W związku z nowymi przepisami kolejne grupy przedsiębiorców muszą wymieniać stare modele kas fiskalnych na ich nowocześniejsze odpowiedniki z modułem łączności internetowej, które łączą się zdalnie z Centralnym Repozytorium Kas. Wszystkie paragony są automatycznie rejestrowane, co ma uszczelnić system podatkowy i zwiększyć wpływy do budżetu państwa. Najtańsze kasy fiskalne nowej generacji wyposażone są w kartę sieciową i łączność USB-NET. W droższych wariantach są to moduły WiFi i SIM 3G.

Moduł łączności internetowej

Podstawowe i jednocześnie najtańsze kasy fiskalne online w standardzie wyposażone są w klasyczną kartę sieciową. Takie urządzenia przy pomocy przewodu USB można podłączyć bezpośrednio z routerem lub komputerem podłączonym do internetu. To rozwiązanie pewne, ale często niewygodne, zwłaszcza gdy w punkcie sprzedaży znajduje się kilka kas. W takim przypadku zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup kasy z modułem WiFi, dzięki któremu łączność internetowa nawiązywana jest zdalnie. Nawet w najtańszych kasach fiskalnych stosuje się nowoczesne moduły WiFi (ostatecznie jest to sprzęt stosunkowo nowy i tani), które gwarantują szybki i bezpieczny transfer danych w ramach firmowej sieci, i ich dalszą bezprzewodową dystrybucję do Centralnego Repozytorium Kas. Gdy w punkcie handlowym nie ma dostępu do sieci, alternatywą są kasy z modułem 3G, wyposażone w opłaconą kartę SIM, które korzystają z mobilnego transferu danych.

Dodatkowe funkcje kas fiskalnych online

Każda, nawet najtańsza kasa fiskalna online musi być wyposażona w podstawowe funkcje umożliwiające prowadzenie rejestrowanej sprzedaży towarów i usług. Na cenę urządzenia wpływają jednak nie tyle podstawowe funkcjonalności, ile dodatkowe opcje, które zwiększają komfort obsługi kasy, jej uniwersalność i niezawodność działania. Doskonałym przykładem niezwykle przydatnej funkcjonalności jest duży wyświetlacz. Nowoczesny wyświetlacz sprawia, że użytkowanie kasy jest wygodniejsze i zmniejsza się ryzyko przypadkowych błędów. Inną przydatną funkcją jest możliwość rozszerzenia pojemności bazy PLU. Najtańsze kasy fiskalne oferują dostęp do około 4000 rekordów, co w przypadku większości sklepów jest oczywiście wystarczające, ale gdy firma ma większe potrzeby, może wybrać nieco droższy model kasy z nawet dwukrotnie większą liczbą dostępnych rekordów.

Na cenę urządzenia wpływają również takie elementy jak pojemność baterii wewnętrznej, liczba dostępnych portów USB, szybkość wydruku paragonów, rodzaj zastosowanego mechanizmu drukującego, funkcje rabatów, sprzedaży wielopaków i mnóstwo innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj