Oznaczenie AIO na komputerach oznacza komputery typu „All In One”, czyli urządzenia „Wszystko w jednym”. Jak to interpretować w kontekście nowoczesnych urządzeń i czy takie sprzęty mogą spełnić oczekiwania wymagających użytkowników?

Wszystko w jednym

Komputery All In One (AIO) to sprzęty, w których jednostka centralna jest schowana w samym monitorze. To urządzenie w nieco innej formie, niż zdążyliśmy przywyknąć, ponieważ jest scalone w jedno z wyświetlaczem. Można śmiało powiedzieć, że tego rodzaju sprzęty łączą technologię wykorzystywaną przy produkcji komputerów stacjonarnych i laptopów.

Przeznaczone są one tam, gdzie z jednej strony użytkownikom zależy na wysokiej stabilności działania, a z drugiej na niewielkich wymiarach takich sprzętów. W przestrzeni biurowej, nawet na niewielkich biurkach, komputery All In One prezentują się znakomicie, a przy tym są estetyczne i trwałe. Jeszcze do niedawna postrzegano je jako komputery o dostatecznej wydajności, ale ta z roku na rok rośnie dzięki solidnym podzespołom, jakie są w nich instalowane.

Budowa komputerów AIO

W przypadku komputerów typu AIO jednostka centralna jest umieszczana w monitorze, właściwie za matrycą. Tam można szukać procesora, płyty głównej, dysku twardego czy karty graficznej oraz pamięci RAM. Czasem również znajduje się tam napęd. Wszystko zostało wykonane tak, by komputer cechował się kompaktową budową, ale spełniał wszystkie praktyczno-użytkowe funkcje. Porty, w jakie są wyposażone takie sprzęty, dają możliwość podłączenia wielu urządzeń peryferyjnych, jak myszka komputerowa, klawiatura, drukarka czy głośniki.

Komputery AIO – czy spełnią oczekiwania klienta biznesowego?

Okazuje się, że w kategorii komputerów AIO znajdują się modele biznesowe, które będą mogły zostać wykorzystane w warunkach biurowych. Na stronie https://www.laphard.pl znalazły się przykłady takich urządzeń produkowanych przez znanych producentów – firmy Dell, Lenovo czy HP. Testują oni i optymalizują swoje konfiguracje w taki sposób, by odpowiadać na potrzeby użytkowników, którzy potrzebują sprzętu do profesjonalnych zastosowań.

Bardzo często komputery All In One są wykorzystywane na stanowiskach obsługi klienta w wielu różnych firmach. Unika się w ich przypadku plątaniny kabli biegnących z jednostki centralnej do monitora i urządzeń peryferyjnych. Łatwiej więc zorganizować działania oraz zachować porządek na stanowisku pracy. Urządzenie nie waży wiele, dlatego można je przenosić z jednego na drugie stanowisko bez większych problemów. Cicha praca i energooszczędność to kolejne cechy decydujące o tym, że komputery All In One będą tak naprawdę świetnym wyborem do pracy biurowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj