W dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym sprzedawanie lub kupowanie przedmiotów na odległość. Zakupy w sieci stają się coraz bardziej popularne. Można również sprzedać swoje niechciane przedmioty na różnych portalach ogłoszeniowych. Dzięki temu zyskują one nowe życie. Łatwo jest sprzedać swoje przedmioty.

Opakowanie paczki może być problemem, zwłaszcza jeśli wysyłamy przedmioty delikatne lub kruche. Musimy zastanowić się jak zabezpieczyć paczkę, aby nie uległa uszkodzeniu podczas transportu i aby dotarła do celu w jednym kawałku.

Odpowiednie opakowanie to podstawa

Dobrze zabezpieczona paczka jest możliwa tylko wtedy, gdy posiada odpowiedni karton. Warto wybrać taki pojemnik kartonowy, który pozostawi jak najwięcej miejsca wewnątrz Twojej paczki. Dzięki temu zmniejszymy obijanie się o ścianki, a także szansę na ich uszkodzenie. Musimy użyć dodatkowej folii, jeśli wysyłany produkt jest wrażliwy na wilgoć. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę całej paczki. Jeśli wysyłamy ciężkie przedmioty, konieczne jest, aby pudełko było mocne i wytrzymałe.

Akcesoria do pakowania przesyłek

Dobrym pomysłem jest nie wiedzieć jak zapakować paczkę do wysyłki. Te materiały są łatwo dostępne w wielu sklepach i można je wykorzystać do zabezpieczenia paczki. Zaliczamy do nich:

Folię bąbelkową – jest idealna do owijania delikatnych produktów. Można jej również użyć do wypełnienia pustych przestrzeni w pudełkach.

Wypełniacze różnego rodzaju – styropianowe „chrupki”, do paczek, oraz kartonowe eko-wypełniacze. Będą to ładunki, które stabilizują przedmiot wewnątrz pudełka. Ważne jest, aby chronić środowisko wykorzystując to, co mamy w domu np. stare gazety. Więcej na ten temat można znaleźć pod adresem: https://loboslink.pl/baza-wiedzy/urzadzenia-do-nacinania-kartonu-profipack-hsm/.

  • Kartony – powinny mieć odpowiedni rozmiar dla wysyłanego produktu. Nie powinny być zbyt małe ani zbyt duże. Zawartość i wypełniacz powinny się zmieścić w pudełku.
  • Folia stretch – dostępna w czarnych i przezroczystych opcjach do owijania paczek i pudełek.
  • Taśma pakowa – pomoże uszczelnić pudełko i zapobiec otwieraniu go przez innych.
  • Koperty bąbelkowe – są przydatne do małych przedmiotów, takich jak książki, płyty CD i inne podobne przedmioty.

Wyślij paczkę w starannie dobranym pudełku

Jak należy zapakować przesyłkę? Ważne jest, aby wybrać odpowiedni karton dla swojej paczki. Należy wybrać wysokiej jakości karton, który pasuje do zawartości Twojej paczki. Możesz umieścić przedmiot w kartonie, aby był nieruchomy.

Wszelkie przestrzenie wypełnij gazetami, folią bąbelkową lub pociętym kartonem. Dzięki temu paczka przestanie się przemieszczać w drodze do odbiorcy. Trzymaj wszelkie wystające elementy zapakowanego przedmiotu poza zasięgiem ścianek pudełka. Może to spowodować uszkodzenie kartonu i zagubienie paczki. A tego byśmy nie chcieli!

Zamknij i zaklej opakowanie, w którym znajduje się spakowana przesyłka

Nie można zakleić pudełka przed jego zapakowaniem. Najlepiej użyć mocnej taśmy klejącej o odpowiedniej szerokości. Jak zacząć? Zaklej taśmą szwy i krawędzie kartonu. Folia stretch nie jest zalecana, ponieważ może być uznana za niestandardową. Jeśli nie chcesz płacić dodatkowo, możesz pominąć owijanie paczki w folię stretch. Ile kosztuje wysłanie paczki? Przed zamówieniem kuriera warto spojrzeć na cennik kurierów.

Po nadaniu paczki należy dodać informacje o nadawcy i adresie na opakowaniu. Po opłaceniu paczki można wydrukować te informacje ze strony przewoźnika. Etykieta ta powinna być przyklejona w sposób pewny i wyraźny. Etykieta ta powinna być umieszczona na górze kartonu, aby nie trzeba było go co chwilę odwracać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj