Zakup mieszkania w Bydgoszczy to mieszkanie wielu ludzi. Nie każdy jest jednak w stanie nabyć je za gotówkę, nie każdy ma także szczęście otrzymania własnego „M” w spadku. W takiej sytuacji, większość Polaków decyduje się na kredyt hipoteczny – bankowy produkt finansowy, który pozwala praktycznie od ręki stać się właścicielem mieszkania, a jego koszt spłacać w comiesięcznych ratach. Uzyskanie kredytu na zakup nieruchomości wiąże się z licznymi formalnościami. Przy ich dopełnianiu warto skorzystać z bezpłatnego wsparcia specjalisty – w Bydgoszczy jest nim doradca finansowy.

Kim jest doradca finansowy? Czym się zajmuje?

Doradcy finansowi w Bydgoszczy to specjaliści od produktów bankowych. W kręgu ich zainteresowań znajdują się nie tylko kredyty hipoteczne, ale także ubezpieczenia, pożyczki gotówkowe, lokaty i bankowe produkty oszczędnościowe. Najwięcej osób spotyka się z doradcą w celu uzyskania kredytu hipotecznego. Jest to doskonała decyzja, która może wiele zmienić w procesie ubiegania się o finansowanie na zakup wymarzonego mieszkania.

Doradca finansowy to niezależny specjalista, który nie jest zatrudniony z ramienia żadnego banku. Pracuje wyłącznie w interesie klienta i na jego rzecz. Jego celem jest wyjaśnienie klientowi wszystkich zawiłości związanych z kredytem hipotecznym, wyliczenie zdolności kredytowej, czyli maksymalnej kwoty, jaką danej osobie jest w stanie pożyczyć bank, a także pomoc w dopełnieniu formalności związanych z procesem ubiegania się o kredyt. Doradcy finansowi w Bydgoszczy znają wszystkie aktualne oferty banków oraz różnice pomiędzy nimi – są więc w stanie wskazać najkorzystniejszy produkt finansowy z punktu widzenia potrzeb konkretnego klienta.

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia doradcy finansowego?

Nie każda osoba poważnie myśląca o kredycie hipotecznym, w procesie ubiegania się o jego przyznanie korzysta z usług doradcy. Najczęściej takie postępowanie wynika po prostu z niewiedzy, gdyż korzyści związane z taką współpracą są naprawdę ogromne. Przede wszystkim, należy mieć świadomość, że usługi doradcy są dla klienta bezpłatne. Jego honorarium nie jest bowiem wypłacane przez klienta, lecz przez bank, z którym zdecydował się on podpisać umowę kredytową.

Po drugie, doradcy finansowi w Bydgoszczy przeprowadzają klienta krok po kroku przez cały proces ubiegania się o kredyt. Wyliczają zdolność kredytową, dzięki czemu klient wie, nieruchomości w jakiej cenie ma szukać, wskazują dokumenty, jakie należy złożyć wraz z wnioskiem do poszczególnych banków, wypełniają wnioski kredytowe, a także pośredniczą w kontaktach między bankiem a klientem, gdyby pojawiły się nieprzewidziane okoliczności lub problemy z przyznaniem finansowania.

Osoby, które nie korzystają ze wsparcia doradcy, wszystkie te czynności muszą wykonać samodzielnie, nierzadko narażając się na błędy i pomyłki opóźniające przyznanie finansowania, a niekiedy powodujące całkowite odrzucenie wniosku i utratę zadatku wpłaconego na rzecz sprzedającego nieruchomość. Zdecydowanie warto więc nawiązać współpracę z ekspertem, który za rękę przeprowadzi nas przez cały złożony i skomplikowany proces ubiegania się o kredyt mieszkaniowy.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Sprawdzony Doradca – Twoi profesjonalni doradcy finansowi Bydgoszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj