Prowadząc swój biznes i oferując różne usługi często stajemy przed koniecznością sprzedaży biletów. Organizując eventy, szkolenia, wydarzenia kulturalne, artystyczne i sportowe musimy jakoś rozwiązać problem ich dystrybucji. Możemy wtedy wdrożyć własne rozwiązanie lub znaleźć zewnętrzny system biletowy, który spełni nasze potrzeby odnośnie sprzedaży biletów. Jak znaleźć taki system rezerwacji biletów? Co powinien zawierać system biletowy?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak działa system sprzedaży biletów
  • co powinien zawierać system sprzedaży biletów
  • jaki system biletowy umożliwia sprzedaż biletów numerowanych, generowanie kodów rabatowych, możliwość sprzedaży stacjonarnej i inne funkcje

Jeśli chcemy zaoferować sprzedaż biletów, do zarządzania sprzedażą potrzebujemy odpowiedni system sprzedaży biletów. Dlatego warto przeanalizować dokładnie możliwości tych systemów. Ważne, aby był od skrojony na miarę naszych potrzeb. Wybierając zbyt zaawansowane rozwiązanie przepłacimy i nie wykorzystamy jego potencjału. Z kolei gdy będziemy chcieli nadmiernie zaoszczędzić możemy stanąć przed problemem braku potrzebnych funkcji w kluczowym momencie, niespodziewanych awarii systemu i braku szybkich modyfikacji w razie potrzeb. Z tego powodu musimy dokonać dokładnej analizy naszych potrzeb przed wdrożeniem odpowiedniego rozwiązania.

Czym jest system biletowy?

System biletowy to moduł pozwalający na rezerwację biletów zarówno na stronie internetowej, stacjonarnie w kasach jak aplikacje mobilne. Dzięki takiemu systemowi możemy sprzedawać bilety na wydarzenia organizowane przez nas wydarzenia przy pomocy różnych platform jednocześnie bez problemów z ich niewłaściwą numeracją, dublowaniem i zatorów w kontroli ilości sprzedanych biletów.

Jak znaleźć optymalny system do sprzedaży biletów?

Zanim wybierzemy system biletowy dla nas powinniśmy zastanowić się jakich funkcjonalności potrzebujemy w pierwszej kolejności. Jeśli potrzebujemy tylko sprzedaży internetowej i kontroli biletów, zadowoli nas najprostsze rozwiązanie. Jeżeli organizujemy większe wydarzenia, z wykorzystaniem obiektów sportowych i potrzebujemy rezerwacji z wykorzystaniem aktywnego widoku sali, również przez aplikację mobilną i portale partnerskie, potrzebny nam będzie bardziej zaawansowany system sprzedaży. Będzie się to oczywiście wiązało również z większymi kosztami. Dlatego warto najpierw dokładnie przeanalizować swój budżet i dostosować do niego dobór systemu biletowego.

Jaki system rezerwacji biletów umożliwia sprzedaż biletów numerowanych i inne zawansowane funkcje?

Jeśli potrzebujemy bardzo zaawansowanego systemu biletowego, który pozwoli na zakup biletów dla wydarzeń organizowanych na obiektach sportowych lub salach koncertowych, możemy zlecić stworzenie dedykowanego dla nas systemu programistom, bądź zdecydować się na gotowe rozwiązanie. Na szczęście na rynku istnieje wiele gotowych rozwiązań, które umożliwiają zakup i rezerwację biletów na wszelkiego rodzaju wydarzenia na obiektach rozmiarów sal koncertowych czy stadionów. Jednym z nich jest system sprzedaży i rezerwacji biletów https://join.goingapp.pl/. System pozwala na oferowanie rezerwacji biletów i karnetów na szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych w całej Polsce. Bilety możemy sprzedawać przez Internet, w aplikacji na telefony z systemem Android i iOS, a także stacjonarnie.

Going jest doskonałym rozwiązaniem dla promotorów, artystów, instytucji publicznych, klubów, parków rozrywki, klubów sportowych i innych podmiotów potrzebujących wdrożyć możliwość sprzedaży biletów online i stacjonarnie klientom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj