Z prowadzeniem biznesu związanych jest wiele obowiązków, o których pamiętać musi pracodawca. Z tego względu, poza pracownikami wykonującymi usługi, w których specjalizuje się firma, często istnieje konieczność stworzenia dodatkowych działów, w tym działu HR, działu kadr i płac oraz działu osób odpowiedzialnych za sprawdzanie poprawności wykonania zadań kadrowo-płacowych – naliczania wynagrodzeń, składek na ubezpieczenia społeczne czy zobowiązania podatkowe. Wszelkie nieprawidłowości i błędy dotyczące tych obszarów skutkować mogą konsekwencjami prawnymi i stratami finansowymi. Te oczywiście się zdarzają, ale można spróbować ich uniknąć.

Czym jest audyt kadrowo-płacowy?

Prowadzenie dokumentacji pracowniczej, zarządzanie zasobami ludzkimi, realizacja procesów w zakresie kadr i płac, to czynności konieczne do wykonania zarówno w mniejszej firmie, jak i wielkiej, zatrudniającej setki pracowników, korporacji. Przy weryfikacji tego typu zadań często na jaw wychodzą różnego rodzaju pomyłki. Aby w porę je wykryć, warto przeprowadzić audyt kadrowo-płacowy. Zlecając to zadanie profesjonalistom, mamy pewność, że podczas jego wykonywania nie doszło do kolejnych błędów i wszelkie nieprawidłowości zostaną wykryte, co umożliwi ich wyeliminowanie i uniknięcie wielu problemów. Jeśli audyt nie jest przeprowadzany przez kompetentne osoby, również mogą zdarzyć się w przykre w skutkach pomyłki.

Czy warto skorzystać z usług outsourcingowych?

Wiele przedsiębiorstw nawiązuje współpracę z zewnętrznymi firmami w zakresie obsługi kadrowej, payroll czy też przeprowadzania audytów. Nie tylko umożliwia to dostęp do wsparcia ze strony ekspertów z dużym doświadczeniem w swojej dziedzinie i pozwala wyeliminować popełnione błędy, lecz dodatkowo przynosi szereg innych korzyści. Przede wszystkim to rozwiązanie opłacalne ze względów finansowych, ogranicza bowiem ponoszenie kosztów związanych z zatrudnieniem stałych pracowników. Z audytu kadrowo-płacowego czy innych usług outsourcingowych korzystać można regularnie, od czasu do czasu lub jednorazowo. Zdecydowanie warto, więc rozważyć tę opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj