Czytanie książek to jedno z hobby, które cieszy się popularnością wśród wielu osób, bez względu na wiek czy płeć. Czynność ta niesie za sobą wiele korzyści, a wieczory przy dobrej książce i herbacie to świetny sposób na spędzenie jesiennego, szarego wieczoru. Ponadto rynek wydawniczy przeżywa prawdziwe oblężenie, a w sklepach czy księgarniach niemalże systematycznie pojawia się wiele pozycji czytelniczych z różnych dziedzin. Dlaczego zatem warto czytać książki?

Czytanie ma wpływ na zdrowie

Tylko sześć minut dziennie wystarczy, by zniwelować poziom stresu o prawie 70%. Książka to najczęstszy atrybut, który wybierają osoby udające się w podróż czy szukające chwili ukojenia. Lektura ma również korzystny wpływ na obniżenie ciśnienia tętniczego. Ponadto codziennie czytanie książek wzmacnia pamięć, a także chroni przed chorobą Alzheimera, która zazwyczaj objawia się w podeszłym wieku.

W świecie, w którym na każdym kroku otaczają nas nowoczesne technologie czy urządzenia elektroniczne, warto czasem sięgnąć po lekturę, koniecznie w wersji papierowej. Niespodziewane wydatki uszczupliły Twój portfel? Szybka pożyczka raz dwa pozwoli Ci na odbudowę domowego budżetu.

Rozwój wyobraźni

Czytanie nie należy do naturalnych czynności, mimo iż umiejętność ta znana jest ludzkości od około 5 tysięcy lat. Statystyki w zakresie czytelnictwa również nie są najlepsze, bowiem wiele osób przyznało, że nie ma ani jednej książki w domu. Być może ma na to wpływ posiadanie wielu urządzeń, które umożliwiają czytanie w formie ebooków. Unikanie książek jest jednak szkodliwe.

Wiele badań dowodzi, że przeczytana nawet jedna książka, może przyczynić się do tworzenia się nowych połączeń między neuronami w mózgu. Dodatkowo warto podkreślić, że książki pozwalają nam na poznawanie świata od innej strony. Planujesz wyjazd na dłuższy czas? Szybka pożyczka może pozwolić Ci na realizację najbardziej szalonego pomysłu podróżniczego.

Książka wpływa na rozwój wyobraźni

Niewątpliwie, jedną z większych zalet wynikających z czytania książek jest rozwijanie wyobraźni. Podczas śledzenia tekstu, automatycznie wręcz wyobrażamy sobie to, co jest opisane na kartkach. Wyobrażamy sobie główną postać, a także wszystko, co jest z nią związane. Systematyczne czytanie książek wpływa na tę część mózgu, która jest związana z pracą kreatywną. Ponadto czytanie to poszerzanie słownictwa, a także nauka poprawnej polszczyzny. Czytanie związane jest też z pozytywnym oddziaływaniem na pamięć, zwłaszcza u osób starszych, ale też młodszych, np. dzieci. Szybka pożyczka to idealny sposób na spełnienie marzeń, dotyczących kupna nowych mebli czy wykonania prac remontowych w domu. Nie czekaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here