Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga dużo pracy, a z tym wiąże się z dużym obciążeniem dumą. Nikt nie chce wyzywająco odchodzić od zatrudnienia, by kilka miesięcy później wrócić z niczym innym, jak tylko z debetem na koncie. Nikt nie chce pracować przez długie godziny, aby spłacić pożyczkę z nieudanego marzenia. Nikt nigdy nie chce siedzieć w pustym biurze lub sklepie zastanawiając się, czy dziś jest dzień, kiedy przyznajemy, że to już za nami.

Jednak 20% nowych firm upadnie w pierwszym roku i 50% w ciągu pięciu lat. To nieudane przedsięwzięcie. Nie jest to jednak ten, kto pracuje przez każdą dostępną godzinę, ani ten, kto zaciągnął kolejną pożyczkę na kolejny rok. Dotyczy to również tych, którzy osiągają równe wyniki.

Nie mówię o tym jako o zgubie i mrocznym blogu. W rzeczywistości, mam nadzieję pokazać, że każdy ma problemy z przepływami pieniężnymi i zdecydowana większość z nich albo będzie miała te problemy dzisiaj, albo jeśli nie dzisiaj, to być może jutro.

Chodzi o to, że wszyscy stajemy się lekko dumni, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą. To jak rodzaj rytuału godowego, który można zobaczyć na dokumencie przyrodniczym. Wszyscy tańczą wokół siebie. Są wielkie pokazy bogactwa i sukcesu. Spójrzcie na mój nowy samochód! Właśnie otworzyłem kolejny sklep. Zatrudniłem więcej pracowników. Spójrz na moje nagrody. Och, dziękuję za zauważenie, tak, to są nowe buty.

To naturalne, że chcemy z nimi tańczyć. Nie chcesz być słabą antylopą w pakiecie sieciowym. Spójrzcie na nią, ona nie przetrwa zimy, oni się wyśmiewają. Więc, masz samochód na kredyt, może rozciągnąć ten kredyt w rachunku bieżącym trochę więcej lub podjąć cięcia swojego wynagrodzenia, aby można było wstrzymać się od podejmowania tej zaległej decyzji o zakończeniu działalności firmy.

Wszyscy zakładamy, że wszyscy inni odnoszą sukces. Dlatego właśnie tak wiele nowych firm poszukuje inspiracji u konkurencji. Reklamujemy się w tych samych miejscach, zakładając, że jeśli są tam nasi konkurenci, to musi to działać. Sprzedajemy rzeczy po tych samych cenach, ponieważ zakładamy, że jeśli mogą one przynieść zysk im, to dlaczego nie nam.

Nikt nie chce przyznać, że sprawy nie idą dobrze, bo zakładamy, że stracimy biznes, stracimy twarz i, co ważniejsze, stracimy dumę.

Tak więc to, co robimy, to skupienie się na sprzedaży. Ty pchasz i pchasz. 50% zniżki tylko po to, by doprowadzić ludzi pod drzwi. Akceptujesz jako klienta każdego, kto ma kartę kredytową. Zgadzasz się wykonywać pracę, której nie lubisz lub nawet nie możesz wykonywać dobrze. Każdy jest spychany w dół, co oznacza, że będziesz w stanie zrobić listę płac na koniec miesiąca.

Ale co, gdybyś zatrzymał się na chwilę. Co by się stało, gdybyś zadzwonił do swojego księgowego i powiedział: „Czy możemy rozmawiać, w tej chwili biznes nie jest w najlepszym stanie”?

Mogę zagwarantować, że nie będą się z ciebie śmiać. Nie będzie żadnej litości. A to dlatego, że widzimy to codziennie. Możecie zobaczyć taniec, ale my widzimy bilans. Jesteśmy przeszkoleni w identyfikowaniu wycieków gotówki.

Chcę więc, aby rok 2019 był rokiem poprawy przepływu gotówki, co oznacza, że w nadchodzących miesiącach podzielę się z wami kilkoma wskazówkami dotyczącymi przepływu gotówki. Nie musisz nikomu mówić, że je czytasz. A nawet dlaczego je czytasz. Ale jeśli borykasz się z trudnościami i płacisz rachunki, lub mnóstwo sprzedajesz, ale konto bankowe jest puste – proszę je przeczytać. Umożliwi Ci to tańczyć o wiele dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj