Domofony wyposażone w oko kamery to tak zwane wideodomofony, jak wideodomofon Vidos X. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia? Jakie korzyści niesie dla swoich użytkowników i kiedy staje się najbardziej przydatny? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Wideodomofon Vidos X – bezpieczeństwo i komfort

Dzięki urządzeniu, jakim jest wideodomofon Vidos X, możesz kontrolować obszar znajdujący się przed drzwiami wejściowymi do Twojego domu lub przed bramką wejściową na Twoją posesję. Wideodomofony pozwalają na podgląd osób, które zjawiają się przed urządzeniem, i wpuszczaniem ich do wewnątrz, dlatego świetnie sprawdzają się również w innych miejscach. Tymi miejscami są między innymi:

  • biura;
  • bloki i kamienice mieszkalne;
  • osiedla mieszkaniowe.

Bezpieczeństwo obsługiwanego przez wideodomofon domu czy osiedla mieszkaniowego wzrasta, bo urządzenie, jak wskazuje jego nazwa, przesyła nie tylko dźwięk czyjegoś głosu. Wideodomofony Vidos X prezentują także obraz osoby, która znajduje się przed urządzeniami. Zyskujesz możliwość obejrzenia osoby, która dzwoni wideodomofonem i upewnić się, że znasz tę osobę lub jej oczekujesz.

Obraz umożliwia Ci także identyfikację niepożądanych osób. Wiesz od razu, kogo nie należy wpuszczać na posesję czy do domu (możesz też natychmiast powiadomić policję czy poinformować członka rodziny lub sąsiada o niecodziennej sytuacji).

Wideodomofon Vidos X – który wybrać?

Przed zakupem warto zdecydować o rodzaju wideodomofonu Vidos X, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Obecnie na rynku wyróżnia się kilka rodzajów wideodomofonów, a jedne z najpopularniejszych typów to:

  • unifony;
  • wideodomofony bramowe;
  • zamki elektromagnetyczne.

Każdy wideodomofon tworzą pozostałe podzespoły. Stacja bramowa pełni funkcję dzwonka i umożliwia podgląd osób zjawiających się przed urządzeniem. Wiele monitorów wideodomofonowych umożliwia użytkownikom rejestrowanie obrazu w postaci fotografii osoby, która pojawi się przed kamerą urządzenia, wciskając dzwonek. Zasilacz stanowi łącznik między stacją bramową a ekranem wideodomofonu.

Przed wyborem urządzenia sprawdź, jakimi parametrami charakteryzuje konkretny model wideodomofonu. Wysoka jakość obrazu i dźwięku odpowiada za wydajność wideodomofonu, ale równie istotna jest kwestia związana z rodzajem przesyłu danych i obszar działania (zasięg) urządzenia.

Jesteś zwolennikiem rozwiązań przewodowych? Z pewnością przyda Ci się właśnie takie urządzenie. Wolisz kontrolować wideodomofon za pomocą smartfona? Powinieneś zastanowić się nad wyborem urządzenia bezprzewodowego, które wygodnie obsłużysz z telefonu – wystarczy, że ściągniesz odpowiednią aplikację.

Wideodomofon Vidos X – dla kogo?

Wideodomofony Vidos X mogą być używane przez posiadaczy domów jednorodzinnych czy właścicieli biurowców i osiedli mieszkaniowych. Mogą być także używane przez osoby prywatne przed bramami wjazdowymi na tereny określonej posesji.

Urządzenia tego typu podnoszą poziom bezpieczeństwa obiektów, w których zostaną zainstalowane. Gdy staniesz się użytkownikiem wideodomofonu, poznasz osobę, która zjawi się przed Twoim domem, bramą czy biurem.

Niektóre modele pomogą Ci zarejestrować fotograficznie wizerunek osób przed domofonem. Jest to oczywiście legalne. Nie możesz tylko udostępniać tych wizerunków. Zainwestuj w wideodomofon Vidos X, a wybierzesz w bezpieczeństwo, komfort i pewność, że zawsze będziesz wiedział, kto do Ciebie przychodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj