Polski Standard Płatności (PSP) wprowadził BLIK-a na rynek pięć lat temu. Od tego czasu polski system płatności mobilnych zyskał już kilka milionów użytkowników. Jeśli jeszcze nie zaliczasz się do ich grona, wyjaśnimy Ci dziś bliżej, jak płacić za pośrednictwem BLIK-a oraz dlaczego warto się na to zdecydować. Zapraszamy!

Kto może korzystać z BLIK-a?

Jedną z największych zalet rozwiązania od PSP jest to, że korzystanie z niego nie wymaga osobnej rejestracji, zakładania konta czy instalowania kolejnej aplikacji. Aby zostać użytkownikiem BLIK-a, wystarczy być klientem jednej z trzynastu instytucji partnerskich systemu, wśród których znajdują się największe działające w Polsce banki. Jeśli spełniasz ten warunek, potrzebujesz już tylko smartfonu z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją bankowości mobilnej. Dodatkowe informacje na temat systemu BLIK znajdziesz tutaj: https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/blik.

Jak wygląda płatność BLIK-iem?

Aplikacje banków współpracujących z PSP dają użytkownikom możliwość generowania 6-cyfrowych kodów BLIK. Aby dokonać płatności, należy wprowadzić taki kod do terminala płatniczego w sklepie lub odpowiedniego pola na stronie internetowej. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie transakcji w aplikacji bankowej poprzez wpisanie kodu PIN. Dzięki opcji OneClick BLIK cały proces można jeszcze dodatkowo skrócić.

Dlaczego warto wybrać BLIK-a?

Korzystanie z BLIK-a zapewnia wiele korzyści. Najważniejsze z nich to m.in.:

  • Wygoda. Nie musisz pamiętać o tym, by zabrać ze sobą gotówkę lub kartę płatniczą. Do tego, aby płacić online i stacjonarnie, a także wypłacać środki z bankomatu i robić przelewy na numer telefonu, wystarczy tylko smartfon!
  • Prostota i szybkość. Do dokonania transakcji wystarczy jedynie 6-cyfrowy kod. Nie musisz wpisywać numeru rachunku odbiorcy czy swoich danych. Płatność BLIK-iem zostanie zrealizowana natychmiastowo.
  • Bezpieczeństwo. Dzięki BLIK-owi nie podajesz w Internecie swoich danych osobowych. Bezpieczeństwo transakcji zapewnia ponadto ograniczenie ważności kodu do 2 minut i konieczność zatwierdzenia operacji w aplikacji.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz, aby Twoi klienci mieli możliwość płacenia BLIK-iem, zapoznaj się z ofertą operatora Przelewy24, w której znajduje się wiele nowoczesnych rozwiązań płatniczych, m.in. narzędzie od Polskiego Standardu Płatności. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz pod adresem: https://www.przelewy24.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj