Niezależnie od branży prowadzonej działalności gospodarczej, konieczne jest zadbanie o takie techniczne aspekty, jak między innymi sposób prowadzenia księgowości. Dotychczas wybierano jeden z dwóch wariantów, to znaczy organizacja własnego działu księgowego lub skorzystanie z usług biura rachunkowego. W obecnych czasach, dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest księgowość online. Dlaczego? Przeczytaj poniższy tekst, by poznać odpowiedź na to pytanie.

Księgowość online – na czym to polega?

Czym jest księgowość prowadzona online? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: to taki system komputerowy, który pozwala – dzięki zaawansowanym systemom wymiany plików oraz technologii chmury (ang. cloud) – na prowadzenie spraw księgowych poprzez internet. Zasadniczo, księgowość online może przybrać jedną z dwóch form, to znaczy:

  • system, w którym przedsiębiorca sam wprowadza niezbędne dane. Jest to rozwiązanie szczególnie zalecane w przypadku wszystkich tych, którzy prowadzą stosunkowo niewielkie przedsiębiorstwa lub należą do tzw. samozatrudnionych, czyli wysokiej klasy specjalistów, analityków czy informatyków. Brak wykształcenia stricte księgowego nie musi stanowić w takim przypadku przeszkody – internetowy program do fakturowania jest na tyle przejrzysty, że wykonywanie standardowych operacji nie powinno sprawić najmniejszych trudności;
  • prowadzenie spraw księgowych przez doświadczonego specjalistę. Wariant ten jest zalecany w przypadku firm, w których będą prowadzone bardziej skomplikowane ewidencje (na przykład zestawienie środków trwałych wraz z odpisami amortyzacyjnymi).

Księgowość internetowa – dlaczego wybór właściwego dostawcy jest niezbędny?

Na rynku profesjonalnych usług księgowych można znaleźć obecnie wiele podmiotów oferujących rozwiązania z zakresu księgowości internetowej. Taki stan nie oznacza jednak, że wybór jednego z nich powinien być dokonany bez większego namysłu. Wręcz przeciwnie, pośpiech nie jest zalecany, ponieważ wybór usługodawcy będzie miał decydujący wpływ na efektywność i poprawność wykonywania czynności ewidencyjno-podatkowych w przedsiębiorstwie.

WFirma.pl – renomowany dostawca w zakresie internetowych usług księgowych

program do fakturowania

Do systemów cieszących się zainteresowaniem użytkowników należy między innymi wFirma.pl. Zaletą tego oprogramowania jest przede wszystkim różnorodność opcji dostępnych dla klientów. WFirma to nie tylko prosty program do fakturowania, ale także możliwość skorzystania z takich rozwiązań jak między innymi:

  • wprowadzanie faktur kosztowych, rachunków i innych dowodów zakupu,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych oraz plików JPK_V7 dla podatników VAT,
  • stworzenie bazy klientów CRM (rozwiązanie szczególnie użyteczne dla podmiotów działających w sektorze B2B)

oraz wiele innych. Do zalet tego oprogramowania należy także możliwość skorzystania z takich nowoczesnych rozwiązań jak na przykład technologia OCR pozwalająca na automatyczny import danych ze skanu lub zdjęcia faktury oraz automatyczne generowanie wezwań do zapłaty, kompensat wzajemnych zobowiązań itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj