Tradycja wręczania prezentów w Wielkanoc nie jest tak powszechna jak w przypadku innych świąt, takich jak Boże Narodzenie. Jednak w wielu krajach i kulturach istnieje zwyczaj obdarowywania się drobnymi upominkami na Wielkanoc. Prezenty te często mają charakter symboliczny i są związane z wiosną lub motywami wielkanocnymi. Poszczególne upominki mogą też stać się częścią zestawu podarunkowego, który przedsiębiorcy wręczają swoim pracownikom lub przekazują ich dzieciom. Jakie prezenty wielkanocne z personalizacją warto zamówić? Zainspiruj się europejskimi tradycjami.

Co wręcza się w Europie podczas świąt Wielkiej Nocy?

Chociaż obdarowywanie prezentami na Wielkanoc nie jest równie uniwersalne jak w przypadku innych świąt, wiele osób wykorzystuje ten czas, aby wyrazić bliskość i uczucia poprzez małe upominki. Zwyczaje te mogą różnić się w zależności od regionu i tradycji rodzinnych. W Polsce najważniejsza w Wielkanoc jest święconka, w której znajdują się podstawowe produkty spożywcze. Niektórzy dodają do chleba, jajka, soli i wędliny także niewielkie czekoladowe jajeczka lub zajączki, aby estetycznie wzbogacić wygląd koszyczka.

Można nawet powiedzieć, że dla osób wierzących święconki to prezenty wielkanocne z personalizacją dla Boga. Co ciekawe, tradycje w różnych krajach są inne. Wykorzystują podobne motywy, ale w nieco odmiennej formie. O ile w Polsce pisanki eksponujemy w widocznych miejscach, to już w Niemczech jajka Ostereier są ukrywane przed dziećmi. To forma zabawy, w której najmłodsi mają zabawić się w detektywów, aby odszukać ukryte skarby. Mogą nimi być zarówno malowane jajka, jak te wykonane z czekolady.

Największe egzemplarze mają Włosi. Olbrzymie jaja, zapakowane w błyszczącą folię i przewiązane kokardą, zawierają wszystkie możliwe słodkości. Lepiej jednak nie zjeść ich jednego dnia i zrobić w żołądku miejsce na colomba pasquale, czyli delikatną babkę wielkanocną w kształcie gołębicy. Natomiast obywatele Wielkiej Brytanii zajadają się słodkimi bułeczkami z rodzynkami Hot Cross Buns, na których zaznacza się krzyż. Młodzi Brytyjczycy również uczestniczą w polowaniu na ukryte w ogrodzie jajka, czyli Easter Egg Hunts.

Prezenty wielkanocne dla klientów – co wybrać?

Jeśli jednak jesteś prężnym przedsiębiorcą, dbającym o wizerunek marki, zapewne zainteresują Cię prezenty wielkanocne dla firm. Nawiązują one do podanych wyżej tradycji, choć nie zawsze mają typowo religijną symbolikę. Personalizowany prezent wielkanocny nie może obyć się bez słodkości! Potwierdza to zawartość zestawów oferowanych przez MagicPack.pl. W „Paczce Dobroci” znajduje się mieszanka słodyczy: wielkanocnych jajeczek, lizaków, pysznych kurczaczków i ciasteczek wykonanych przez cukiernicze manufaktury.

Można zatem śmiało taki personalizowany prezent wielkanocny przekazać dzieciom pracowników, które z pewnością ucieszą się na widok zestawu. Jeśli natomiast chcesz zamówić prezenty wielkanocne dla klientów, dobrym pomysłem jest zakup paczki „Eleganckie Święta Wielkanocne”, której oprawa wizualna odpowiada prestiżowi współpracy biznesowej.

Nie samymi słodyczami człowiek żyje. Prezenty wielkanocne dla firm mogą równie dobrze składać się z produktów nawiązujących do pory roku. Zestaw „Pastelowa Wiosna” to kompozycja złożona m.in. ze świecy sojowej, aromatycznej kawy, ekologicznej konfitury oraz zdrowotnego syropu na miodzie. Bogactwo zapachów godne wiosennej aury! Zamawiaj prezenty wielkanocne dla klientów na stronie MagicPack.pl i ciesz się świętami razem ze współpracownikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj