielkość opakowania do wielkości przesyłki. Przedmioty umieszczone w paczce nie mogą zbytnio przylegać do krawędzi, bo mogą zostać zgniecione. Z drugiej strony, zbyt duże opakowanie spowoduje, że zawartość będzie się przemieszczała i może ulec zniszczeniu. Zabezpiecz zawartość folią bąbelkową i dodaj wypełnienie. Dobrze zamknij paczkę i dla prawidłowego zabezpieczenia całość zaklej taśmą. Tylko w przypadku właściwego przygotowania przesyłki paczka do Finlandii dotrze w całości i bez uszkodzeń do adresata.

Ile idzie paczka do Finlandii?

Czas dostawy paczki do Finlandii zależy od wybranego przewoźnika oraz rodzaju przesyłki. Paczka wysłana w trybie ekonomicznym może dotrzeć do Finlandii w ciągu 5-7 dni roboczych. Paczka wysłana w trybie ekspresowym, tzw. szybka paczka, najpewniej dotrze do Finlandii w ciągu 1-2 dni roboczych, ale należy pamiętać, że wiąże się to z dodatkową opłatą, często niemałą. Opcje ekspresowe to przesyłki kurierskie lotnicze, a to wiąże się z wyższą ceną za paczkę. Jeśli chcesz wysyłać tanie paczki do Finlandii tanio, zaplanuj nadanie przesyłki wcześniej i zamów kuriera poprzez stronę brokera kurierskiego.

Paczka do Finlandii

Jak wysłać paczkę do Finlandii?

Najtańszym sposobem wysyłki paczki do Finlandii jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Broker kurierski to pośrednik pomiędzy konsumentem a firmą kurierską. Ten pośrednik w przypadku wysyłki paczki za granicę to same oszczędności. Dzięki niemu można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent na kosztach wysyłki, otrzymując taką samą ofertę transportową.
Kolejnym sposobem na oszczędności w wysyłce międzynarodowej jest wysyłka paczki w standardowych wymiarach i odpowiednio wcześniej. Typowe, mieszczące się za zakresach przewoźników, paczki to oszczędność dla portfela. Odpowiednie zaplanowanie wysyłki w czasie to również sposób na obniżenie kosztów wysyłki. Jeśli twoja przesyłka jest nietypowych kształtów lub ponadnormatywnej wagi to, aby wysłać ją tanio spakuj przedmioty w kwadratowe lub prostokątne pudełko, pamiętaj tylko o maksymalnych dopuszczalnych wymiarach przesyłki standardowej, oraz, jeśli taka opcja jest dopuszczalna, rozłóż przedmioty do kilku paczek o standardowych wymiarach i wadze.

Jak nadać przesyłkę kurierską do Finlandii?

Aby nadać paczkę do Finlandii, należy wykonać dokładnie takie same czynności jak w przypadku przesyłki krajowej. Po spakowaniu prawidłowym i bezpiecznym spakowaniu przedmiotów do opakowania, czas na wybór najtańszego brokera kurierskiego. Możesz śmiało skorzystać z oferty Boxfox, który współpracuje z rzetelną firmą kurierską GLS, zapewniającą obsługę kurierską na rynkach międzynarodowych. Przy nadawaniu paczki należy wejść na stronę internetową i wybrać kraj odbiorcy . Następnie konieczne trzeba wypełnić wszystkie pola takie jak adres nadawcy oraz odbiorcy, dane kontaktowe obojga oraz zdecydować, kiedy kurier ma pojawić się po przesyłkę. Po wypełnieniu wszystkich pożądanych pól czas na dokonanie zapłaty za usługę i nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na przyjazd kuriera. W Boxfox nie musisz nawet drukować etykiety i naklejać jej na paczkę. Kurier zjawi się po przesyłkę wraz z listem przewozowym. Jeśli nie chcesz czekać na niego w domu, możesz samodzielnie odwieźć paczkę do punktu nadania GLS. W tej opcji czeka Cię kolejna niespodzianka. Wybierając samodzielne nadanie oszczędzasz.
Krok po kroku, jak nadać paczkę do Finlandii przez brokera kurierskiego:

  1. Wejdź na stronę brokera kurierskiego Boxfox i wybierz kraj docelowy – Finlandię;
  2. Wybierz rodzaj przesyłki: koperta lub paczka;
  3. Podaj dane przesyłki: waga, kształt opakowania oraz jego wymiary;
  4. Zdecyduj, co do sposobu nadania. Pamiętaj, że jeśli chcesz dostarczyć przesyłkę kurierską do punktu nadania, to będziesz musiał samodzielnie wydrukować etykietę;
  5. Wprowadź dane nadawcy i odbiorcy paczki do Finlandii. Wszystkie obowiązkowe pola muszą zostać wypełnione;
  6. Podaj jaka jest zawartość przesyłki i wymierz datę nadania, czyli odbioru paczki przez firmę kurierską;
  7. Wybierz sposób zapłaty za usługę;
  8. W podsumowaniu możesz dodatkowo założyć konto, zapisać się na newsletter lub poprosić o wystawienie faktury VAT za usługę;
  9. Obligatoryjne jest zaznaczenie, po uprzednim zapoznaniu się, akceptacji regulaminu i polityki prywatności;
  10. Ostatnią czynnością będzie naciśnięcie przycisku „Wysyłam paczkę”, a serwis automatycznie przeniesie cię do płatności.

Wysyłka paczki do Finlandii jest stosunkowo prosta i nie wymaga żadnych specjalnych formalności. Aby wysłać paczkę do Finlandii, należy przygotować paczkę zgodnie z obowiązującymi przepisami, wybrać przewoźnika i nadać paczkę. Serwisu najtańszych brokerów kurierskich to intuicyjne strony, więc nikt nie powinien mieć problemu z nadaniem paczki do Finlandii. Należy tylko pamiętać, że za poprawność wprowadzonych danych odpowiada zlecający usługę. Firma kurierska dostarczy paczkę na wskazany w liście przewozowym adres. Przed ostatecznym zatwierdzeniem warto sprawdzić, czy wszystkie dane się zgadzają. Wszystko po to, aby paczka do Finlandii i adresata dotarła jak najszybciej i bez najmniejszych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj