bezprzewodowy system alarmowy

Kompleksowa ochrona domu nigdy nie była tak prosta, jak teraz. Stało się to możliwe za sprawą nowoczesnych technologii, które znacząco ułatwiły zarówno montaż, jak i korzystanie z alarmu domowego. Doskonałym tego przykładem jest bezprzewodowy system alarmowy, który można zainstalować samodzielnie, a jego obsługa jest niezwykle prosta. Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Alarm do domu – nowoczesny system ochrony!

Jeszcze do niedawna alarm do domu był inwestycją, która wiązała się z reguły z koniecznością skorzystania z pomocy profesjonalnych instalatorów. Montaż przewodowego systemu alarmowego wymagał bowiem zastosowania odpowiednich narzędzi i znajomości różnych rozwiązań technicznych. Wiązał się on również z koniecznością ingerencji w sam budynek czy mieszkanie. Rozprowadzenie przewodów wymagało wywiercenia dziur – co szczególnie problematyczne było w przypadku zabezpieczenia drzwi i okien przez czujniki typu kontaktrony.system alarmowy do domu

Nowoczesny alarm bezprzewodowy stał się rewolucją, która umożliwiła szybki i łatwy montaż kompleksowego systemu alarmowego – w pełni wydajnego i skutecznego! Decydując się na alarm bezprzewodowy, otrzymujemy wszystkie niezbędne do monitorowania swojej przestrzeni urządzenia, które możemy zamontować samodzielnie. Co istotne, dzięki technologii bezprzewodowej i komórkowej transmisji danych, możemy monitorować swoje mieszkanie z poziomu smartfona – niezależnie od tego, gdzie w danym momencie przebywamy!

Bezprzewodowy system alarmowy – jak działa?

Alarmy bezprzewodowe to urządzenia, które łączą się ze swoją centralą i manipulatorem umożliwiającym kontrolę alarmu za pomocą WI-FI, GSM i łącza radiowego. Brak przewodów, a także kompaktowe rozmiary urządzeń bezprzewodowych, pozwalają na szybki montaż całego systemu alarmowego. Niektóre alarmy bezprzewodowe, takie jak np. bezprzewodowy system alarmowy DIONE, pozwalają na instalację czujek przy pomocy dwustronnych taśm klejących.

Na bezprzewodowy zestaw alarmowy składa się centrala, czujniki (np. czujki ruchu, czujki otwarcia okien i drzwi, czujnik dymu oraz czujnik gazu) oraz pilot sterujący. Taki bezprzewodowy system alarmowy można wyposażyć również w kamery IP, które pozwalają na podgląd online tego, co się dzieje w mieszkaniu. Natomiast rolę manipulatora w alarmach bezprzewodowych, pełnią najczęściej smartfony. Wystarczy zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację dedykowaną przez producenta alarmu bezprzewodowego, która pozwali na sterowanie jego wszystkimi ustawieniami i umożliwi ciągły monitoring domu online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj