Regularne korzystanie z drukarki rodzi konieczność regularnej wymiany kaset z atramentem. Jednym z popularniejszych urządzeń tego rodzaju jest Canon ts3150. Wymiana tuszu w przypadku tego modelu nie jest skomplikowana, jednak warto wiedzieć, jak sprawdzić jego poziom oraz w jakie kartridże się wyposażyć. Canon ts3150 to drukarka atramentowa, którą najczęściej można spotkać w domu. Jest niedroga, a nadal oferuje stosunkowo wysoką jakość wydruku, a przy tym dodatkowe funkcje, takie jak skanowanie czy kserowanie. Oczywiście, drukowanie (jego wydajność oraz jakość) jest zależne od kilku czynników, a przede wszystkim wykorzystywanych tuszów. Zanim jednak omówimy wybór konkretnego produktu, warto sprawdzić, jaki jest aktualny stan atramentu w urządzeniu.

Canon ts3150 – jak sprawdzić poziom tuszu?

By uniknąć przedwczesnej wymiany tuszu w drukarce Canon ts3150, zaleca się wcześniejsze sprawdzenie jego poziomu, co wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem i wystarczy do tego komputer i obecne na nim oprogramowanie. By je otworzyć, należy wejść w panel sterowania, następnie w Urządzenia i Drukarki. Kliknij prawym przyciskiem w swoją drukarkę i wybierz opcję preferencje drukowania. Przejdź do karty Obsługa i wybierz przycisk Wyświetl stan drukarki (View Printer Status).

Skutecznym i bardzo prostym rozwiązaniem jest wydruk strony testowej. Można to zrobić na przykład z poziomu aplikacji Canon IJ Printer Assistant Tool, jak i drukując dowolny plik wielokolorowy, na którym znajdują się barwy – żółta, magenta i niebieska. Jeśli druk jest niewyraźny, to konieczne jest wymienienie kartridży.

Canon ts3150 – tusze oryginalne i zamienniki

Oryginalny tusz do Canon ts3150 jest najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Markowy atrament z pewnością oferuje możliwie najwyższą jakość wydruku, a przy tym zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzenia. To nie wszystko, ponieważ oryginały są wydajne, a więc zapewnią stosunkowo wysoką ilość zadrukowanych stron przy użyciu jednego kartridża (dla tej samej pojemności, jeżeli porównuje się z zamiennikami).

W przypadku Canon ts3150 tusz może również pochodzić z innych źródeł, niż oferty producenta drukarki. Powszechnie dostępne zamienniki są przede wszystkim znacznie tańsze od oryginałów. Również oferują dobrą jakość druku, jednak przy zakupie należy zachować szczególną uwagę. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że wątpliwej jakości tusze zamienne mogą nie tylko znacznie pogorszyć wydruk, ale też spowodować ewentualne uszkodzenia drukarki. Z tego powodu warto trzymać się zasady, że jeżeli kupuje się zamienniki, to muszą pochodzić od sprawdzonego dostawcy. Wtedy być może nawet nie zauważy się różnicy (w porównaniu z oryginalnymi)!

Canon ts3150 – wymiana tuszu

Wymiana tuszu w drukarce Canon ts3150 nie jest skomplikowana. Sprawdź, czy urządzenie jest włączone. Następnie złóż i zamknij tacę podawania papieru. Otwórz znajdującą się powyżej pokrywę. Opuść kasetę (naciskając na nią od góry), aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie. Pamiętaj, by nie wykonywać tego kroku w momencie ruchu kasety. Teraz wystarczy ją wysunąć.

By umieścić nowy kartridż w drukarce, wyjmij go delikatnie z opakowania i zdejmij taśmę ochronną. Wsuń ją na miejsce pod kątem, lekko unosząc. Przy dociskaniu powinno się usłyszeć kliknięcie – to wszystko. Przypominamy, że w lewym gnieździe należy umieścić kolorowy atrament, a czarny w prawym.

Tusz do Canon ts3150 – kupuj z pewnych źródeł

Pamiętaj, że wybór dobrego tuszu jest istotny dla jakości wydruku i bezpieczeństwa urządzenia. Z tego powodu możesz skorzystać z oferty sklepu tuszmarkt.pl, w którym znajdziesz nie tylko oryginalne atramenty do Canon ts3150, ale też sprawdzone zamienniki, które pozwolą Ci zaoszczędzić. Asortyment tuszmarkt.pl zawiera również akcesoria do czyszczenia drukarek (np. pianki czy sprężone powietrze) oraz wysokiej klasy papiery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj