Kartki dotyczące konkretnego hasła, wzbogacone związaną z tym zagadnieniem informacją, stanowią materiał chętnie wykorzystywany przy nauce obcego języka. Ich największymi zaletami są: komfort użytkowania, niewielki rozmiar oraz niekonwencjonalna forma. Warto wiedzieć, jak wykorzystywać karteczki w nauce.

Materiał edukacyjny

Fiszki dostępne są w sklepach i księgarniach. Można je również zamówić korzystając z wybranej wirtualnej platformy sprzedażowej. Wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie fiszek, by systematycznie polepszać swoje językowe kompetencje. Na awersie kartoniku umieszcza się wówczas hasło lub słówko. Rewers zawiera natomiast objaśnienie zagadnienia. Przy pomocy wielu przegródek możliwa jest efektowna nauka obcego języka. W początkowej fazie edukacji wszystkie fiszki znajdują się we wspólnej komórce. Umieszczone na kartonikach hasła powtarzane są każdego dnia. Naukę można realizować w domu, pracy, w autobusie itd. Fiszki, znajdujące się w kolejnej przegródce, powtarza się co drugi dzień, a hasła z trzeciej grupy kilka razy w tygodniu. Jeśli uczeń opanował dane słówko lub zagadnienie, wówczas kartonik przenoszony jest do wyższego segmentu. W przypadku udzielenia niepoprawnej odpowiedzi fiszkę wkłada się do najniższej przegródki. Cel nauki stanowi umieszczenie wszystkich kartoników w najwyższej szufladce. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie pudełka z pięcioma przegrodami. Nauka fiszkami nie musi jednak bazować na rygorystycznych zasadach. Sposób przenoszenia karteczek zależy bowiem od preferencji konkretnego ucznia.

Aplikacje do nauki języka

System nauki, bazujący na fiszkach, został opracowany przez Sebastiana Leitnera. Model niemieckiego publicysty wykorzystano do stworzenia edukacyjnych modułów komputerowych. Naukę angielskiego online z wykorzystaniem wirtualnych fiszek można również realizować za pomocą urządzenia mobilnego. Jednym z tego typu oprogramowań jest Mnemosyne.

Fiszki mogą stanowić świetne uzupełnienie nauki obcego języka realizowanej w szkole Lincoln. Warto zatem własnoręcznie przygotować kartoniki lub kupić je w księgarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj